Kilpailu 11.8.2013 E agilityrata, paikka Royal Canin-areena, Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:41, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 28, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU 38,44 4,68 -15,56 0 -15,56  
2 19 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 39,58 4,55 -14,42 0 -14,42 SERT-A
3 36 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ 40,39 4,46 -13,61 0 -13,61  
4 7 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ 42,11 4,28 -11,89 0 -11,89  
5 39 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 42,13 4,27 -11,87 0 -11,87  
6 15 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 42,30 4,26 -11,70 0 -11,70  
7 38 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 43,65 4,12 -10,35 0 -10,35  
8 25 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 48,12 3,74 -5,88 0 -5,88  
9 1 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 48,97 3,68 -5,03 0 -5,03  
10 20 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 49,39 3,64 -4,61 0 -4,61  
11 22 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 38,55 4,67 -15,45 5 5  
12 2 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK 40,30 4,47 -13,70 5 5  
13 8 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 42,28 4,26 -11,72 5 5  
14 23 kääsna Riina Afunique Ramotswe Johanna Suuronen ATT 45,94 3,92 -8,06 5 5  
15 10 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 46,51 3,87 -7,49 5 5  
16 3 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 51,11 3,52 -2,89 5 5  
17 11 vlyter Aatu Capzy's Snowball Swany Elina Iso-Ilomäki ATT 53,49 3,37 -0,51 5 5  
18 32 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 48,77 3,69 -5,23 10 10  
  6 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  12 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  13 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  16 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  21 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  28 kääpin Ruu Ganz Klein Miss Mustang Minna Mäkinen KAT         HYL  
  31 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  33 kääpin Severi Iitin Tiltun Salaneuvos Riikka Korkalainen TSAU         HYL  
  35 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Brockman Eeva TSAU         HYL  
  41 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  5 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         POIS  
  24 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 13:28, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 23, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 37,76 4,77 -16,24 0 -16,24  
2 44 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 39,62 4,54 -14,38 0 -14,38  
3 59 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 40,30 4,47 -13,70 0 -13,70  
4 47 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT 40,46 4,45 -13,54 0 -13,54  
5 48 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 40,76 4,42 -13,24 0 -13,24  
6 45 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 42,45 4,24 -11,55 0 -11,55  
7 54 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU 50,98 3,53 -3,02 0 -3,02  
8 68 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 42,79 4,21 -11,21 10 10  
9 72 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 49,35 3,65 -4,65 10 10  
  43 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  46 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  49 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  50 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  56 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  58 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  61 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  62 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  64 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  65 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  69 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         HYL  
  70 shelam Zoya Febandas Donna Johan Nikkinen ÅBSK         HYL  
  73 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  75 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         HYL  

Maksi 3, kello 14:05, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 25, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Kulo TAMSK 36,22 4,97 -17,78 0 -17,78  
2 81 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 36,50 4,93 -17,50 0 -17,50  
3 85 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 36,82 4,89 -17,18 0 -17,18  
4 87 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 36,99 4,87 -17,01 0 -17,01  
5 86 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 37,91 4,75 -16,09 0 -16,09  
6 107 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK 37,99 4,74 -16,01 0 -16,01  
7 102 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 38,46 4,68 -15,54 0 -15,54  
8 90 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 39,85 4,52 -14,15 0 -14,15  
9 93 belpat Kämmi No-How Easy Reason Leif Skogberg HI-HA 45,30 3,97 -8,70 0 -8,70  
10 98 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,62 4,78 -16,38 5 5  
11 79 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,96 4,62 -15,04 5 5  
12 78 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 42,15 4,27 -11,85 5 5  
13 99 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 44,46 4,05 -9,54 5 5  
14 92 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN 55,56 3,24 1,56 5 6,56  
15 101 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 41,81 4,30 -12,19 15 15  
  76 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  82 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  88 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  89 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  91 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  94 espves Louise Zorrazo Zahara Maria Kulmala ATT         HYL  
  97 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU         HYL  
  104 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  105 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW         HYL  
  106 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  77 espves Piraya Zorrazo Karamela Sandra Gustafsson AGIAX         POIS