Kilpailu 8.3.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Jari Helin, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 32,92 5,07 -14,08 0 -14,08  
2 210 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 35,81 4,66 -11,19 0 -11,19  
3 203 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 47,57 3,51 0,57 0 0,57  
4 195 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 35,66 4,68 -11,34 5 5  
5 217 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU 37,30 4,48 -9,70 10 10  
  189 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  190 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  191 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  192 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  194 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  196 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  197 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  201 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  205 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK         HYL  
  206 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  207 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  211 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  212 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  214 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT         HYL  
  215 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  216 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu HAU         HYL  
  218 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  219 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  220 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  222 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW         HYL  
  225 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  227 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  204 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  
  209 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         POIS  
  224 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 3, kello 11:11, tuomari Jari Helin, koirakoita 44, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 35,57 4,70 -11,43 0 -11,43  
2 151 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 42,42 3,94 -4,58 0 -4,58 SERT-A
3 150 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 46,38 3,60 -0,62 0 -0,62  
4 105 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 46,46 3,59 -0,54 0 -0,54  
5 113 kääsna Trombi Peacemaker`s Black Beach Boy Taija Niemi ATT 67,93 2,46 20,93 15 35,93  
  100 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  101 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  102 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         HYL  
  103 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  104 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  106 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  107 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  108 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  109 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  110 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  111 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  112 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  119 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  121 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  122 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  124 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  125 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  126 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  128 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  129 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  130 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  131 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  132 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  134 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  135 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  136 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  137 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU         HYL  
  138 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  139 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  140 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  141 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  142 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  143 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  145 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  146 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  147 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  149 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  152 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  123 venkäl Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK         POIS  

Medi 3, kello 12:23, tuomari Jari Helin, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 156 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 37,65 4,44 -9,35 0 -9,35  
2 171 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 38,52 4,34 -8,48 0 -8,48  
3 155 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 45,58 3,66 -1,42 0 -1,42 SERT-A
4 188 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 40,74 4,10 -6,26 5 5  
5 161 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 41,76 4,00 -5,24 5 5  
6 159 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU 45,84 3,64 -1,16 5 5  
7 167 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 47,02 3,55 0,02 10 10,02  
8 169 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 51,85 3,22 4,85 10 14,85  
  153 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  154 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  157 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  158 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  160 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  162 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  168 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH         HYL  
  170 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  172 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  173 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         HYL  
  174 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA         HYL  
  175 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  176 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  178 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  179 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  180 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  181 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  182 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  183 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  184 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  185 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  186 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  187 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL