Kilpailu 17.11.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 37,83 4,23 -7,17 0 -7,17  
2 183 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU 38,55 4,15 -6,45 0 -6,45 SERT-A
3 184 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 40,87 3,91 -4,13 0 -4,13  
4 165 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK 42,51 3,76 -2,49 0 -2,49  
5 189 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 43,88 3,65 -1,12 0 -1,12  
6 171 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 36,27 4,41 -8,73 5 5  
7 181 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,24 4,96 -12,76 10 10  
8 178 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,07 4,56 -9,93 10 10  
9 169 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto ATT 36,14 4,43 -8,86 10 10  
10 168 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 37,98 4,21 -7,02 10 10  
11 170 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU 43,68 3,66 -1,32 10 10  
12 179 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 45,93 3,48 0,93 10 10,93  
13 195 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 43,34 3,69 -1,66 15 15  
14 167 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 58,90 2,72 13,90 5 18,90  
15 173 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 44,34 3,61 -0,66 20 20  
16 193 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT 50,51 3,17 5,51 20 25,51  
  166 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  177 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  185 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  186 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  190 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  191 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  192 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  196 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  

Mini 3, kello 10:51, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 37,17 4,30 -7,83 0 -7,83  
2 127 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,95 4,11 -6,05 0 -6,05  
3 103 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,81 4,02 -5,19 0 -5,19  
4 129 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 44,17 3,62 -0,83 0 -0,83  
5 126 käävil Laku Jade Garden Earth Tremor Jutta Candolin-Kolu ATT 44,27 3,61 -0,73 0 -0,73  
6 115 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU 44,89 3,56 -0,11 0 -0,11  
7 105 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 44,90 3,56 -0,10 0 -0,10  
8 111 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 37,28 4,29 -7,72 5 5  
9 122 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 41,84 3,82 -3,16 5 5  
10 120 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 44,15 3,62 -0,85 5 5  
11 51 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 50,91 3,14 5,91 0 5,91  
12 131 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 46,64 3,43 1,64 5 6,64  
13 108 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 52,42 3,05 7,42 0 7,42  
14 125 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 48,61 3,29 3,61 5 8,61  
15 116 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 50,64 3,16 5,64 5 10,64  
16 102 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 46,38 3,45 1,38 10 11,38  
17 132 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 52,01 3,08 7,01 5 12,01  
18 133 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 58,50 2,73 13,50 0 13,50  
19 109 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 49,17 3,25 4,17 10 14,17  
20 123 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 54,30 2,95 9,30 5 14,30  
21 107 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 54,55 2,93 9,55 5 14,55  
  101 shelam Sissi Shet Up Light My Fire Carita Knapas ATT         HYL  
  104 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  106 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  110 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  113 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  114 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  117 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  121 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  128 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  50 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 11:38, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 35,03 4,57 -9,97 0 -9,97  
2 160 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 35,29 4,53 -9,71 0 -9,71  
3 137 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 35,62 4,49 -9,38 0 -9,38  
4 135 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 36,29 4,41 -8,71 0 -8,71  
5 148 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 37,83 4,23 -7,17 0 -7,17  
6 153 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK 40,39 3,96 -4,61 0 -4,61  
7 156 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 42,06 3,80 -2,94 0 -2,94  
8 163 shelam Ronja Funnytail Fine And Sweet Eeva Brockmann TSAU 42,09 3,80 -2,91 0 -2,91  
9 150 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 42,27 3,79 -2,73 0 -2,73  
10 141 koohon Luna Cavalriina's Luna Labello Annika Aavakare KSTK 43,00 3,72 -2,00 0 -2,00  
11 64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 45,55 3,51 0,55 0 0,55  
12 136 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 47,01 3,40 2,01 0 2,01  
13 146 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU 46,99 3,40 1,99 5 6,99  
14 152 koohon Jerry Cirtap's Graaf R-J Jerry V Maas Satu Sirpiö TSAU 48,30 3,31 3,30 5 8,30  
15 144 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 42,00 3,81 -3,00 10 10  
16 143 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 50,03 3,20 5,03 5 10,03  
17 145 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 51,29 3,12 6,29 5 11,29  
18 140 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW 50,61 3,16 5,61 10 15,61  
  134 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  138 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  139 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  142 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  147 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  151 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  155 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  157 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK         HYL  
  161 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  162 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL