Kilpailu 2.5.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Eija Berglund, koirakoita 12, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 41,61 4,09 -13,39 0 -13,39 SERT
2 14 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 52,05 3,27 -2,95 0 -2,95 LUVA
3 20 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 56,33 3,02 1,33 0 1,33  
4 9 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO 40,66 4,18 -14,34 5 5  
5 13 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 59,32 2,87 4,32 15 19,32  
  5 cavspa Pultti Emris Pittsburgh Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  10 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT         HYL  
  11 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         HYL  
  12 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  15 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK         HYL  
  17 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT         HYL  
  19 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Eija Berglund, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 53,53 3,18 -1,47 10 10  
  25 schape Elma Vahtivaaran Amanda Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  26 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  27 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  28 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  30 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  

Maksi 1, kello 10:51, tuomari Eija Berglund, koirakoita 16, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 37,82 4,49 -17,18 0 -17,18 LUVA
2 53 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 34,58 4,92 -20,42 5 5  
3 56 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Eve Taipale TSAU 42,58 3,99 -12,42 5 5  
4 48 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FPUKO 42,97 3,96 -12,03 5 5  
5 50 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 40,41 4,21 -14,59 10 10  
6 46 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Suvi Reini ATT 41,39 4,11 -13,61 10 10  
7 57 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 49,00 3,47 -6,00 10 10  
  33 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  35 porves Sissi Adventurer's Dashing Night Ninni Uusitalo WECA         HYL  
  43 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  47 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  49 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  52 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  54 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  55 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  51 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT         POIS Siirto 2lk

Mini 2, kello 15:40, tuomari Eija Berglund, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 39,74 3,70 -6,26 0 -6,26 LUVA
2 69 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 42,96 3,42 -3,04 10 10  
3 71 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 57,62 2,55 11,62 0 11,62  
4 70 kääsna Ansa Imbrez Black Or White Annamaria Poutala FPUKO 62,54 2,35 16,54 5 21,54  
  68 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT         POIS Siirto 2lk

Medi 2, kello 15:55, tuomari Eija Berglund, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 35,01 4,20 -10,99 0 -10,99 LUVA
2 75 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 41,41 3,55 -4,59 0 -4,59 LUVA
3 73 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 45,54 3,23 -0,46 0 -0,46  
4 21 novnou Viivi Mäkiharjun Easy Living Camilla Korte RAUMA 48,59 3,03 2,59 0 2,59  
5 80 kesvil Dina Goldfire's Tiaxcala Anniina Salo HSKH 43,02 3,42 -2,98 5 5  
6 76 shelam Väinö Uneksijan Rumputuli Päivi Mäntynen PAHA 54,80 2,68 8,80 0 8,80  
7 77 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 57,44 2,56 11,44 0 11,44  
  72 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  74 lagrom Zara Foogel Terracotta Emma Beckingham RAUMA         HYL  
  79 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 16:17, tuomari Eija Berglund, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 33,68 4,36 -12,32 0 -12,32 SERT
2 91 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU 42,77 3,44 -3,23 0 -3,23 LUVA
3 93 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 50,75 2,90 4,75 0 4,75  
4 96 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU 48,05 3,06 2,05 5 7,05  
5 82 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 38,12 3,86 -7,88 10 10  
6 95 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 65,10 2,26 19,10 5 24,10  
  81 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  88 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  90 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos SRIDGE         HYL  
  94 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  97 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL