Kilpailu 8.3.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 13:44, tuomari Jari Helin, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW 36,82 4,89 -14,18 0 -14,18 SERT-A
2 199 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 36,97 4,87 -14,03 0 -14,03  
3 210 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,03 4,73 -12,97 0 -12,97  
4 225 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 41,53 4,33 -9,47 0 -9,47  
5 195 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 37,18 4,84 -13,82 5 5  
6 190 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 37,98 4,74 -13,02 5 5  
7 193 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ 40,90 4,40 -10,10 5 5  
8 221 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 44,88 4,01 -6,12 5 5  
9 202 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 40,22 4,47 -10,78 10 10  
10 226 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 41,65 4,32 -9,35 10 10  
11 212 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 42,72 4,21 -8,28 10 10  
12 215 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 48,26 3,73 -2,74 10 10  
13 207 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 57,63 3,12 6,63 5 11,63  
14 214 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 56,71 3,17 5,71 10 15,71  
15 192 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 43,19 4,17 -7,81 20 20  
16 213 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY 52,07 3,46 1,07 20 21,07  
  189 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  191 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  194 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  196 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  197 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  201 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  206 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  208 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  211 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  216 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu HAU         HYL  
  217 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU         HYL  
  218 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  219 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  220 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  198 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  204 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  
  209 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         POIS  
  224 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 3, kello 14:53, tuomari Jari Helin, koirakoita 34, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 38,79 4,64 -12,21 0 -12,21  
2 125 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 38,98 4,62 -12,02 0 -12,02  
3 142 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 43,11 4,18 -7,89 0 -7,89 SERT-A
4 119 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 43,57 4,13 -7,43 0 -7,43  
5 122 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY 44,28 4,07 -6,72 0 -6,72  
6 114 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 44,29 4,06 -6,71 0 -6,71  
7 111 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 45,47 3,96 -5,53 0 -5,53  
8 116 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT 48,01 3,75 -2,99 0 -2,99  
9 148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 49,78 3,62 -1,22 0 -1,22  
10 131 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 44,91 4,01 -6,09 5 5  
11 152 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 47,85 3,76 -3,15 5 5  
12 150 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 49,31 3,65 -1,69 5 5  
13 105 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 56,59 3,18 5,59 0 5,59  
14 110 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 41,33 4,36 -9,67 10 10  
15 118 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 46,11 3,90 -4,89 10 10  
16 149 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 52,85 3,41 1,85 10 11,85  
  104 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  106 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  107 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  108 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  113 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  115 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  117 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  130 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  133 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  136 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  138 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  140 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  141 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  143 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  145 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  146 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  147 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  123 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK         POIS  

Medi 3, kello 15:52, tuomari Jari Helin, koirakoita 26, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 43,06 4,18 -7,94 0 -7,94 SERT-A
2 157 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 43,63 4,13 -7,37 0 -7,37  
3 167 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 43,82 4,11 -7,18 0 -7,18  
4 174 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 54,40 3,31 3,40 0 3,40  
5 153 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 36,12 4,98 -14,88 5 5  
6 160 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 38,87 4,63 -12,13 5 5  
7 171 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 41,10 4,38 -9,90 5 5  
8 166 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT 44,82 4,02 -6,18 5 5  
9 168 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH 47,36 3,80 -3,64 5 5  
10 179 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 56,64 3,18 5,64 0 5,64  
11 155 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 52,15 3,45 1,15 5 6,15  
12 164 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 45,60 3,95 -5,40 10 10  
13 187 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH 83,59 2,15 32,59 5 37,59  
  156 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  162 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  163 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  165 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  169 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  170 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  175 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  176 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  178 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  180 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  183 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  185 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  188 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  158 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS