Kilpailu 2.5.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:37, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 36,97 4,06 -13,03 0 -13,03 SERT
2 57 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 40,67 3,69 -9,33 5 5  
3 42 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 44,50 3,37 -5,50 15 15  
4 35 porves Sissi Adventurer's Dashing Night Ninni Uusitalo WECA 51,76 2,90 1,76 15 16,76  
5 38 labnou Donna Upwards Prima Donna Netta Elomaa RAUMA 62,29 2,41 12,29 10 22,29  
  33 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  37 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  39 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  40 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  41 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  47 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  48 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FPUKO         HYL  
  50 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  52 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  53 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  55 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  56 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Eve Taipale TSAU         HYL  
  34 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         POIS  

Mini 1, kello 12:14, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 48,34 3,10 -1,66 0 -1,66 SERT
2 18 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 37,68 3,98 -12,32 10 10  
3 15 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSAU 47,09 3,18 -2,91 10 10  
  5 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  6 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  13 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK         HYL  
  7 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:44, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 50,87 2,95 0,87 0 0,87  
2 29 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 40,02 3,75 -9,98 5 5  
3 26 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 56,30 2,66 6,30 15 21,30  
  22 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  23 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  30 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 2, kello 15:05, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU 44,43 3,20 -2,57 0 -2,57 LUVA
2 87 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 37,76 3,76 -9,24 5 5  
3 93 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 56,12 2,53 9,12 10 19,12  
4 81 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 56,60 2,51 9,60 15 24,60  
  82 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  83 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  86 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA         HYL  
  88 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  90 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  91 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  94 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  97 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  

Mini 2, kello 15:32, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 41,91 3,63 -5,09 0 -5,09 LUVA
2 71 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 54,31 2,80 7,31 5 12,31  
  12 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  68 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT         POIS Siirto 3 lk

Medi 2, kello 15:42, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 34,46 4,41 -12,54 5 5  
2 80 kesvil Dina Goldfire's Tiaxcala Anniina Salo HSKH 38,61 3,94 -8,39 10 10  
3 73 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 54,67 2,78 7,67 10 17,67  
4 76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA 60,29 2,52 13,29 5 18,29  
5 74 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA 59,18 2,57 12,18 10 22,18  
  21 novnou Viivi Mäkiharjun Easy Living Camilla Korte RAUMA         HYL  
  72 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  75 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  78 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL