Kilpailu 4.4.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 14:55, tuomari Timo Teileri, koirakoita 61, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 376 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 30,89 5,05 -15,11 0 -15,11  
2 388 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 31,22 5,00 -14,78 0 -14,78  
3 380 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 31,24 4,99 -14,76 0 -14,76 Sija 3.
3 368 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 31,24 4,99 -14,76 0 -14,76 SERT-A, sija 4.
5 382 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 31,64 4,93 -14,36 0 -14,36  
6 403 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 31,80 4,91 -14,20 0 -14,20  
7 400 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 32,35 4,82 -13,65 0 -13,65  
8 333 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 32,78 4,76 -13,22 0 -13,22  
9 337 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 32,97 4,73 -13,03 0 -13,03  
10 331 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 33,00 4,73 -13,00 0 -13,00  
11 338 auspai Ketku Shepmate's All-In Sanna Jyrävänkoski TAKUT 33,12 4,71 -12,88 0 -12,88  
12 387 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 33,55 4,65 -12,45 0 -12,45  
13 379 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 33,88 4,60 -12,12 0 -12,12  
14 370 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU 34,43 4,53 -11,57 0 -11,57  
15 357 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 34,59 4,51 -11,41 0 -11,41  
16 346 borcol Ritva Strömsfors Ritva Veera Niemi SWAT 34,91 4,47 -11,09 0 -11,09  
17 334 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 36,75 4,24 -9,25 0 -9,25  
18 374 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 38,10 4,09 -7,90 0 -7,90  
19 362 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 44,99 3,47 -1,01 0 -1,01  
20 345 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 31,24 4,99 -14,76 5 5  
21 340 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 31,58 4,94 -14,42 5 5  
22 360 borcol Herz Eyewitness Soulmate Marko Mäki OCA 32,36 4,82 -13,64 5 5  
23 364 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 32,38 4,82 -13,62 5 5  
24 353 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 32,84 4,75 -13,16 5 5  
25 381 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 35,93 4,34 -10,07 5 5  
26 389 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 36,88 4,23 -9,12 5 5  
27 336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 37,74 4,13 -8,26 5 5  
28 339 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6 39,37 3,96 -6,63 5 5  
29 398 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 29,91 5,22 -16,09 10 10  
30 397 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 30,26 5,16 -15,74 10 10  
31 372 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 32,35 4,82 -13,65 10 10  
32 386 borcol Bond Trust Your Heart Ean Elsi Pulli ACE 32,42 4,81 -13,58 10 10  
33 341 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 33,36 4,68 -12,64 10 10  
34 351 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 35,20 4,43 -10,80 10 10  
35 399 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 36,77 4,24 -9,23 10 10  
36 347 belpag Pauli Branco Tania Mahkonen ATT 37,29 4,18 -8,71 10 10  
37 344 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Elina Jänesniemi LAW 64,26 2,43 18,26 5 23,26  
  330 borcol Kylie Ailicec Kylie Cili Blomgren (SWE)         HYL  
  332 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  335 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  342 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  343 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  348 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  349 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  350 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  354 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  355 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  356 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  359 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  361 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  363 borcol Udo Asasara Explosive Surprise Mikko Karjalainen HIFI         HYL  
  366 pumi Lenni Napos Levente Martin Kurman HANKO         HYL  
  369 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  373 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  383 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  384 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  390 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarianna Kulo TAMSK         HYL  
  392 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  396 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  401 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  402 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  365 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  367 borcol Loffo Nice Of You To Come Bye Dust Devil Jenni Leino LAW         POIS  
  371 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA         POIS  
  375 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  378 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         POIS  
  385 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         POIS  
  393 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         POIS  
  395 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  

Mini 3, kello 16:37, tuomari Timo Teileri, koirakoita 40, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 239 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 34,33 4,54 -11,67 0 -11,67  
2 214 espves Ebba Bonachón Ebba Taru Mäkinen RAUMA 36,21 4,31 -9,79 0 -9,79  
3 203 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 36,34 4,29 -9,66 0 -9,66 SERT-A
4 217 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 36,76 4,24 -9,24 0 -9,24  
5 218 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 37,18 4,20 -8,82 0 -8,82  
6 250 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 37,61 4,15 -8,39 0 -8,39  
7 256 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 38,92 4,01 -7,08 0 -7,08  
8 204 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 41,13 3,79 -4,87 0 -4,87  
9 266 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK 42,61 3,66 -3,39 0 -3,39  
10 265 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 43,79 3,56 -2,21 0 -2,21  
