Kilpailu 3.4.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 42,31 3,52 -9,69 0 -9,69 SERT
2 12 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 41,28 3,61 -10,72 10 10  
3 16 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 57,66 2,58 5,66 5 10,66  
4 14 boster Bertta Apeton Bertta Emmi Vuola RÄ-KÄ 57,25 2,60 5,25 15 20,25  
  8 mittel Hitti Hulmukan Krista Sanna Mäkinen PAHA         HYL  
  9 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  10 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  11 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  15 x-rotu Dino Dino Tiija Levander FPUKO         HYL  
  17 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  

Medi 1, kello 10:32, tuomari Timo Teileri, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 38,13 3,91 -13,87 0 -13,87 SERT
2 32 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 37,54 3,97 -14,46 5 5  
3 34 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 40,47 3,68 -11,53 5 5  
4 40 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 44,63 3,34 -7,37 5 5  
5 19 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 45,56 3,27 -6,44 5 5  
6 36 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT 54,08 2,76 2,08 5 7,08  
  18 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  20 shelam Mila High-Glade's Honey Melody Eeva Välimäki WECA         HYL  
  21 pyrpap Didi Drole D'oiseau Mousquet Rouge Feu Anne-Mari Sinisalo RÄ-KÄ         HYL  
  22 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  23 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  24 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  30 x-rotu Timon Timon Sini-Tuulia Grén VARPS         HYL  
  33 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  35 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU         HYL  
  37 walspa Nella Oona Jari Juhannusvuori L-SSK         HYL  
  39 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  42 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  43 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  38 x-rotu Mimmi Mimmi Erika Gustafsson AGIAX         POIS  

Maksi 1, kello 11:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 31, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 35,82 4,16 -16,18 0 -16,18 LUVA
2 89 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 42,51 3,51 -9,49 0 -9,49 LUVA
3 69 holpal Harmi Kare-Saran Åi´harmi Riikka Järvinen TSAU 43,36 3,44 -8,64 0 -8,64 LUVA
4 84 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 47,88 3,11 -4,12 0 -4,12 LUVA
5 67 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 45,77 3,26 -6,23 5 5  
6 79 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 53,18 2,80 1,18 5 6,18  
7 70 pitcol Dusty Snowpaw Be Pepperdust Jenni Laine TASSU 54,41 2,74 2,41 5 7,41  
8 48 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 35,00 4,26 -17,00 10 10  
9 83 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU 39,50 3,77 -12,50 10 10  
10 47 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 51,60 2,89 -0,40 10 10  
11 55 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT 40,92 3,64 -11,08 20 20  
  44 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  46 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  49 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  51 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA         HYL  
  52 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  53 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  63 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  68 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  71 borcol Jope Microvenator Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  72 dalmat Nipa Caesands New Edition Teija Karjunen KISA         HYL  
  73 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  75 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  77 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA         HYL  
  78 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  80 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  81 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen BAT         HYL  
  86 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  87 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6         HYL  
  88 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  90 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         POIS  

Mini 2, kello 17:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU 44,71 3,33 -2,29 0 -2,29 SERT
2 100 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta PCTEAM 50,93 2,93 3,93 0 3,93  
3 103 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 37,93 3,93 -9,07 10 10  
4 101 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 46,22 3,22 -0,78 20 20  
  98 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  99 kääsna Minttu Raven´s Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  102 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  

Medi 2, kello 17:46, tuomari Timo Teileri, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 32,77 4,55 -14,23 0 -14,23 LUVA
2 115 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 38,53 3,87 -8,47 0 -8,47 LUVA
3 110 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 49,67 3,00 2,67 0 2,67  
4 41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 33,17 4,49 -13,83 5 5  
5 116 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU 35,85 4,16 -11,15 5 5  
6 114 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 39,39 3,78 -7,61 5 5  
7 111 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU 45,97 3,24 -1,03 5 5  
  104 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  105 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SATA         HYL  
  106 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  112 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  113 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  

Maksi 2, kello 18:11, tuomari Timo Teileri, koirakoita 28, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 39,76 3,75 -7,24 5 5  
2 121 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 43,17 3,45 -3,83 5 5  
3 148 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 55,55 2,68 8,55 0 8,55  
4 146 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT 37,31 3,99 -9,69 10 10  
5 128 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 50,80 2,93 3,80 10 13,80  
  85 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  118 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  120 bokser Ruttu Playbox´s Viva La Diva Anna-Karin Tiusanen TSAU         HYL  
  122 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  123 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  124 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  125 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  129 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ         HYL  
  137 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  138 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  139 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  140 espves Xavi Bonachón Oscar Laura Honkanen WECA         HYL  
  141 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  142 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  143 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  144 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  147 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  149 slapko Halti Kajaskiven Härmä Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  151 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  
  152 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  153 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  154 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  155 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH         HYL  
  119 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         POIS  
  145 silnou Fia Finnflats Hawana Christina Råstedt TAMMI         POIS