Kilpailu 17.11.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:46, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 35,16 4,55 -9,84 0 -9,84 SERT-A
2 171 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 36,30 4,41 -8,70 0 -8,70  
3 172 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 37,29 4,29 -7,71 0 -7,71  
4 180 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA 38,01 4,21 -6,99 0 -6,99  
5 182 espves Fico Bonachón Bucanero Laura Honkanen WECA 39,20 4,08 -5,80 0 -5,80  
6 195 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 42,62 3,75 -2,38 0 -2,38  
7 184 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 43,45 3,68 -1,55 0 -1,55  
8 183 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU 40,79 3,92 -4,21 5 5  
9 173 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 36,39 4,40 -8,61 10 10  
10 177 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 41,85 3,82 -3,15 10 10  
11 175 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO 45,80 3,49 0,80 10 10,80  
12 196 auspai Ensio Real Sugar Macciato Eve Taipale TSAU 52,61 3,04 7,61 5 12,61  
13 192 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 58,57 2,73 13,57 15 28,57  
  71 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         HYL  
  166 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  170 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  176 parcol Stella Ovenslope Blues Troll Johanna Rauma ATT         HYL  
  179 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  181 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  186 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  187 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  188 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  190 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  193 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  169 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto ATT         POIS  
  174 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  

Mini 3, kello 13:27, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 37,36 4,28 -7,64 0 -7,64  
2 106 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 37,46 4,27 -7,54 0 -7,54  
3 103 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 38,61 4,14 -6,39 0 -6,39  
4 114 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 38,63 4,14 -6,37 0 -6,37  
5 127 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,18 3,98 -4,82 0 -4,82  
6 130 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 41,53 3,85 -3,47 0 -3,47  
7 122 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 41,71 3,84 -3,29 0 -3,29  
8 120 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 43,83 3,65 -1,17 0 -1,17  
9 104 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 44,48 3,60 -0,52 0 -0,52  
10 125 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 45,41 3,52 0,41 0 0,41  
11 109 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 49,51 3,23 4,51 0 4,51  
12 108 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 56,13 2,85 11,13 0 11,13  
13 105 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 48,40 3,31 3,40 10 13,40  
  101 shelam Sissi Shet Up Light My Fire Carita Knapas ATT         HYL  
  111 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  112 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  116 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  117 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  121 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  123 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  128 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  50 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 14:11, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 22, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 34,95 4,58 -10,05 0 -10,05 SERT-A
2 154 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 36,32 4,41 -8,68 0 -8,68  
3 135 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 36,74 4,36 -8,26 0 -8,26  
4 148 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 39,08 4,09 -5,92 0 -5,92  
5 134 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 40,96 3,91 -4,04 0 -4,04  
6 145 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 46,07 3,47 1,07 0 1,07  
7 139 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 39,07 4,09 -5,93 5 5  
8 156 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 42,45 3,77 -2,55 5 5  
9 150 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 45,59 3,51 0,59 5 5,59  
10 157 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK 53,50 2,99 8,50 0 8,50  
11 144 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 44,25 3,62 -0,75 10 10  
12 160 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 40,00 4,00 -5,00 15 15  
13 63 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 46,72 3,42 1,72 20 21,72  
14 136 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 60,52 2,64 15,52 10 25,52  
  64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  137 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  142 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  143 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  147 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  151 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  155 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  162 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL