Kilpailu 17.11.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:33, tuomari Eija Berglund, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 35,30 4,50 -9,70 0 -9,70  
2 127 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 36,80 4,32 -8,20 0 -8,20  
3 130 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 38,10 4,17 -6,90 0 -6,90  
4 119 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 38,80 4,10 -6,20 0 -6,20  
5 129 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 38,90 4,09 -6,10 0 -6,10  
6 132 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 39,60 4,01 -5,40 0 -5,40  
7 128 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 40,10 3,96 -4,90 0 -4,90  
8 104 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 40,40 3,94 -4,60 0 -4,60  
9 112 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT 41,70 3,81 -3,30 0 -3,30  
10 125 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 42,00 3,79 -3,00 0 -3,00  
11 120 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 42,50 3,74 -2,50 0 -2,50  
12 105 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 42,70 3,72 -2,30 0 -2,30  
13 108 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 48,70 3,27 3,70 0 3,70  
14 103 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,30 4,05 -5,70 5 5  
15 122 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 41,00 3,88 -4,00 5 5  
16 123 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 41,50 3,83 -3,50 5 5  
17 124 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 42,80 3,71 -2,20 5 5  
18 117 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 43,70 3,64 -1,30 10 10  
  51 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT         HYL  
  106 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  109 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT         HYL  
  110 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  113 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  114 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  116 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  118 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT         HYL  
  121 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  131 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  50 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 13:16, tuomari Eija Berglund, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 33,60 4,73 -11,40 0 -11,40  
2 138 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 35,00 4,54 -10,00 0 -10,00 SERT-H
3 164 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 36,10 4,40 -8,90 0 -8,90  
4 148 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 36,30 4,38 -8,70 0 -8,70  
5 149 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 38,30 4,15 -6,70 0 -6,70  
6 144 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 39,10 4,07 -5,90 0 -5,90  
7 141 koohon Luna Cavalriina's Luna Labello Annika Aavakare KSTK 40,70 3,91 -4,30 0 -4,30  
8 150 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 42,20 3,77 -2,80 0 -2,80  
9 136 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 42,30 3,76 -2,70 0 -2,70  
9 145 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 42,30 3,76 -2,70 0 -2,70  
11 137 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,90 4,20 -7,10 5 5  
12 162 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 43,70 3,64 -1,30 5 5  
13 158 auskar Vanni Cossak's Vanity Fair Päivi Paljakka RÄ-KÄ 51,20 3,11 6,20 5 11,20  
14 157 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK 53,70 2,96 8,70 5 13,70  
  134 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  142 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  143 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  146 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         HYL  
  147 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  154 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  155 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  156 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  159 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  161 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 13:56, tuomari Eija Berglund, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU 33,80 4,70 -11,20 0 -11,20 SERT-H
2 183 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU 37,90 4,20 -7,10 0 -7,10  
3 192 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 45,50 3,49 0,50 0 0,50  
4 168 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 40,40 3,94 -4,60 5 5  
5 189 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 41,50 3,83 -3,50 5 5  
6 179 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 45,00 3,53 0,00 5 5  
7 173 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 34,90 4,56 -10,10 10 10  
8 188 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 41,30 3,85 -3,70 10 10  
9 175 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO 45,70 3,48 0,70 10 10,70  
10 195 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 48,00 3,31 3,00 15 18,00  
  166 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  171 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  172 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  176 parcol Stella Ovenslope Blues Troll Johanna Rauma ATT         HYL  
  177 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  180 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA         HYL  
  181 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  182 espves Fico Bonachón Bucanero Laura Honkanen WECA         HYL  
  186 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  190 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  191 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  193 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  196 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  174 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  
  194 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         POIS