Kilpailu 8.3.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 13:22, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 50, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 31,79 4,97 -9,21 0 -9,21  
2 112 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 32,59 4,85 -8,41 0 -8,41  
3 125 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,35 4,74 -7,65 0 -7,65  
4 127 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 33,63 4,70 -7,37 0 -7,37 SERT-H
5 139 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 34,04 4,64 -6,96 0 -6,96  
6 144 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 34,07 4,64 -6,93 0 -6,93  
7 147 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 34,08 4,64 -6,92 0 -6,92  
8 104 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 34,99 4,52 -6,01 0 -6,01  
9 130 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 35,21 4,49 -5,79 0 -5,79  
10 140 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 35,56 4,44 -5,44 0 -5,44  
11 103 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 36,03 4,39 -4,97 0 -4,97  
12 114 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 36,09 4,38 -4,91 0 -4,91  
13 111 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 36,55 4,32 -4,45 0 -4,45  
14 122 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY 39,87 3,96 -1,13 0 -1,13  
15 134 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 41,20 3,84 0,20 0 0,20  
16 142 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 41,56 3,80 0,56 0 0,56  
17 132 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 41,65 3,79 0,65 0 0,65  
18 149 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 41,85 3,78 0,85 0 0,85  
19 117 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 43,38 3,64 2,38 0 2,38  
20 138 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 45,22 3,49 4,22 0 4,22  
21 124 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 45,42 3,48 4,42 0 4,42  
22 150 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 40,70 3,88 -0,30 5 5  
23 137 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU 46,40 3,40 5,40 0 5,40  
24 101 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT 42,27 3,74 1,27 5 6,27  
25 105 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 48,21 3,28 7,21 0 7,21  
26 116 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT 44,78 3,53 3,78 10 13,78  
27 136 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 39,02 4,05 -1,98 15 15  
  100 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  106 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  107 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  108 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  110 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  113 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT         HYL  
  115 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  118 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  119 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  120 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Eva Kajander TSAU         HYL  
  121 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  128 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  129 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  131 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  133 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  135 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  141 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  145 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  146 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  151 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU         HYL  
  152 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  123 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK         POIS  

Medi 3, kello 14:41, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 30, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 32,78 4,82 -8,22 0 -8,22 SERT-H
2 166 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT 33,20 4,76 -7,80 0 -7,80  
3 164 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 33,62 4,70 -7,38 0 -7,38  
4 173 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT 33,97 4,65 -7,03 0 -7,03  
5 157 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 35,59 4,44 -5,41 0 -5,41  
6 162 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 35,80 4,41 -5,20 0 -5,20  
7 183 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 36,03 4,39 -4,97 0 -4,97  
8 156 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 36,05 4,38 -4,95 0 -4,95  
9 188 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 36,91 4,28 -4,09 0 -4,09  
10 179 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 45,27 3,49 4,27 0 4,27  
11 163 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 30,64 5,16 -10,36 5 5  
12 165 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Heidi Kohonen ATT 32,20 4,91 -8,80 5 5  
13 178 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA 32,44 4,87 -8,56 5 5  
14 184 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 33,54 4,71 -7,46 5 5  
15 176 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Jarmo Kumpulainen TSAU 34,11 4,63 -6,89 5 5  
16 174 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 51,82 3,05 10,82 5 15,82  
  154 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  155 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  158 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  160 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  168 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH         HYL  
  171 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  172 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  175 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  177 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  180 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  181 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  182 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  185 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  187 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  186 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 15:34, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 31,30 5,05 -9,70 0 -9,70 SERT-H
2 195 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,16 4,91 -8,84 0 -8,84  
3 199 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 32,60 4,85 -8,40 0 -8,40  
4 202 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 33,69 4,69 -7,31 5 5  
5 193 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ 34,20 4,62 -6,80 5 5  
6 210 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 35,55 4,44 -5,45 5 5  
7 219 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT 35,58 4,44 -5,42 5 5  
8 217 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU 35,65 4,43 -5,35 5 5  
9 201 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 37,78 4,18 -3,22 5 5  
10 191 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 32,64 4,84 -8,36 10 10  
11 216 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu HAU 39,14 4,04 -1,86 10 10  
12 200 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 39,63 3,99 -1,37 10 10  
13 214 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 48,32 3,27 7,32 5 12,32  
14 203 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 49,47 3,19 8,47 10 18,47  
  190 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  192 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  194 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  212 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  213 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  221 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  222 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  225 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  226 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  204 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  
  209 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         POIS  
  218 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         POIS  
  224 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS