Kilpailu 10.8.2013 B agilityrata, paikka Royal Canin-areena, Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Medi 3] [Maksi 3] [Mini 3]

Maksi 1, kello 9:35, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 25, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 38,63 4,19 -13,37 0 -13,37 SERT
2 45 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RIIHI 41,94 3,86 -10,06 0 -10,06 SERT
3 50 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU 43,00 3,77 -9,00 0 -9,00 LUVA
4 66 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 55,31 2,93 3,31 0 3,31  
5 65 borcol Raisu Somollis Raisu Marko Mäkelä PCTEAM 36,42 4,45 -15,58 5 5  
6 60 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK 51,28 3,16 -0,72 5 5  
7 58 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 53,96 3,00 1,96 5 6,96  
8 63 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT 49,92 3,24 -2,08 10 10  
9 55 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 35,88 4,51 -16,12 15 15  
10 46 isovil Ossi Sir Ascot's Stunning Onyx Juha Kujala TSAU 38,97 4,16 -13,03 20 20  
11 39 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 74,75 2,17 22,75 20 42,75  
  37 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  38 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  
  41 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  42 parcol Iines Tireless Kisser"s Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  43 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  48 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         HYL  
  49 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK         HYL  
  52 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  54 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  56 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm RIIHI         HYL  
  57 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  
  64 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  67 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  68 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  51 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH         POIS  
  59 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         POIS  
  61 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         POIS  
  62 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Mini 1, kello 10:23, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 20, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 42,43 3,82 -11,57 0 -11,57 LUVA
2 23 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 50,41 3,21 -3,59 0 -3,59 LUVA
3 3 maltan Vanessa Grace Image Designed Trend-Setter Pia Laurila RÄ-KÄ 56,00 2,89 2,00 0 2,00  
4 25 käävil Rakel Villa Fantasian Tuileries Outi Helin TAMSK 51,18 3,16 -2,82 5 5  
5 26 shelam Papu Halivaaran Kevään Sydänkäpyne Harri Aaltonen WUH 58,74 2,76 4,74 5 9,74  
6 10 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU 46,15 3,51 -7,85 10 10  
7 7 shelam Pipa Halivaaran Kevään Ensi Kukkane Harri Aaltonen WUH 64,35 2,52 10,35 10 20,35  
8 6 käävil Tatu Pikachu Von Der Herborsdsburg Outi Helin TAMSK 68,76 2,36 14,76 15 29,76  
  1 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH         HYL  
  4 boster Bertta Apeton Bertta Irmeli Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  5 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT         HYL  
  9 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  12 borter Yoda Little Duck´s Yoda Kirsi Ullakonoja ATT         HYL  
  14 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  15 borter Tamara Little Duck's Yoko Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  16 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  17 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  19 shelam Hero Anyway Holiday Hero Hannu Haapanen RAUMA         HYL  
  20 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK         HYL  
  22 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  11 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         POIS  
  13 jackru Nella Toto's Tail's Hillary Clinton Niina Asikainen RAUMA         POIS  

Medi 1, kello 11:02, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 44,55 3,64 -9,45 0 -9,45 SERT
2 35 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 43,68 3,71 -10,32 5 5  
3 31 brater Nova Brashill Luanova Ulrika Björlin AGIAX 54,40 2,98 0,40 10 10,40  
  27 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH         HYL  
  28 pyrpap Cromi Drole D´oiseau T´amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  29 kesvil Belle Backseat Driver`s Bluebell Sanna Simonen SVK         HYL  
  32 kesvil Remu Sinisimpukan Golden Dream Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  33 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         POIS  

Maksi 2, kello 13:37, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 borcol Teema Tending Quantum Jari Kukkula ATT 40,49 3,98 -7,51 5 5  
2 115 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 46,34 3,47 -1,66 5 5  
3 104 shelam Aksu Deliway's Aki Heli Kalves YLÖKK 55,92 2,88 7,92 0 7,92  
4 106 pitcol Penni Salenan Moneypenny Sirpa Parikka ATT 55,06 2,92 7,06 5 12,06  
5 102 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 56,76 2,84 8,76 10 18,76  
6 114 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 61,78 2,61 13,78 5 18,78  
7 109 x-rotu Rosie Rosie Pirkko Laine ATT 71,20 2,26 23,20 10 33,20  
  97 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  98 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  100 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  101 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  103 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT         HYL  
  105 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  107 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  108 borcol Tosca Maple Yard Impulsivus Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  110 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  111 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  112 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU         HYL  
  113 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  116 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         HYL  
  117 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  118 borcol Norppa Norppa Kulta Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  119 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  

Mini 2, kello 14:15, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 48,02 3,35 -1,98 0 -1,98 LUVA
2 75 toyvil Veera Froggies Touch Of Design Marisa Roiha KANAV 52,74 3,05 2,74 0 2,74  
3 79 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY 57,14 2,82 7,14 0 7,14  
4 83 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 56,24 2,86 6,24 5 11,24  
5 84 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 61,47 2,62 11,47 0 11,47  
6 72 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 55,84 2,88 5,84 10 15,84  
7 73 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 66,80 2,41 16,80 0 16,80  
8 80 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT 56,42 2,85 6,42 15 21,42  
  2 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  24 boster Otto Apeton Alku Emmi Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  70 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  71 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  74 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  
  78 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU         HYL  
  77 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH         POIS  
  81 käävil Naomi Chamuel Naomi Sparkling Diamond Lotta Ravaska AST         POIS  

