Kilpailu 7.3.2015 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 12:01, tuomari Jari Helin, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH 42,05 3,50 -6,95 0 -6,95 LUVA
2 43 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 28,77 5,11 -20,23 5 5  
3 31 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Janika Karenmaa RAUMA 35,49 4,14 -13,51 5 5  
4 41 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT 37,79 3,89 -11,21 5 5  
5 29 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 34,95 4,21 -14,05 10 10  
6 52 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 38,07 3,86 -10,93 10 10  
  30 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  33 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  37 auspai Fiina Hazelmoor Uptown Girl Niina Vilen ATT         HYL  
  39 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  40 slapko Beana Lumiturpa Evile Katja Kastman ATT         HYL  
  42 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  44 briard Zelda Boreabrie Selene Riina Pullinen WECA         HYL  
  45 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  46 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  
  47 borcol Mojje Mojje Marie Bertell AGIAX         HYL  
  48 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  49 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX         HYL  
  50 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT         HYL  
  51 belpam Diva Tämä On Geisha Elina Koponen RAUMA         HYL  
  53 lappor Pääsky Kielapihkan Ursula Miia Jylhä TSAU         HYL  
  55 borcol Hoina Päkäpaimenen Lentoon Lähdössä Bea Snellman ATT         HYL  
  57 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  32 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         POIS 2 LK
  54 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         POIS  
  56 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  

Mini 1, kello 12:54, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 38,60 3,81 -10,40 0 -10,40 LUVA
2 17 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT 49,74 2,95 0,74 5 5,74  
3 15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 40,59 3,62 -8,41 10 10  
4 3 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 43,86 3,35 -5,14 10 10  
  6 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  7 cavspa Sohvi Magnumin Come Down Easy Iida Fleminch RAUMA         HYL  
  11 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  12 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  14 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  16 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  4 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         POIS 2 lk

Medi 1, kello 13:17, tuomari Jari Helin, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 33,94 4,33 -15,06 0 -15,06 LUVA
  21 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  22 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  23 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

Maksi 2, kello 15:54, tuomari Jari Helin, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 35,10 4,42 -12,90 0 -12,90 SERT
2 95 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 42,85 3,62 -5,15 0 -5,15 SERT
3 92 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 34,37 4,51 -13,63 5 5  
4 93 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 48,05 3,23 0,05 5 5,05  
5 89 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 54,68 2,84 6,68 0 6,68  
6 84 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 52,93 2,93 4,93 5 9,93  
7 83 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU 44,89 3,45 -3,11 10 10  
8 96 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 59,23 2,62 11,23 0 11,23  
9 94 espves Melker La Sirenita´s Bruno Ronja Brenner AGIAX 54,05 2,87 6,05 15 21,05  
  82 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  85 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  86 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  87 auspai Deli Saussurea Blueberry Jaana Lilja ATT         HYL  
  88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  91 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  

Mini 2, kello 16:24, tuomari Jari Helin, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 43,59 3,56 -4,41 0 -4,41 LUVA
2 66 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 48,53 3,19 0,53 0 0,53  
3 59 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT 48,53 3,19 0,53 10 10,53  
  60 lägpys Liisa Jaxonville Lea Lappuliisa Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  62 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU         HYL  
  63 shelam Tico Ninas Guilty Of Happiness Niina Kaanela ATT         HYL  
  64 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  
  70 käävil Alicia Froggies Just Call Her Aly Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  61 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         POIS  
  65 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         POIS 3lk
  69 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 16:47, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 31,37 4,94 -16,63 0 -16,63 LUVA
2 78 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 51,44 3,01 3,44 5 8,44  
  73 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  
  74 pumi Ratsia Pusztai Altatódal Éles Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  76 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK         HYL  
  79 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  80 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  72 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC         POIS