Kilpailu 7.3.2015 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 kääpin Priima Pinserella's Primadonna Miia Anttila ATT 34,35 4,05 -9,65 0 -9,65 LUVA
2 11 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 45,48 3,06 1,48 0 1,48  
3 15 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 40,05 3,47 -3,95 10 10  
4 16 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja SIUNT 47,51 2,93 3,51 10 13,51  
5 9 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 55,80 2,49 11,80 5 16,80  
  12 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  13 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO         HYL  
  14 käävil Wiivi Terhomäen Illusia Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  18 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         POIS  

Medi 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 28,83 4,82 -15,17 0 -15,17 SERT
2 24 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 39,20 3,55 -4,80 0 -4,80 SERT
3 25 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 39,77 3,49 -4,23 5 5  
4 26 walspa Nella Oona Jari Juhannusvuori L-SSK 38,96 3,57 -5,04 10 10  
5 21 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Rastas TSAU 54,52 2,55 10,52 10 20,52  
  27 cocspa Börje Northworth Yegerman Pirkko Laine ATT         HYL  
  23 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  

Maksi 1, kello 11:02, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 29,78 4,67 -14,22 0 -14,22 SERT
2 34 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 40,02 3,47 -3,98 0 -3,98 LUVA
3 52 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 35,91 3,87 -8,09 5 5  
4 48 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 36,25 3,83 -7,75 5 5  
5 58 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 39,50 3,52 -4,50 5 5  
6 29 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 31,44 4,42 -12,56 10 10  
7 54 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TASSU 37,50 3,71 -6,50 10 10  
8 49 labnou Bingo Gamegainer Bentley Malin Sagulin AGIAX 42,25 3,29 -1,75 10 10  
9 33 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 49,12 2,83 5,12 5 10,12  
10 57 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 50,62 2,75 6,62 10 16,62  
11 42 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS 51,54 2,70 7,54 15 22,54  
  30 x-rotu Bella Bella Martina Mäkelä TSAU         HYL  
  31 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  35 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  36 briard Nessa Elouche Del Pata Viento Pipsa Piironen NPKH         HYL  
  43 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  44 briard Zelda Boreabrie Selene Riina Pullinen WECA         HYL  
  45 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  46 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson AGIAX         HYL  
  47 borcol Mojje Mojje Marie Bertell AGIAX         HYL  
  50 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen ATT         HYL  
  51 belpam Diva Tämä On Geisha Elina Koponen RAUMA         HYL  
  55 borcol Hoina Päkäpaimenen Lentoon Lähdössä Bea Snellman ATT         HYL  
  56 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 15:47, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 40,89 3,60 -3,11 0 -3,11 SERT
2 70 käävil Alicia Froggies Just Call Her Aly Leena Syväoja SIUNT 47,12 3,12 3,12 0 3,12  
3 71 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 40,42 3,64 -3,58 5 5  
4 67 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU 54,83 2,68 10,83 5 15,83  
  60 lägpys Liisa Jaxonville Lea Lappuliisa Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  64 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  
  66 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  65 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         POIS 3 lk
  69 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 16:08, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 46,90 3,13 2,90 0 2,90  
2 74 pumi Ratsia Pusztai Altatódal Éles Tiina Mälkki PAHA 45,35 3,24 1,35 20 21,35  
  73 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Taina Karimaa TSAU         HYL  
  76 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander VEIKK         HYL  
  77 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  78 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  79 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  80 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  72 cocspa Arla Heart Rock Heart Of Glass Katri Alavalkama COC         POIS  

Maksi 2, kello 16:28, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA 34,27 4,29 -9,73 0 -9,73 LUVA
2 93 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 42,87 3,43 -1,13 0 -1,13 LUVA
  83 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  84 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  85 parcol Doris Tireless Kissers Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  91 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  94 espves Melker La Sirenita´s Bruno Ronja Brenner AGIAX         POIS  
  89 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX         POIS  
  90 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         POIS 3 lk
  95 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA         POIS