Kilpailu 10.8.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 9:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 16, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 46,35 3,90 -11,65 0 -11,65 LUVA
2 2 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX 49,18 3,68 -8,82 0 -8,82 SERT
3 24 boster Otto Apeton Alku Emmi Vuola RÄ-KÄ 50,22 3,60 -7,78 0 -7,78 SERT
4 13 jackru Nella Toto's Tail's Hillary Clinton Niina Asikainen RAUMA 53,81 3,36 -4,19 0 -4,19 SERT
5 15 borter Tamara Little Duck's Yoko Virpi Ullakonoja ATT 54,78 3,30 -3,22 5 5  
6 23 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 52,58 3,44 -5,42 10 10  
7 25 käävil Rakel Villa Fantasian Tuileries Outi Helin TAMSK 57,27 3,16 -0,73 15 15  
8 20 käävil Sissi Kartanon Kruunu Crystal Perla Saana Kiviranta SVK 57,96 3,12 -0,04 15 15  
9 5 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT 68,13 2,66 10,13 5 15,13  
10 6 käävil Tatu Pikachu Von Der Herborsdsburg Outi Helin TAMSK 66,74 2,71 8,74 10 18,74  
  4 boster Bertta Apeton Bertta Irmeli Vuola RÄ-KÄ         HYL  
  10 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU         HYL  
  14 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  17 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  19 shelam Hero Anyway Holiday Hero Hannu Haapanen RAUMA         HYL  
  22 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  18 shelam Noora Mei Dan Anaconda Ida Tallqvist KISA         POIS  

Medi 1, kello 9,59, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 5, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 brater Nova Brashill Luanova Ulrika Björlin AGIAX 46,99 3,85 -11,01 0 -11,01 LUVA
2 36 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 51,38 3,52 -6,62 5 5  
3 35 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 57,25 3,16 -0,75 10 10  
4 27 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH 63,18 2,87 5,18 15 20,18  
  32 kesvil Remu Sinisimpukan Golden Dream Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  33 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         POIS  

Maksi 1, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 19, ihanneaika 58 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT 58,57 3,09 0,57 0 0,57  
2 68 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU 45,48 3,98 -12,52 5 5  
3 65 borcol Raisu Somollis Raisu Marko Mäkelä PCTEAM 42,05 4,30 -15,95 10 10  
4 67 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU 46,64 3,88 -11,36 10 10  
5 41 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT 52,01 3,48 -5,99 10 10  
6 66 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 62,54 2,89 4,54 10 14,54  
7 42 parcol Iines Tireless Kisser"s Fly High As The Sky Merja Lemmetti RÄ-KÄ 69,19 2,62 11,19 5 16,19  
  37 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  39 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         HYL  
  40 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  44 kulnou Alli Majik All In All Tanja Laiho TSAU         HYL  
  52 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  54 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  55 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  56 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm RIIHI         HYL  
  57 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  
  58 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  60 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK         HYL  
  64 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  59 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         POIS  
  61 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         POIS  
  62 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Mini 2, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 58,06 3,10 2,06 0 2,06  
2 83 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 58,14 3,10 2,14 0 2,14  
3 82 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 49,81 3,61 -6,19 5 5  
4 84 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 65,78 2,74 9,78 0 9,78  
5 79 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY 66,05 2,72 10,05 5 15,05  
6 78 kääsna Penni Mac Link's Just As I Am Terhi Leonsaari TASSU 78,18 2,30 22,18 5 27,18  
  70 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  71 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  72 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  80 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT         HYL  
  77 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH         POIS  
  81 käävil Naomi Chamuel Naomi Sparkling Diamond Lotta Ravaska AST         POIS  

Medi 2, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 41,44 4,34 -14,56 0 -14,56 LUVA
2 94 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 46,03 3,91 -9,97 0 -9,97 SERT
3 96 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 48,51 3,71 -7,49 5 5  
4 95 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 51,63 3,49 -4,37 5 5  
5 87 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 56,14 3,21 0,14 5 5,14  
  34 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  85 borter Totte Saddlebag I Professor Koch Elin Nordling ÅBSK         HYL  
  86 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  92 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  93 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  90 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         POIS  
  91 tarupi Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU         POIS  

Maksi 2, tuomari Jan Egil Eide, koirakoita 19, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 41,89 4,30 -12,11 5 5  
2 109 x-rotu Rosie Rosie Pirkko Laine ATT 52,66 3,42 -1,34 5 5  
3 115 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 55,52 3,24 1,52 5 6,52  
4 114 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 58,08 3,10 4,08 5 9,08  
5 99 borcol Teema Tending Quantum Jari Kukkula ATT 42,20 4,26 -11,80 10 10  
6 116 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 43,95 4,10 -10,05 10 10  
7 102 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 56,94 3,16 2,94 10 12,94  
  53 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  97 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  98 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  100 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  101 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  108 borcol Tosca Maple Yard Impulsivus Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  110 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  111 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  117 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  118 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  119 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  
  120 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU         HYL  
  112 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU         POIS  

