Kilpailu 3.4.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 12:28, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 33, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ 27,69 5,20 -20,31 0 -20,31 LUVA
2 81 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT 28,19 5,11 -19,81 0 -19,81 SERT
3 51 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 42,43 3,39 -5,57 0 -5,57 SERT
4 89 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 39,58 3,64 -8,42 5 5  
5 57 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 41,03 3,51 -6,97 5 5  
6 44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 31,65 4,55 -16,35 10 10  
7 48 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 32,39 4,45 -15,61 10 10  
8 75 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,34 3,86 -10,66 10 10  
9 63 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 37,94 3,80 -10,06 10 10  
10 53 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 38,44 3,75 -9,56 10 10  
11 73 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU 43,78 3,29 -4,22 10 10  
12 68 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT 45,88 3,14 -2,12 10 10  
13 49 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 38,95 3,70 -9,05 15 15  
14 70 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU 57,53 2,50 9,53 10 19,53  
15 88 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 53,58 2,69 5,58 15 20,58  
  45 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  46 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  47 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  56 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT         HYL  
  59 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT         HYL  
  60 isllam Kári Kári Frá Klettakoti Riika Kivirinta WALAT         HYL  
  64 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  67 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  69 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU         HYL  
  72 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  74 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  78 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  79 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  80 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  82 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX         HYL  
  83 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  86 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  87 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6         HYL  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         POIS  

Mini 1, kello 13:26, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 52,66 2,73 4,66 0 4,66  
2 9 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 49,20 2,93 1,20 10 11,20  
3 11 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 55,52 2,59 7,52 5 12,52  
  6 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  10 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  17 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  13 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         POIS  

Medi 1, kello 13:53, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 28,54 5,05 -19,46 0 -19,46 SERT
2 34 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 32,15 4,48 -15,85 0 -15,85 LUVA
3 23 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 37,63 3,83 -10,37 0 -10,37 SERT
4 21 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ 46,22 3,12 -1,78 0 -1,78 LUVA
5 43 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE 26,41 5,45 -21,59 5 5  
6 27 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 35,14 4,10 -12,86 5 5  
7 22 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 38,36 3,75 -9,64 5 5  
8 29 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 29,95 4,81 -18,05 10 10  
  18 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  20 shelam Mila High-Glade's Honey Melody Eeva Välimäki WECA         HYL  
  25 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  28 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA         HYL  
  33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  42 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         POIS  
  38 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX         POIS  
  40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         POIS  

Maksi 2, kello 17:13, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 29,52 5,62 -21,48 0 -21,48 LUVA
2 153 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH 29,87 5,56 -21,13 5 5  
3 122 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 31,61 5,25 -19,39 5 5  
4 127 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 36,68 4,53 -14,32 5 5  
5 130 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA 52,14 3,18 1,14 5 6,14  
6 138 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 33,54 4,95 -17,46 10 10  
7 125 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU 35,39 4,69 -15,61 10 10  
8 132 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,12 4,14 -10,88 10 10  
9 146 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT 47,00 3,53 -4,00 10 10  
10 139 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 28,05 5,92 -22,95 15 15  
11 128 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 54,18 3,06 3,18 15 18,18  
12 129 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 55,83 2,97 4,83 15 19,83  
13 133 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 53,18 3,12 2,18 25 27,18  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  118 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  120 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  
  121 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  123 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  124 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  136 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  140 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  141 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  142 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  143 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  144 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  147 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  151 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  
  152 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  154 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  155 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH         HYL  
  119 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         POIS  
  145 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI         POIS  

Mini 2, kello 18:08, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 46,40 3,58 -4,60 0 -4,60 LUVA
2 99 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 48,59 3,42 -2,41 5 5  
3 102 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 54,63 3,04 3,63 5 8,63  
4 103 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 44,13 3,76 -6,87 15 15  
  95 pomera Nitta Dacabe Kansas Rose Sonja Nyman FORPK         HYL  
  101 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  91 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         POIS  
  97 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         POIS  

Medi 2, kello 18:27, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 34,62 4,80 -16,38 0 -16,38 SERT
2 116 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 38,76 4,28 -12,24 5 5  
  40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  105 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  111 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  
  114 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  117 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT         HYL  
  112 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS