Kilpailu 7.3.2015 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 27, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 32,82 4,69 -18,18 0 -18,18 LUVA
2 42 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 33,18 4,64 -17,82 0 -17,82 LUVA
3 29 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 31,32 4,92 -19,68 5 5  
4 49 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 32,26 4,77 -18,74 5 5  
5 52 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 35,27 4,37 -15,73 5 5  
6 39 borcol Raider Never Never Land X'magnum Laura Mustanoja ÄETSÄ 36,14 4,26 -14,86 5 5  
7 31 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Janika Karenmaa RAUMA 37,47 4,11 -13,53 5 5  
8 33 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 49,62 3,10 -1,38 5 5  
9 28 lappor Kiuru Koivulehdon Frammåt Miia Jylhä TSAU 37,02 4,16 -13,98 10 10  
10 34 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 54,57 2,82 3,57 10 13,57  
11 41 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT 34,01 4,53 -16,99 15 15  
12 58 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 44,07 3,49 -6,93 20 20  
  30 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  36 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH         HYL  
  40 slapko Beana Lumiturpa Evile Katja Kastman ATT         HYL  
  43 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  44 briard Zelda Boreabrie Selene Riina Pullinen WECA         HYL  
  45 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  46 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  
  47 borcol Mojje Mojje Marie Bertell AGIAX         HYL  
  48 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  50 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT         HYL  
  51 belpam Diva Tämä On Geisha Elina Koponen RAUMA         HYL  
  53 lappor Pääsky Kielapihkan Ursula Miia Jylhä TSAU         HYL  
  54 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  55 borcol Hoina Päkäpaimenen Lentoon Lähdössä Bea Snellman ATT         HYL  
  57 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  56 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  

Mini 1, kello 10:49, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 33,86 4,55 -17,14 0 -17,14 SERT
2 1 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 39,12 3,94 -11,88 0 -11,88 LUVA
3 9 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 54,76 2,81 3,76 0 3,76  
4 3 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 41,15 3,74 -9,85 5 5  
5 11 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 47,57 3,24 -3,43 5 5  
  12 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  13 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  14 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  16 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  2 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         POIS  
  18 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         POIS  

Medi 1, kello 11:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 33,85 4,55 -17,15 0 -17,15 LUVA
2 25 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 35,46 4,34 -15,54 0 -15,54 LUVA
  21 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU         HYL  
  26 walspa Nella Oona Jari Juhannusvuori L-SSK         HYL  
  23 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  
  24 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         POIS Siirto 2 lk

Maksi 2, kello 14:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 espves Melker La Sirenita´s Bruno Ronja Brenner AGIAX 46,84 3,59 -5,16 5 5  
2 86 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 39,88 4,21 -12,12 15 15  
3 89 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 53,47 3,14 1,47 15 16,47  
4 96 parcol Iines Tireless Kisser Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 60,84 2,76 8,84 10 18,84  
5 85 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 67,59 2,49 15,59 20 35,59  
  82 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  87 auspai Deli Saussurea Blueberry Jaana Lilja ATT         HYL  
  88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  91 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  92 borcol Lumi Something Like Against All Odds Tiina Kangas RAUMA         HYL  
  93 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  

Mini 2, kello 14:47, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 mittel Pihka Hulahulan Baila-Baila Juulia Savolainen ATT 41,81 4,02 -10,19 0 -10,19 LUVA
2 65 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA 41,82 4,02 -10,18 0 -10,18 SERT
3 68 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 42,48 3,95 -9,52 0 -9,52  
4 70 käävil Alicia Froggies Just Call Her Aly Leena Syväoja SIUNT 43,76 3,84 -8,24 0 -8,24  
5 64 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 47,33 3,55 -4,67 0 -4,67  
6 67 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU 54,51 3,08 2,51 0 2,51  
7 66 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT 44,91 3,74 -7,09 5 5  
8 71 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 44,40 3,78 -7,60 10 10  
  60 lägpys Liisa Jaxonville Lea Lappuliisa Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  61 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  69 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 15:11, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK 36,91 4,55 -15,09 10 10  
  20 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  72 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC         HYL  
  74 pumi Ratsia Pusztai Altatódal Éles Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  75 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Jari Valtonen TSAU         HYL  
  77 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  78 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  79 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  80 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  81 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL