Kilpailu 7.3.2015 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:08, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 30,82 4,45 -11,18 0 -11,18  
2 5 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 33,97 4,03 -8,03 0 -8,03 LUVA
3 1 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 38,94 3,52 -3,06 0 -3,06 LUVA
  6 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  7 cavspa Sohvi Magnumin Come Down Easy Iida Fleminch RAUMA         HYL  
  8 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  11 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  13 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  14 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  17 tiispa Roxy Mei Dan Pistage Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  2 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         POIS  
  18 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         POIS  

Medi 1, kello 12:36, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 28,26 4,85 -13,74 0 -13,74 LUVA
2 27 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT 43,18 3,17 1,18 5 6,18  
3 21 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU 33,01 4,15 -8,99 10 10  
  25 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  23 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

Maksi 1, kello 12:55, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 26,86 5,10 -15,14 0 -15,14 LUVA
2 38 borcol Entti Entti Päivi Samuelsson ATT 28,55 4,80 -13,45 0 -13,45 LUVA
3 31 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Janika Karenmaa RAUMA 29,16 4,70 -12,84 0 -12,84 SERT
4 35 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 29,32 4,67 -12,68 0 -12,68 LUVA
5 41 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT 29,53 4,64 -12,47 0 -12,47  
6 34 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 40,02 3,42 -1,98 0 -1,98 LUVA
7 45 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 28,84 4,75 -13,16 5 5  
8 49 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 31,20 4,39 -10,80 5 5  
9 57 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 31,26 4,38 -10,74 5 5  
10 33 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 41,10 3,33 -0,90 5 5  
11 53 lappor Pääsky Kielapihkan Ursula Miia Jylhä TSAU 44,30 3,09 2,30 5 7,30  
12 37 auspai Fiina Hazelmoor Uptown Girl Niina Vilen ATT 34,05 4,02 -7,95 15 15  
13 44 briard Zelda Boreabrie Selene Riina Pullinen WECA 45,89 2,98 3,89 25 28,89  
  28 lappor Kiuru Koivulehdon Frammåt Miia Jylhä TSAU         HYL  
  30 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  36 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH         HYL  
  39 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  42 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  43 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  46 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  
  47 borcol Mojje Mojje Marie Bertell AGIAX         HYL  
  51 belpam Diva Tämä On Geisha Elina Koponen RAUMA         HYL  
  32 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         POIS 2 lk
  56 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 14:11, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 10, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 toyvil Ada Madelief's Adagio Erika Ventelä TSAU 33,37 3,90 -3,63 0 -3,63 LUVA
2 71 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 35,58 3,65 -1,42 0 -1,42 LUVA
3 70 käävil Alicia Froggies Just Call Her Aly Leena Syväoja SIUNT 38,74 3,36 1,74 0 1,74  
4 66 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 37,55 3,46 0,55 5 5,55  
5 68 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 37,66 3,45 0,66 5 5,66  
6 63 shelam Tico Ninas Guilty Of Happiness Niina Kaanela ATT 38,72 3,36 1,72 5 6,72  
7 64 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 47,94 2,71 10,94 5 15,94  
8 65 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA 44,61 2,91 7,61 10 17,61  
  60 lägpys Liisa Jaxonville Lea Lappuliisa Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  61 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  69 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 14:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 36,74 3,54 -0,26 0 -0,26 LUVA
2 79 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN) 29,48 4,41 -7,52 5 5  
3 72 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC 38,55 3,37 1,55 5 6,55  
  75 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Jari Valtonen TSAU         HYL  
  80 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

Maksi 2, kello 14:49, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 12, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 26,03 4,99 -10,97 0 -10,97 LUVA
2 94 espves Melker La Sirenita´s Bruno Ronja Brenner AGIAX 35,24 3,69 -1,76 0 -1,76 LUVA
3 95 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 35,25 3,69 -1,75 0 -1,75  
4 86 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 30,79 4,22 -6,21 5 5  
5 87 auspai Deli Saussurea Blueberry Jaana Lilja ATT 36,75 3,54 -0,25 5 5  
6 96 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 49,80 2,61 12,80 5 17,80  
7 89 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 49,61 2,62 12,61 10 22,61  
  82 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  84 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  85 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  91 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  92 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         HYL