Kilpailu 11.8.2013 F kansainvälinen, paikka Royal Canin-areena, Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:57, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 26, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Kulo TAMSK 41,85 4,78 -10,15 0 -10,15 CACIAG
2 104 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 43,08 4,64 -8,92 5 5  
3 94 espves Louise Zorrazo Zahara Maria Kulmala ATT 44,38 4,51 -7,62 5 5  
4 102 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 45,56 4,39 -6,44 5 5  
5 85 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 40,98 4,88 -11,02 10 10  
6 98 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 44,92 4,45 -7,08 10 10  
7 78 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 47,24 4,23 -4,76 10 10  
8 106 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 48,00 4,17 -4,00 10 10  
9 105 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 47,59 4,20 -4,41 15 15  
10 101 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 50,57 3,95 -1,43 15 15  
11 83 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 60,89 3,29 8,89 10 18,89  
12 91 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 56,22 3,56 4,22 15 19,22  
  76 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  77 espves Piraya Zorrazo Karamela Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  79 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  81 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  82 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  84 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  86 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  87 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT         HYL  
  88 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  89 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  90 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  92 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  99 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  107 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK         HYL  

Mini 3, kello 13:41, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 24, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 46,98 4,26 -5,02 0 -5,02 CACIAG
2 39 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 47,87 4,18 -4,13 0 -4,13 RE-CACIAG
3 15 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 48,08 4,16 -3,92 0 -3,92  
4 1 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 53,11 3,77 1,11 0 1,11  
5 20 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 54,92 3,64 2,92 0 2,92  
6 23 kääsna Riina Afunique Ramotswe Johanna Suuronen ATT 52,63 3,80 0,63 5 5,63  
7 6 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 54,57 3,66 2,57 5 7,57  
8 41 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 46,02 4,35 -5,98 10 10  
9 22 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 46,88 4,27 -5,12 10 10  
10 21 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 52,30 3,82 0,30 10 10,30  
11 8 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 53,54 3,74 1,54 10 11,54  
  3 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  7 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  12 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  13 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  16 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  18 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU         HYL  
  19 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  29 shelam Laku Bernoban Taskumatti Paavo Neuvonen MAH         HYL  
  31 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  32 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  35 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Eeva Brockman TSAU         HYL  
  36 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  38 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  5 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         POIS  
  33 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         POIS  

Medi 3, kello 14:23, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 25, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 44,79 4,47 -7,21 0 -7,21 CACIAG
2 44 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 47,07 4,25 -4,93 0 -4,93 RE-CACIAG
3 49 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors ATT 45,06 4,44 -6,94 5 5  
4 43 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 50,57 3,95 -1,43 5 5  
5 57 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 50,64 3,95 -1,36 5 5  
6 45 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 55,92 3,58 3,92 5 8,92  
7 62 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 60,90 3,28 8,90 5 13,90  
8 73 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 63,70 3,14 11,70 10 21,70  
  46 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  51 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA         HYL  
  52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  53 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  54 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU         HYL  
  55 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         HYL  
  58 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  60 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  61 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  63 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  64 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  65 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  68 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH         HYL  
  70 shelam Zoya Febandas Donna Johan Nikkinen ÅBSK         HYL  
  71 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT         HYL  
  72 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  74 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         HYL