Kilpailu 2.5.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Suvi Reini ATT 29,12 4,91 -17,88 0 -17,88 LUVA
2 51 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT 36,99 3,87 -10,01 0 -10,01 SERT
3 47 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK 27,11 5,28 -19,89 5 5  
4 52 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU 28,91 4,95 -18,09 5 5  
5 35 porves Sissi Adventurer's Dashing Night Ninni Uusitalo WECA 37,26 3,84 -9,74 5 5  
6 36 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 37,92 3,77 -9,08 10 10  
7 44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 28,14 5,08 -18,86 15 15  
8 49 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU 49,16 2,91 2,16 25 27,16  
  37 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  50 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  53 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  54 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  55 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  

Mini 1, kello 10:26, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 32,82 4,36 -14,18 0 -14,18 SERT
2 19 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 35,43 4,04 -11,57 0 -11,57 LUVA
3 12 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 39,66 3,61 -7,34 0 -7,34 SERT
4 17 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT 39,86 3,59 -7,14 0 -7,14 SERT
5 15 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK 41,53 3,44 -5,47 0 -5,47 LUVA
6 1 jackru Nero Dizeros Master Mind Mirka Pekkalainen ATT 45,22 3,16 -1,78 5 5  
7 2 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman PARAI 62,15 2,30 15,15 20 35,15  
  3 tiispa Lily Chakiran Madeleine Paula Markkula ATT         HYL  
  5 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  9 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  11 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         HYL  
  13 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK         HYL  
  14 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  16 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         POIS Siirto 2 lk

Medi 1, kello 10:59, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 36,77 3,89 -10,23 0 -10,23 LUVA
2 25 schape Elma Vahtivaaran Amanda Marianna Vähä-Ettala RAUMA 41,96 3,41 -5,04 0 -5,04 SERT
3 26 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 54,97 2,60 7,97 15 22,97  
  22 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  30 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 2, kello 13:33, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 34,05 4,26 -10,95 0 -10,95 LUVA
2 82 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 35,72 4,06 -9,28 5 5  
3 93 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 51,24 2,83 6,24 10 16,24  
4 81 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 57,23 2,53 12,23 15 27,23  
  83 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  84 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  85 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  86 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA         HYL  
  87 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  88 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  90 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  91 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  95 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  96 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU         HYL  
  97 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  98 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  

Mini 2, kello 14:06, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 mittel Merri Damirazin Pelimies Erja Lindstedt ATT 37,76 3,84 -7,24 0 -7,24  
2 68 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT 41,25 3,52 -3,75 0 -3,75 SERT
3 71 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 61,48 2,36 16,48 5 21,48  
  66 boster Nasu Showdown Lady Layla Melina Ylinentalo HARJA         HYL  
  69 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA         HYL  
  70 kääsna Ansa Imbrez Black Or White Annamaria Poutala FPUKO         HYL  

Medi 2, kello 14:22, tuomari Tomas Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA 42,14 3,44 -2,86 0 -2,86 LUVA
2 75 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 41,31 3,51 -3,69 5 5  
3 73 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 48,09 3,02 3,09 10 13,09  
  21 novnou Viivi Mäkiharjun Easy Living Camilla Korte RAUMA         HYL  
  72 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA         HYL  
  78 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  79 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  
  80 kesvil Dina Goldfire's Tiaxcala Anniina Salo HSKH         HYL