Kilpailu 3.4.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 33, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ 29,63 5,06 -20,37 0 -20,37 LUVA
2 85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 31,55 4,75 -18,45 0 -18,45 SERT
3 79 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 36,55 4,10 -13,45 0 -13,45 LUVA
4 67 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 47,60 3,15 -2,40 0 -2,40 LUVA
5 82 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 35,96 4,17 -14,04 5 5  
6 89 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 42,69 3,51 -7,31 5 5  
7 77 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 45,42 3,30 -4,58 5 5  
8 69 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU 45,69 3,28 -4,31 5 5  
9 51 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 47,95 3,13 -2,05 5 5  
10 70 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU 51,92 2,89 1,92 5 6,92  
11 80 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK 40,73 3,68 -9,27 10 10  
12 46 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 44,92 3,34 -5,08 10 10  
13 87 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6 54,60 2,75 4,60 10 14,60  
14 47 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 41,33 3,63 -8,67 15 15  
15 66 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC 43,93 3,41 -6,07 15 15  
16 55 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT 35,13 4,27 -14,87 20 20  
17 75 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 47,73 3,14 -2,27 20 20  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  45 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  48 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  49 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  53 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  56 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT         HYL  
  63 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  68 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  72 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  73 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  78 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  81 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  84 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  86 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  88 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  90 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  

Mini 1, kello 10:56, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 tarupi Lilli Yacatis Lady Lilyann Markus Ahtinen ATT 34,21 4,39 -15,79 0 -15,79 LUVA
2 16 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 47,96 3,13 -2,04 0 -2,04 LUVA
3 15 x-rotu Dino Dino Tiija Levander FPUKO 39,24 3,82 -10,76 5 5  
4 14 boster Bertta Apeton Bertta Emmi Vuola RÄ-KÄ 51,51 2,91 1,51 10 11,51  
5 2 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 56,32 2,66 6,32 20 26,32  
  3 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  8 mittel Hitti Hulmukan Krista Sanna Mäkinen PAHA         HYL  
  9 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  10 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  17 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  13 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         POIS  

Medi 1, kello 11:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 33,68 4,45 -16,32 0 -16,32 LUVA
2 19 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 34,20 4,39 -15,80 0 -15,80 LUVA
3 40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 37,21 4,03 -12,79 0 -12,79 SERT
4 18 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 52,45 2,86 2,45 5 7,45  
5 35 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU 40,01 3,75 -9,99 10 10  
6 23 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 49,87 3,01 -0,13 10 10  
7 39 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 68,48 2,19 18,48 5 23,48  
  20 shelam Mila High-Glade's Honey Melody Eeva Välimäki WECA         HYL  
  21 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  22 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  24 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  27 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  28 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA         HYL  
  29 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  32 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  34 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  
  37 walspa Nella Oona Jari Juhannusvuori L-SSK         HYL  
  42 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  43 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         POIS  
  38 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX         POIS  

Maksi 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 33, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO 43,45 3,89 -7,55 0 -7,55 SERT
2 131 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU 47,37 3,57 -3,63 0 -3,63 LUVA
3 154 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 44,72 3,78 -6,28 5 5  
4 149 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH 52,08 3,24 1,08 5 6,08  
5 155 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH 54,53 3,10 3,53 5 8,53  
6 144 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH 35,46 4,77 -15,54 10 10  
7 150 pitcol Weea Say Wuf Wonder Why Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 58,92 2,87 7,92 5 12,92  
8 133 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 51,00 3,31 0,00 15 15  
9 148 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 66,72 2,53 15,72 0 15,72  
10 128 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 64,78 2,61 13,78 20 33,78  
11 121 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 63,99 2,64 12,99 25 37,99  
  118 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  122 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  123 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  124 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  125 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  126 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  127 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  130 auskel Kalle Bandicoots Jesmond Bay Leena Laihonen HARJA         HYL  
  132 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  134 x-rotu Mumin Mumin Jessica Bäckman TAMMI         HYL  
  135 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  136 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  137 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  138 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  139 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  140 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  141 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  142 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  147 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  151 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  
  152 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  153 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  145 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI         POIS  

Mini 2, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 49,32 3,43 -1,68 0 -1,68 LUVA
2 97 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU 49,57 3,41 -1,43 0 -1,43 LUVA
3 92 bicfri Mio Minartan Ice Prince Camilla Nordblad BAC 53,97 3,13 2,97 0 2,97  
4 102 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 59,26 2,85 8,26 5 13,26  
5 101 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 48,88 3,46 -2,12 15 15  
  93 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  94 boster Otto Apeton Alku Irmeli Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  96 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT         HYL  
  99 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  100 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  103 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT         HYL  

Medi 2, kello 16:23, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 45,41 3,72 -5,59 0 -5,59 SERT
2 106 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH 45,88 3,68 -5,12 0 -5,12 LUVA
3 116 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 44,17 3,83 -6,83 5 5  
  31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  104 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  105 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  107 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  108 shelam Robin Käpäläkoplan Robusta Pirkko Nieminen MYNSK         HYL  
  110 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  112 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  113 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  114 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  115 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  117 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi SWAT         HYL