Medi 2, kello 14:42, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 48,21 3,34 -1,79 0 -1,79 LUVA
2 96 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 43,30 3,72 -6,70 5 5  
3 95 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 44,40 3,63 -5,60 5 5  
4 89 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 47,51 3,39 -2,49 5 5  
5 86 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 51,93 3,10 1,93 5 6,93  
6 85 borter Totte Saddlebag I Professor Koch Elin Nordling ÅBSK 59,22 2,72 9,22 10 19,22  
7 92 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 41,84 3,85 -8,16 20 20  
  34 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  88 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  93 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  90 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         POIS  

Medi 3, kello 15:27, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 39, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 184 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 41,34 4,31 -8,66 0 -8,66  
2 187 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 42,74 4,16 -7,26 0 -7,26 SERT-A
3 189 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU 43,40 4,10 -6,60 0 -6,60  
4 185 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 44,86 3,97 -5,14 0 -5,14  
5 182 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT 46,80 3,80 -3,20 0 -3,20  
6 200 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Hanna Heiska KKK 47,60 3,74 -2,40 0 -2,40  
7 186 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 48,71 3,65 -1,29 0 -1,29  
8 219 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK 51,40 3,46 1,40 0 1,40  
9 218 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 43,16 4,12 -6,84 5 5  
10 196 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 43,93 4,05 -6,07 5 5  
11 192 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 46,20 3,85 -3,80 5 5  
12 222 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 46,54 3,83 -3,46 5 5  
13 216 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 46,37 3,84 -3,63 10 10  
14 215 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 46,94 3,79 -3,06 10 10  
15 214 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 47,16 3,77 -2,84 10 10  
16 198 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK 49,57 3,59 -0,43 10 10  
17 201 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK 51,17 3,48 1,17 10 11,17  
  181 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  188 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  190 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOISK         HYL  
  191 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         HYL  
  193 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  194 kesvil Otto Maserati Nina Örn E-HKK         HYL  
  195 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  199 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS         HYL  
  202 kesvil Ryyni Caneris Eryn Dea Ivanov HAU         HYL  
  203 shelam Zoya Febandas Donna Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  204 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  205 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT         HYL  
  206 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  207 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  208 shelam Riku Shet Up Mr Lovejoy Raija Småträsk ATT         HYL  
  209 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  210 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  211 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  212 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  217 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  220 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  221 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA         HYL  
  183 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  197 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         POIS  
  213 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         POIS  
  223 shelam Tytti Halivaaran Tomera Tyttö Harri Aaltonen WUH         POIS  

Maksi 3, kello 16:32, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 28, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 35,74 4,98 -14,26 0 -14,26  
2 255 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 39,96 4,45 -10,04 0 -10,04  
3 232 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 41,06 4,34 -8,94 0 -8,94  
4 246 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen TSAU 39,44 4,51 -10,56 5 5  
5 233 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA 43,69 4,07 -6,31 5 5  
6 244 isovil Safiiri Sir Ascot´s Bright Sapphire Dea Ivanov HAU 61,16 2,91 11,16 5 16,16  
  234 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  235 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  236 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  237 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  238 isovil Pele Martina's Touch Of Love Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  
  239 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  240 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU         HYL  
  242 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  243 auskel Kami Spinifex Kami Maija Rantala ATT         HYL  
  245 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  247 auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm RIIHI         HYL  
  248 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  249 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU         HYL  
  250 espves Iines Bonachón Hebe Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  251 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  252 borcol Ninja Decathlete's Firebolt Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  254 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  257 borcol Wiki Festivo Ängsviol Taija Kontulainen ATT         HYL  
  259 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  260 espves Piraya Zorrazo Karamela Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  261 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         HYL  
  262 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  241 borcol Focus Pikkupaimenen So Blue So Good Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         POIS  
  253 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  
  258 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS  

Mini 3, kello 17:25, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 46, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 38,89   -11,11 0 -11,11  
2 133 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 43,35   -6,65 0 -6,65  
3 168 shelam Taika Golden Rose Lady In Black Minna Valkealahti TAMSK 47,85   -2,15 0 -2,15 SERT-A
4 126 shelam Tassa Pm Quality's Full Of Sweetness Dan Lindholm ÅBSK 49,44   -0,56 0 -0,56  
5 136 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,88   -10,12 5 5  
6 156 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 41,83   -8,17 5 5  
7 166 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 44,56   -5,44 5 5  
8 171 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 47,20   -2,80 5 5  
9 163 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 61,38   11,38 5 16,38  
10 144 käävil Stina Villa Fantasian Smaragtina Outi Helin TAMSK 51,83   1,83 15 16,83  
  76 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  121 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  122 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  123 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT         HYL  
  124 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  127 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  128 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA         HYL  
  129 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  132 shelam Laku Bernoban Taskumatti Paavo Neuvonen MAH         HYL  
  134 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT         HYL  
  135 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH         HYL  
  137 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK         HYL  
  138 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  139 käävil Laku Jade Garden Earth Tremor Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  141 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  142 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  143 käävil Eelin Eelin Juulia Laulumaa TSAU         HYL  
  146 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  147 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Heidi Karanko ATT         HYL  
  148 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  149 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH         HYL  
  151 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  152 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  153 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  154 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  155 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  157 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  158 toyvil Bella Eugenios Bella Dolce Vita Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  159 shelam Tiuhti Mei Dan Mörk Björk Maria Savonen ATT         HYL  
  160 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  161 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  162 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA         HYL  
  164 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  165 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  169 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  170 käävil Vilja Trucker's Kicking Up Fuss Outi Helin TAMSK         HYL  
  125 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         POIS  
  131 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  145 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA         POIS  
  150 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         POIS  
  167 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         POIS