11 222 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 44,39 3,51 -1,61 0 -1,61  
12 234 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 45,30 3,44 -0,70 0 -0,70  
13 252 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 31,60 4,94 -14,40 5 5  
14 233 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 37,42 4,17 -8,58 5 5  
15 251 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 39,68 3,93 -6,32 5 5  
16 201 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 42,80 3,64 -3,20 5 5  
17 254 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 34,36 4,54 -11,64 10 10  
18 262 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 40,96 3,81 -5,04 10 10  
19 243 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA 44,25 3,53 -1,75 10 10  
20 206 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 45,30 3,44 -0,70 10 10  
21 224 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 51,72 3,02 5,72 10 15,72  
  205 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Jukka Leppälä PIRKU         HYL  
  207 shelam Thea Pm Quality´s Designof Glorious Girl Cili Blomgren (SWE)         HYL  
  209 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  215 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         HYL  
  219 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  221 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  223 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  225 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  226 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  230 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall ATT         HYL  
  232 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Heidi Savolainen SWAU         HYL  
  241 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  247 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  249 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  253 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  255 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  258 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  259 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  267 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  220 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH         POIS  
  229 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  
  245 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         POIS  
  264 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna-Kaisa Virta SWAU         POIS  

Medi 3, kello 17:49, tuomari Timo Teileri, koirakoita 43, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 31,87 4,89 -14,13 0 -14,13  
2 312 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT 31,88 4,89 -14,12 0 -14,12  
3 272 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 32,14 4,85 -13,86 0 -13,86  
4 316 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 32,55 4,79 -13,45 0 -13,45  
4 319 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 32,55 4,79 -13,45 0 -13,45  
6 280 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 32,60 4,78 -13,40 0 -13,40  
7 328 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 33,47 4,66 -12,53 0 -12,53  
8 303 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 33,64 4,64 -12,36 0 -12,36  
9 321 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 34,52 4,52 -11,48 0 -11,48  
10 293 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Elsi Pulli ACE 35,50 4,39 -10,50 0 -10,50  
11 275 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 35,52 4,39 -10,48 0 -10,48  
12 278 shelam Molle Callvalley´s Imagine Victory Fanny Wendelström (SWE) 35,58 4,38 -10,42 0 -10,42  
13 269 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,35 4,29 -9,65 0 -9,65  
14 326 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 36,65 4,26 -9,35 0 -9,35  
15 289 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 38,50 4,05 -7,50 0 -7,50  
16 286 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 39,14 3,99 -6,86 0 -6,86  
17 274 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 40,26 3,88 -5,74 0 -5,74  
18 310 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 40,58 3,84 -5,42 0 -5,42  
19 307 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 40,95 3,81 -5,05 0 -5,05  
20 273 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 42,33 3,68 -3,67 0 -3,67  
21 327 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 30,36 5,14 -15,64 5 5  
22 294 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 32,89 4,74 -13,11 5 5  
23 285 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 32,91 4,74 -13,09 5 5  
24 305 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 37,40 4,17 -8,60 5 5  
25 302 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 40,52 3,85 -5,48 5 5  
26 282 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 40,77 3,83 -5,23 5 5  
27 317 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 41,95 3,72 -4,05 5 5  
28 271 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 45,72 3,41 -0,28 5 5  
29 315 kesvil Core High Score Starring Moravia Heidi Savolainen SWAU 31,81 4,90 -14,19 10 10  
30 301 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 32,88 4,74 -13,12 10 10  
31 283 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 35,69 4,37 -10,31 10 10  
32 308 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 59,88 2,61 13,88 10 23,88  
  279 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  284 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  288 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  291 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  296 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  297 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve AST         HYL  
  309 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  311 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  320 auskel Zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  322 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  323 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  299 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS  
  304 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         POIS  
  306 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         POIS  
  313 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA         POIS  
  314 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         POIS