Kilpailu 8.3.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 37,40 4,71 -12,60 0 -12,60  
2 102 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 38,39 4,59 -11,61 0 -11,61  
3 139 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 39,12 4,50 -10,88 0 -10,88  
4 136 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 39,85 4,42 -10,15 0 -10,15  
5 104 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 42,14 4,18 -7,86 0 -7,86  
6 130 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 42,34 4,16 -7,66 0 -7,66  
7 108 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 42,47 4,14 -7,53 0 -7,53  
8 128 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 43,02 4,09 -6,98 0 -6,98  
9 103 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 44,12 3,99 -5,88 0 -5,88  
10 148 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 44,60 3,95 -5,40 0 -5,40  
11 150 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 47,40 3,71 -2,60 0 -2,60  
12 151 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä TSAU 48,12 3,66 -1,88 0 -1,88  
13 134 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 48,98 3,59 -1,02 0 -1,02  
14 137 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU 51,15 3,44 1,15 0 1,15  
15 107 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 40,25 4,37 -9,75 5 5  
16 144 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 40,61 4,33 -9,39 5 5  
17 145 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 42,62 4,13 -7,38 5 5  
18 131 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 42,82 4,11 -7,18 5 5  
19 141 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 48,39 3,64 -1,61 5 5  
20 126 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 49,02 3,59 -0,98 5 5  
21 132 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 49,04 3,59 -0,96 5 5  
22 146 schipp Pax Willow Creek Pax Panther Pauli Hasu ÄETSÄ 50,80 3,46 0,80 5 5,80  
23 110 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 40,34 4,36 -9,66 10 10  
24 152 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 41,81 4,21 -8,19 15 15  
25 105 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 65,50 2,69 15,50 5 20,50  
26 101 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT 61,51 2,86 11,51 20 31,51  
  120 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU         HYL  
  125 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  127 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  129 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  135 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  138 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  140 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  147 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  149 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  

Medi 3, kello 10:57, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 29, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 38,42 4,58 -11,58 0 -11,58 SERT-A
2 181 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 40,52 4,34 -9,48 0 -9,48  
3 188 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 42,01 4,19 -7,99 0 -7,99  
4 172 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 42,58 4,13 -7,42 0 -7,42  
5 157 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 42,67 4,12 -7,33 0 -7,33  
6 154 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT 43,31 4,06 -6,69 0 -6,69  
7 159 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU 44,22 3,98 -5,78 0 -5,78  
8 158 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 44,84 3,92 -5,16 0 -5,16  
9 174 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 49,50 3,56 -0,50 0 -0,50  
10 171 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 39,40 4,47 -10,60 5 5  
11 162 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 39,64 4,44 -10,36 5 5  
12 155 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 46,86 3,76 -3,14 5 5  
13 168 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH 48,56 3,62 -1,44 5 5  
14 187 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH 49,37 3,57 -0,63 5 5  
15 179 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 53,46 3,29 3,46 5 8,46  
16 160 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 39,62 4,44 -10,38 10 10  
17 176 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 40,30 4,37 -9,70 10 10  
18 186 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 56,82 3,10 6,82 5 11,82  
19 170 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 61,19 2,88 11,19 15 26,19  
  156 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  161 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  173 espves Inez Bonachon Inez Anita Lignell ATT         HYL  
  175 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  178 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  180 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  182 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  183 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  184 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  185 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  

Maksi 3, kello 11:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,28 4,60 -11,72 0 -11,72  
2 199 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 38,50 4,57 -11,50 0 -11,50  
3 192 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 38,81 4,53 -11,19 0 -11,19 SERT-A
4 194 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 38,96 4,52 -11,04 0 -11,04  
5 211 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 40,76 4,32 -9,24 0 -9,24  
6 221 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 42,44 4,15 -7,56 0 -7,56  
7 206 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 49,32 3,57 -0,68 0 -0,68  
8 189 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 37,40 4,71 -12,60 5 5  
9 196 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,73 4,54 -11,27 5 5  
10 215 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 39,18 4,49 -10,82 5 5  
11 217 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TASSU 40,11 4,39 -9,89 5 5  
12 225 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 40,25 4,37 -9,75 5 5  
13 214 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 44,74 3,93 -5,26 5 5  
14 218 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 38,12 4,62 -11,88 10 10  
15 222 borcol Sahti Durante Lapinkulta Timo Liuhto LAW 40,27 4,37 -9,73 10 10  
16 205 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK 57,23 3,08 7,23 5 12,23  
17 212 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 42,40 4,15 -7,60 15 15  
18 208 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 47,73 3,69 -2,27 20 20  
  190 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  191 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  193 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  195 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  197 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  201 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  207 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  213 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  219 belpag pauli Branco Tania Mahkonen ATT         HYL  
  220 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  223 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  227 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  198 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  204 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  
  209 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         POIS  
  224 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS