Kilpailu 3.4.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:38, tuomari Timo Teileri, koirakoita 12, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 29,90 4,38 -11,10 0 -11,10  
2 14 boster Bertta Apeton Bertta Emmi Vuola RÄ-KÄ 35,12 3,73 -5,88 0 -5,88  
3 4 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman PARAI 42,44 3,09 1,44 0 1,44  
4 2 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 42,32 3,10 1,32 5 6,32  
5 8 mittel Hitti Hulmukan Krista Sanna Mäkinen PAHA 43,88 2,98 2,88 15 17,88  
  1 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT         HYL  
  3 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  6 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  7 jackru Kaneli Let's Rock Be Pop A Lula Hanna-Maija Mäkelä WALAT         HYL  
  9 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  10 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  17 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  5 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         POIS  

Medi 1, kello 13:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 16, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 27,15 4,82 -13,85 0 -13,85  
2 19 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 28,50 4,60 -12,50 0 -12,50  
3 22 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 40,78 3,21 -0,22 0 -0,22  
4 34 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 29,85 4,39 -11,15 5 5  
5 42 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU 30,75 4,26 -10,25 5 5  
6 35 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU 32,40 4,04 -8,60 5 5  
7 25 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 36,40 3,60 -4,60 5 5  
8 26 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 40,62 3,22 -0,38 5 5  
9 24 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 40,71 3,22 -0,29 10 10  
  18 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  21 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  30 x-rotu Timon Timon Sini-Tuulia Grén VARPS         HYL  
  32 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  36 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  43 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  38 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX         POIS  
  40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         POIS  

Maksi 1, kello 13:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 33, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 25,98 5,04 -15,02 0 -15,02  
2 76 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU 26,50 4,94 -14,50 0 -14,50 LUVA
3 71 borcol Jope Microvenator Lotta Tervo ÄETSÄ 26,72 4,90 -14,28 0 -14,28 SERT
4 77 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 27,93 4,69 -13,07 0 -13,07 LUVA
5 82 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 28,48 4,60 -12,52 0 -12,52 LUVA
6 52 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 28,66 4,57 -12,34 0 -12,34  
7 80 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK 28,92 4,53 -12,08 0 -12,08  
8 83 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU 29,37 4,46 -11,63 0 -11,63 LUVA
9 48 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 29,56 4,43 -11,44 0 -11,44  
10 47 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 34,16 3,84 -6,84 0 -6,84 LUVA
11 66 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC 41,60 3,15 0,60 0 0,60  
12 49 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 28,02 4,68 -12,98 5 5  
13 87 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6 34,21 3,83 -6,79 5 5  
14 89 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 37,08 3,53 -3,92 5 5  
15 75 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 38,22 3,43 -2,78 5 5  
16 45 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 40,08 3,27 -0,92 5 5  
17 57 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 44,10 2,97 3,10 5 8,10  
18 58 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 46,14 2,84 5,14 5 10,14  
19 74 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 48,29 2,71 7,29 5 12,29  
20 53 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 45,04 2,91 4,04 10 14,04  
21 72 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA 50,71 2,58 9,71 5 14,71  
22 50 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 34,14 3,84 -6,86 15 15  
23 64 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT 38,13 3,44 -2,87 15 15  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  61 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  63 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  65 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  67 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  68 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  73 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  78 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  79 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  90 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  62 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         POIS  
  81 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         POIS  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         POIS  
  86 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 15:16, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 43,34 3,30 1,34 0 1,34  
2 100 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta PCTEAM 45,55 3,14 3,55 0 3,55  
3 99 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 49,79 2,87 7,79 5 12,79  
4 95 pomera Nitta Dacabe Kansas Rose Sonja Nyman FORPK 52,96 2,70 10,96 5 15,96  
5 101 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 48,44 2,95 6,44 10 16,44  
6 94 boster Otto Apeton Alku Irmeli Vuola RÄ-KÄ 69,93 2,05 27,93 15 42,93  
  93 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  96 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT         HYL  

Medi 2, kello 15:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 29,83 4,79 -12,17 0 -12,17 LUVA
2 31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 31,24 4,58 -10,76 0 -10,76 LUVA
3 105 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA 34,43 4,15 -7,57 0 -7,57  
4 108 shelam Robin Käpäläkoplan Robusta Pirkko Nieminen MYNSK 41,64 3,43 -0,36 0 -0,36  
5 40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 37,24 3,84 -4,76 10 10  
  41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  112 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  113 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  

Maksi 2, kello 16:04, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 32,72 4,37 -9,28 0 -9,28 LUVA
2 147 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 34,08 4,20 -7,92 0 -7,92 LUVA
3 130 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA 44,31 3,23 2,31 0 2,31  
4 150 pitcol Weea Say Wuf Wonder Why Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 46,50 3,08 4,50 0 4,50  
5 139 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 27,04 5,29 -14,96 5 5  
6 149 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH 41,73 3,43 -0,27 5 5  
7 140 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA 32,08 4,46 -9,92 10 10  
8 127 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 39,50 3,62 -2,50 10 10  
9 144 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH 35,25 4,06 -6,75 15 15  
10 133 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 52,32 2,73 10,32 10 20,32  
  81 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  118 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  122 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  125 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  126 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  128 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  131 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  134 x-rotu Mumin Mumin Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  135 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  136 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  137 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  138 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  142 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  153 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  154 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  119 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         POIS  
  145 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI         POIS