Kilpailu 2.5.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:56, tuomari Eija Berglund, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 35,32 4,11 -9,68 0 -9,68 SERT
2 2 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman PARAI 41,80 3,47 -3,20 0 -3,20 LUVA
3 14 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 44,01 3,30 -0,99 0 -0,99 LUVA
4 8 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK 46,55 3,12 1,55 0 1,55  
5 13 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 45,37 3,20 0,37 5 5,37  
6 11 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO 34,10 4,25 -10,90 10 10  
7 15 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSAU 47,35 3,06 2,35 15 17,35  
8 3 tiispa Lily Chakiran Madeleine Paula Markkula ATT 59,60 2,43 14,60 5 19,60  
9 5 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS 61,68 2,35 16,68 10 26,68  
  1 jackru Nero Dizeros Master Mind Mirka Pekkalainen ATT         HYL  
  6 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  19 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  7 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:24, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 54,66 2,65 9,66 5 14,66  
  22 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  23 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  24 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  27 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  28 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  29 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  30 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 1, kello 12:43, tuomari Eija Berglund, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 30,62 4,74 -14,38 0 -14,38 LUVA
2 38 labnou Donna Upwards Prima Donna Netta Elomaa RAUMA 67,60 2,14 22,60 10 32,60  
  32 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  33 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  37 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  40 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  41 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  42 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  45 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU         HYL  
  47 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  52 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  54 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  56 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Eve Taipale TSAU         HYL  
  34 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         POIS  

Mini 2, kello 13:50, tuomari Eija Berglund, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 32,50 4,25 -9,50 0 -9,50 LUVA
2 10 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 34,62 3,99 -7,38 5 5  
  66 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA         HYL  
  69 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA         HYL  

Medi 2, kello 14:02, tuomari Eija Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 30,93 4,46 -11,07 0 -11,07 LUVA
2 80 kesvil Dina Goldfire's Tiaxcala Anniina Salo HSKH 32,99 4,18 -9,01 0 -9,01 LUVA
3 77 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 41,36 3,34 -0,64 0 -0,64  
4 73 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 41,67 3,31 -0,33 0 -0,33  
  21 novnou Viivi Mäkiharjun Easy Living Camilla Korte RAUMA         HYL  
  74 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  75 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA         HYL  
  78 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  

Maksi 2, kello 14:37, tuomari Eija Berglund, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA 38,40 3,59 -3,60 0 -3,60 LUVA
2 82 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 31,98 4,32 -10,02 5 5  
3 36 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 36,56 3,78 -5,44 5 5  
4 93 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 46,12 2,99 4,12 5 9,12  
5 91 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU 41,84 3,30 -0,16 10 10  
6 88 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 35,46 3,89 -6,54 20 20  
7 81 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 49,72 2,78 7,72 15 22,72  
  83 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  84 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  85 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  94 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  97 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  98 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL