Kilpailu 4.4.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 41, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 39,88 4,44 -10,12 0 -10,12  
2 201 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 41,31 4,28 -8,69 0 -8,69 SERT-A
3 247 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 43,72 4,05 -6,28 0 -6,28  
4 204 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 45,04 3,93 -4,96 0 -4,96  
5 238 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 45,66 3,88 -4,34 0 -4,34  
6 260 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 46,10 3,84 -3,90 0 -3,90  
7 261 kääsna Awa Lawine Vom Cranger Tor Riikka Järvinen TSAU 46,81 3,78 -3,19 0 -3,19  
8 208 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK 47,33 3,74 -2,67 0 -2,67  
9 226 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 48,21 3,67 -1,79 0 -1,79  
10 207 papill Aura Millan Aurora Borealis Niina Nurmi FPUKO 54,67 3,24 4,67 0 4,67  
11 258 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 38,77 4,57 -11,23 5 5  
12 239 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 39,45 4,49 -10,55 5 5  
13 254 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 40,90 4,33 -9,10 5 5  
14 214 espves Ebba Bonachón Ebba Taru Mäkinen RAUMA 41,82 4,23 -8,18 5 5  
15 236 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 42,98 4,12 -7,02 5 5  
16 256 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 46,22 3,83 -3,78 5 5  
17 206 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 46,58 3,80 -3,42 5 5  
18 265 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 49,90 3,55 -0,10 5 5  
19 244 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA 45,74 3,87 -4,26 10 10  
20 264 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna-Kaisa Virta SWAU 40,20 4,40 -9,80 15 15  
  210 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  211 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  219 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  230 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall ATT         HYL  
  233 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK         HYL  
  234 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  235 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  237 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  240 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  241 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  243 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         HYL  
  246 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  248 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  249 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  250 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  251 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  252 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  257 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  262 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  263 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  266 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  213 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  245 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         POIS  
  255 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         POIS  

Medi 3, kello 11:19, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 51, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 36,96 4,79 -13,04 0 -13,04  
2 283 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 38,38 4,61 -11,62 0 -11,62 SERT-A
3 319 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 38,75 4,57 -11,25 0 -11,25  
4 302 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 39,29 4,51 -10,71 0 -10,71  
5 323 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 40,42 4,38 -9,58 0 -9,58  
6 292 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 43,52 4,07 -6,48 0 -6,48  
7 271 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 47,89 3,70 -2,11 0 -2,11  
8 298 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 49,06 3,61 -0,94 0 -0,94  
9 306 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 49,11 3,60 -0,89 0 -0,89  
10 316 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 38,64 4,58 -11,36 5 5  
11 282 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 43,35 4,08 -6,65 5 5  
12 305 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 44,35 3,99 -5,65 5 5  
13 277 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 50,62 3,50 0,62 5 5,62  
14 321 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 41,06 4,31 -8,94 10 10  
15 322 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT 42,24 4,19 -7,76 10 10  
16 299 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 37,38 4,74 -12,62 15 15  
17 309 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 51,16 3,46 1,16 15 16,16  
18 300 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 58,02 3,05 8,02 10 18,02  
  268 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  270 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Heidi Kohonen ATT         HYL  
  272 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  274 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  275 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  276 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  278 shelam Molle Callvalley´s Imagine Victory Fanny Wendelström (SWE)         HYL  
  279 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  280 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  281 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  285 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST)         HYL  
  289 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  290 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  291 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  293 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  294 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  295 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  296 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  297 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve AST         HYL  
  301 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  303 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  307 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  308 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  311 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  312 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT         HYL  
  313 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA         HYL  
  314 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  315 kesvil Core High Score Starring Moravia Heidi Savolainen SWAU         HYL  
  317 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  320 auskel Zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen ATT         HYL Juoksu
  326 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  327 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  329 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  304 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         POIS  

Maksi 3, kello 12:41, tuomari Timo Teileri, koirakoita 65, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 365 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,50 4,80 -13,50 0 -13,50  
2 371 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 33,28 4,69 -12,72 0 -12,72  
3 332 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 33,70 4,63 -12,30 0 -12,30 SERT-A
3 390 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarianna Kulo TAMSK 33,70 4,63 -12,30 0 -12,30  
5 345 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 33,84 4,61 -12,16 0 -12,16  
6 376 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 33,94 4,60 -12,06 0 -12,06  
7 380 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 33,98 4,59 -12,02 0 -12,02  
8 360 borcol Herz Eyewitness Soulmate Marko Mäki OCA 34,38 4,54 -11,62 0 -11,62  
9 340 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 35,08 4,45 -10,92 0 -10,92  
9 398 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 35,08 4,45 -10,92 0 -10,92  
11 363 borcol Udo Asasara Explosive Surprise Mikko Karjalainen HIFI 36,92 4,22 -9,08 0 -9,08  
12 399 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 37,56 4,15 -8,44 0 -8,44  
13 348 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 37,95 4,11 -8,05 0 -8,05  
14 389 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 41,26 3,78 -4,74 0 -4,74  
15 338 auspai Ketku Shepmate's All-In Sanna Jyrävänkoski TAKUT 34,72 4,49 -11,28 5 5  
16 401 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 34,77 4,49 -11,23 5 5  
17 341 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 35,82 4,36 -10,18 5 5  
18 337 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 38,96 4,00 -7,04 5 5  
19 368 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 39,91 3,91 -6,09 5 5  
20 383 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 41,45 3,76 -4,55 5 5  
21 377 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 44,47 3,51 -1,53 5 5  
22 381 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 45,52 3,43 -0,48 5 5  
23 359 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 41,06 3,80 -4,94 10 10  
24 382 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 41,75 3,74 -4,25 10 10  
25 374 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 44,39 3,51 -1,61 10 10  
26 349 silnou Wilma Finnflats Evangeline Jessica Bäckman TAMMI 63,49 2,46 17,49 15 32,49  
  330 borcol Kylie Ailicec Kylie Cili Blomgren (SWE)         HYL  
  331 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  333 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  334 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  335 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  339 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6         HYL  
  342 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  343 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  344 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  346 borcol Ritva Strömsfors Ritva Veera Niemi SWAT         HYL  
  347 belpag Pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  352 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  353 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  354 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  355 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  357 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  358 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  361 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  362 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  364 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen BAT         HYL  
  366 pumi Lenni Napos Levente Martin Kurman HANKO         HYL  
  369 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  370 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  372 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  373 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  379 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  384 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  385 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  386 borcol Bond Trust Your Heart Ean Janne Rajala ACE         HYL  
  387 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  388 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  392 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  393 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  396 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  397 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  402 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  403 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  404 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT         HYL  
  367 borcol Loffo Nice Of You To Come Bye Dust Devil Jenni Leino LAW         POIS  
  375 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  395 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS