Kilpailu 17.11.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Eija Berglund, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh ATT 38,10 4,33 -9,90 0 -9,90  
2 130 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 43,00 3,84 -5,00 0 -5,00  
3 120 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 47,30 3,49 -0,70 0 -0,70  
4 115 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU 50,80 3,25 2,80 0 2,80  
5 107 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 51,40 3,21 3,40 0 3,40  
6 105 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 52,10 3,17 4,10 5 9,10  
7 125 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 52,50 3,14 4,50 10 14,50  
  51 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT         HYL  
  102 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  106 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  108 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  117 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  119 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  121 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  122 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK         HYL  
  123 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  126 käävil Laku Jade Garden Earth Tremor Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  127 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  128 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  129 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  131 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  132 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  133 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  50 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  

Medi 3, kello 10:37, tuomari Eija Berglund, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 38,90 4,24 -9,10 0 -9,10  
2 160 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 41,50 3,98 -6,50 0 -6,50 SERT-A
3 155 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA 43,40 3,80 -4,60 0 -4,60  
4 145 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 48,20 3,42 0,20 0 0,20  
5 64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 49,20 3,35 1,20 0 1,20  
6 162 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 50,90 3,24 2,90 0 2,90  
7 135 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh ATT 41,20 4,01 -6,80 5 5  
8 154 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 43,70 3,78 -4,30 5 5  
9 149 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 46,00 3,59 -2,00 5 5  
10 136 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 49,90 3,31 1,90 5 6,90  
11 152 koohon Jerry Cirtap's Graaf R-J Jerry V Maas Satu Sirpiö TSAU 54,90 3,01 6,90 10 16,90  
  134 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  138 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  139 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  140 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  142 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  146 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         HYL  
  147 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  148 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA         HYL  
  150 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  151 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  153 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  156 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  158 auskar Vanni Cossak's Vanity Fair Päivi Paljakka RÄ-KÄ         HYL  
  159 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  161 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 11:18, tuomari Eija Berglund, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 42,60 3,87 -5,40 5 5  
2 190 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 44,60 3,70 -3,40 5 5  
3 182 espves Fico Bonachón Bucanero Laura Honkanen WECA 47,10 3,50 -0,90 10 10  
4 169 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto ATT 43,90 3,76 -4,10 15 15  
  71 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         HYL  
  165 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK         HYL  
  166 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  167 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  168 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  170 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  171 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  172 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  173 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  177 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  179 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  180 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA         HYL  
  181 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  183 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU         HYL  
  184 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  185 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  186 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  189 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         HYL  
  192 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  193 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT         HYL  
  195 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  196 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  194 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         POIS