Kilpailu 10.8.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11,46, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK 31,30 4,70 -17,70 0 -17,70  
2 3 maltan Vanessa Grace Image Designed Trend-Setter Pia Laurila RÄ-KÄ 42,68 3,44 -6,32 0 -6,32  
3 1 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH 30,29 4,85 -18,71 5 5  
4 22 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 35,08 4,19 -13,92 5 5  
5 19 shelam Hero Anyway Holiday Hero Hannu Haapanen RAUMA 36,87 3,99 -12,13 10 10  
6 16 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 39,67 3,71 -9,33 10 10  
7 10 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU 43,26 3,40 -5,74 10 10  
8 6 käävil Tatu Pikachu Von Der Herborsdsburg Outi Helin TAMSK 50,34 2,92 1,34 10 11,34  
9 25 käävil Rakel Villa Fantasian Tuileries Outi Helin TAMSK 49,64 2,96 0,64 15 15,64  
  4 boster Bertta Apeton Bertta Irmeli Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  9 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  11 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  17 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  20 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK         HYL  
  21 boster Aamu Sue`s Secrets Blackberry Irmeli Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  18 shelam Noora Mei Dan Anaconda Ida Tallqvist KISA         POIS  

Medi 1, kello 12,17, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH 31,58 4,66 -17,42 0 -17,42  
2 32 kesvil Remu Sinisimpukan Golden Dream Kirsi Lindström ÅBSK 36,70 4,01 -12,30 5 5  
3 31 brater Nova Brashill Luanova Ulrika Björlin AGIAX 45,95 3,20 -3,05 5 5  
4 28 pyrpap Cromi Drole D´oiseau T´amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 33,89 4,34 -15,11 10 10  
  29 kesvil Belle Backseat Driver`s Bluebell Sanna Simonen SVK         HYL  
  35 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  30 shelam Nooti Birasin Dream Catcher Roberto Groot P-HAU         POIS  
  33 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         POIS  

Maksi 1, kello 12,37, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT 28,50 5,16 -20,50 0 -20,50 SERT
2 66 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 45,92 3,20 -3,08 0 -3,08 LUVA
3 68 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU 34,09 4,31 -14,91 5 5  
4 47 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 37,78 3,89 -11,22 10 10  
5 56 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm RIIHI 38,07 3,86 -10,93 10 10  
6 64 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ 38,98 3,77 -10,02 10 10  
7 57 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 35,55 4,14 -13,45 20 20  
8 38 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT 43,24 3,40 -5,76 20 20  
9 42 parcol Iines Tireless Kisser"s Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 75,20 1,96 26,20 15 41,20  
  37 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  40 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  44 kulnou Alli Majik All In All Tanja Laiho TSAU         HYL  
  48 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         HYL  
  52 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  54 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  58 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  60 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK         HYL  
  67 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  59 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         POIS  
  61 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         POIS  
  62 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Mini 2, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 49,30 3,00 4,30 0 4,30  
2 72 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 29,36 5,04 -15,64 5 5  
3 71 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 39,34 3,76 -5,66 10 10  
4 83 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 52,55 2,82 7,55 5 12,55  
  2 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  24 boster Otto Apeton Alku Emmi Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  70 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  74 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  
  82 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  76 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 2, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 35,93 4,12 -9,07 0 -9,07 LUVA
2 87 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 39,61 3,74 -5,39 0 -5,39 LUVA
3 88 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 32,80 4,51 -12,20 5 5  
4 89 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 33,29 4,45 -11,71 5 5  
5 86 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 38,60 3,83 -6,40 5 5  
6 36 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 47,16 3,14 2,16 5 7,16  
7 95 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 39,91 3,71 -5,09 10 10  
  34 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  85 borter Totte Saddlebag I Professor Koch Elin Nordling ÅBSK         HYL  
  92 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  93 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  90 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         POIS  
  94 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         POIS  

Maksi 2, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 32,48 4,56 -12,52 0 -12,52 LUVA
2 120 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 33,85 4,37 -11,15 0 -11,15  
3 45 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RIIHI 35,33 4,19 -9,67 0 -9,67 LUVA
4 114 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 42,64 3,47 -2,36 0 -2,36 LUVA
5 106 pitcol Penni Salenan Moneypenny Sirpa Parikka ATT 44,36 3,34 -0,64 0 -0,64  
6 98 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 31,33 4,72 -13,67 5 5  
7 100 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 31,45 4,71 -13,55 5 5  
8 113 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 40,59 3,65 -4,41 5 5  
9 102 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 41,64 3,55 -3,36 5 5  
10 115 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 43,05 3,44 -1,95 5 5  
11 107 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 32,57 4,54 -12,43 10 10  
  101 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  103 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT         HYL  
  111 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  112 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU         HYL  
  117 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  118 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL