Kilpailu 4.4.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 55, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 358 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 31,47 5,72 -18,53 0 -18,53  
2 371 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 32,26 5,58 -17,74 0 -17,74  
3 380 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 33,72 5,34 -16,28 0 -16,28  
4 345 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 34,03 5,29 -15,97 0 -15,97  
5 403 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 34,25 5,26 -15,75 0 -15,75 SERT-A
6 390 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarianna Kulo TAMSK 34,33 5,24 -15,67 0 -15,67  
7 330 borcol Kylie Ailicec Kylie Cili Blomgren (SWE) 34,47 5,22 -15,53 0 -15,53  
8 353 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 34,67 5,19 -15,33 0 -15,33  
9 338 auspai Ketku Shepmate's All-In Sanna Jyrävänkoski TAKUT 36,16 4,98 -13,84 0 -13,84  
10 402 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA 36,93 4,87 -13,07 0 -13,07  
11 404 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 39,64 4,54 -10,36 0 -10,36  
12 377 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 40,44 4,45 -9,56 0 -9,56  
13 362 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 40,93 4,40 -9,07 0 -9,07  
14 347 belpag Pauli Branco Tania Mahkonen ATT 41,57 4,33 -8,43 0 -8,43  
15 389 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 41,97 4,29 -8,03 0 -8,03  
16 383 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 44,11 4,08 -5,89 0 -5,89  
17 392 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 35,10 5,13 -14,90 5 5  
18 339 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6 43,50 4,14 -6,50 5 5  
19 364 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT 35,15 5,12 -14,85 10 10  
20 352 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 42,10 4,28 -7,90 10 10  
21 366 pumi Lenni Napos Levente Martin Kurman HANKO 43,94 4,10 -6,06 10 10  
22 399 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 45,83 3,93 -4,17 10 10  
  331 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  332 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  333 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  334 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  337 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  340 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         HYL  
  342 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  344 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  346 borcol Ritva Strömsfors Ritva Veera Niemi SWAT         HYL  
  349 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  350 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  354 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  355 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  357 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  359 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  361 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  365 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  369 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  370 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  372 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  374 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  376 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  379 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  384 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  385 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  386 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  387 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  393 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  396 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  397 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  398 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  401 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  360 borcol Split Eyewitness Sunborn Marko Mäki OCA         POIS  
  367 borcol Loffo Nice Of You To Come Bye Dust Devil Jenni Leino LAW         POIS  
  368 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  373 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         POIS  
  375 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  

Mini 3, kello 11:32, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 52, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 258 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 36,11 4,99 -13,89 0 -13,89  
2 251 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,79 4,89 -13,21 0 -13,21  
3 209 manter Jinx Rockstyle's Next Level Elina Jänesniemi LAW 37,96 4,74 -12,04 0 -12,04 SERT-A
4 215 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 38,15 4,72 -11,85 0 -11,85  
5 239 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 38,39 4,69 -11,61 0 -11,61  
6 219 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 39,10 4,60 -10,90 0 -10,90  
7 246 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,62 4,54 -10,38 0 -10,38  
8 247 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 40,09 4,49 -9,91 0 -9,91  
9 202 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 40,38 4,46 -9,62 0 -9,62  
10 214 espves Ebba Bonachón Ebba Taru Mäkinen RAUMA 40,42 4,45 -9,58 0 -9,58  
11 260 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 44,67 4,03 -5,33 0 -5,33  
12 238 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 45,23 3,98 -4,77 0 -4,77  
13 204 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 45,26 3,98 -4,74 0 -4,74  
14 264 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna-Kaisa Virta SWAU 37,46 4,80 -12,54 5 5  
15 201 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 43,88 4,10 -6,12 5 5  
16 228 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 44,27 4,07 -5,73 5 5  
17 227 shelam Thea Pm Quality´s Designof Glorious Girl Cili Blomgren (SWE) 48,04 3,75 -1,96 5 5  
18 208 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK 51,23 3,51 1,23 5 6,23  
19 210 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 52,20 3,45 2,20 5 7,20  
20 254 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 44,28 4,07 -5,72 10 10  
21 212 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Anne Teileri VAS 46,80 3,85 -3,20 10 10  
22 230 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall ATT 47,05 3,83 -2,95 10 10  
23 261 kääsna Awa Lawine Vom Cranger Tor Riikka Järvinen TSAU 50,78 3,55 0,78 10 10,78  
24 216 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 63,60 2,83 13,60 0 13,60  
  203 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  205 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Jukka Leppälä PIRKU         HYL  
  206 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  207 papill Aura Millan Aurora Borealis Niina Nurmi FPUKO         HYL  
  211 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  226 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  231 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  232 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  233 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK         HYL  
  234 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  236 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  237 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  240 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  241 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  243 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         HYL  
  244 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA         HYL  
  248 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  249 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  250 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  252 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  255 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  257 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  259 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  262 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  263 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  265 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK         HYL  
  266 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  267 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  213 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  220 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH         POIS  
  229 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  
  245 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         POIS  

Medi 3, kello 12:58, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 57, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 299 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 33,90 5,31 -16,10 0 -16,10  
2 280 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 33,91 5,31 -16,09 0 -16,09  
3 313 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA 34,52 5,21 -15,48 0 -15,48  
4 319 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 36,01 5,00 -13,99 0 -13,99  
5 278 shelam Molle Callvalley´s Imagine Victory Fanny Wendelström (SWE) 37,27 4,83 -12,73 0 -12,73 SERT-A
6 286 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 39,56 4,55 -10,44 0 -10,44  
7 296 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 39,96 4,51 -10,04 0 -10,04  
8 281 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU 40,44 4,45 -9,56 0 -9,56  
9 291 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,49 4,45 -9,51 0 -9,51  
10 307 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 40,56 4,44 -9,44 0 -9,44  
11 287 pyrpap Xena Drole D'oiseau Moulin Aparoles Rami Aaltonen HARJA 42,14 4,27 -7,86 0 -7,86  
12 309 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 49,14 3,66 -0,86 0 -0,86  
13 290 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 34,46 5,22 -15,54 5 5  
14 321 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 37,80 4,76 -12,20 5 5  
15 270 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Heidi Kohonen ATT 38,46 4,68 -11,54 5 5  
16 279 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 38,88 4,63 -11,12 5 5  
17 305 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 39,14 4,60 -10,86 5 5  
18 308 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 40,27 4,47 -9,73 5 5  
19 329 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 46,05 3,91 -3,95 5 5  
20 300 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 57,28 3,14 7,28 0 7,28  
21 301 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 38,03 4,73 -11,97 10 10  
22 311 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 52,25 3,44 2,25 10 12,25  
  268 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  269 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  271 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  272 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  274 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  275 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  276 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  277 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  282 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  283 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  284 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  285 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST)         HYL  
  288 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  289 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  292 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  293 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  294 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  295 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  297 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve AST         HYL  
  298 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  302 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  303 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  306 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  312 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT         HYL  
  314 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  315 kesvil Core High Score Starring Moravia Heidi Savolainen SWAU         HYL  
  316 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST)         HYL  
  317 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  320 auskel Zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL  
  322 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  323 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  325 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA         HYL  
  326 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  327 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  328 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  304 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         POIS