Mini 3, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 33,29 4,81 -11,71 0 -11,71  
2 157 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 34,02 4,70 -10,98 0 -10,98  
3 137 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK 34,77 4,60 -10,23 0 -10,23  
4 141 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK 34,91 4,58 -10,09 0 -10,09  
5 129 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 36,83 4,34 -8,17 0 -8,17  
6 171 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 37,97 4,21 -7,03 0 -7,03  
7 155 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 38,00 4,21 -7,00 0 -7,00  
8 124 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK 38,45 4,16 -6,55 0 -6,55  
9 168 shelam Taika Golden Rose Lady In Black Minna Valkealahti TAMSK 38,46 4,16 -6,54 0 -6,54  
10 123 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 40,53 3,95 -4,47 0 -4,47  
11 143 käävil Eelin Eelin Juulia Laulumaa TSAU 41,58 3,85 -3,42 0 -3,42  
12 128 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA 47,03 3,40 2,03 0 2,03  
13 163 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 48,60 3,29 3,60 0 3,60  
14 121 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 32,41 4,94 -12,59 5 5  
15 130 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,77 4,74 -11,23 5 5  
16 166 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 34,27 4,67 -10,73 5 5  
17 148 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 36,01 4,44 -8,99 5 5  
18 135 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 38,55 4,15 -6,45 5 5  
19 138 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 41,57 3,85 -3,43 5 5  
20 162 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA 42,03 3,81 -2,97 5 5  
21 142 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 43,30 3,69 -1,70 5 5  
22 76 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 49,77 3,21 4,77 5 9,77  
  122 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  127 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  133 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  134 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT         HYL  
  136 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  144 käävil Stina Villa Fantasian Smaragtina Outi Helin TAMSK         HYL  
  147 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Heidi Karanko ATT         HYL  
  149 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH         HYL  
  151 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  152 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  153 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  156 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  160 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  161 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  164 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  165 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  170 käävil Vilja Trucker's Kicking Up Fuss Outi Helin TAMSK         HYL  
  125 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         POIS  
  131 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         POIS  
  140 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         POIS  
  145 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA         POIS  
  150 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         POIS  
  167 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         POIS  

Medi 3, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 34,20 4,68 -10,80 0 -10,80 SERT-A
2 222 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 37,16 4,31 -7,84 0 -7,84  
3 189 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU 37,47 4,27 -7,53 0 -7,53  
4 182 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT 38,34 4,17 -6,66 0 -6,66  
5 199 kesvil Mori Soltar's Urban Legend Tuire Tamminen MÄNTS 39,11 4,09 -5,89 0 -5,89  
6 185 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 39,77 4,02 -5,23 0 -5,23  
7 188 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 41,70 3,84 -3,30 0 -3,30  
8 218 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 32,06 4,99 -12,94 5 5  
9 196 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 34,31 4,66 -10,69 5 5  
10 184 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 36,45 4,39 -8,55 5 5  
11 195 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 36,60 4,37 -8,40 5 5  
12 201 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK 39,74 4,03 -5,26 5 5  
13 206 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 42,72 3,74 -2,28 5 5  
14 198 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK 34,87 4,59 -10,13 10 10  
15 215 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 37,21 4,30 -7,79 10 10  
16 194 kesvil Otto Maserati Nina Örn E-HKK 39,41 4,06 -5,59 10 10  
17 190 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOISK 40,04 4,00 -4,96 10 10  
18 219 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK 45,56 3,51 0,56 10 10,56  
19 186 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 48,02 3,33 3,02 10 13,02  
20 221 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA 36,46 4,39 -8,54 15 15  
21 203 shelam Zoya Febandas Donna Gerda Johansson ÅBSK 46,60 3,43 1,60 15 16,60  
  187 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  191 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         HYL  
  193 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  200 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Hanna Heiska KKK         HYL  
  204 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  205 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT         HYL  
  207 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  208 shelam Riku Shet Up Mr Lovejoy Raija Småträsk ATT         HYL  
  209 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  210 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  211 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  212 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  214 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU         HYL  
  216 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  217 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  197 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         POIS  
  213 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         POIS  

Maksi 3, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 30,10 5,32 -14,90 0 -14,90  
2 232 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 35,91 4,46 -9,09 0 -9,09 SERT-A
3 237 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 44,08 3,63 -0,92 0 -0,92  
4 240 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU 34,04 4,70 -10,96 5 5  
5 249 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU 34,06 4,70 -10,94 5 5  
6 238 isovil Pele Martina's Touch Of Love Nina Nerg-Toivola KANAV 42,96 3,72 -2,04 5 5  
7 262 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 31,56 5,07 -13,44 10 10  
8 246 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen TSAU 33,79 4,74 -11,21 10 10  
9 251 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 34,78 4,60 -10,22 10 10  
10 255 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 35,50 4,51 -9,50 10 10  
11 257 borcol Wiki Festivo Ängsviol Taija Kontulainen ATT 39,57 4,04 -5,43 10 10  
12 245 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM 57,12 2,80 12,12 5 17,12  
13 234 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT 39,90 4,01 -5,10 20 20  
  233 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA         HYL  
  235 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  236 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  242 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  244 isovil Safiiri Sir Ascot´s Bright Sapphire Dea Ivanov HAU         HYL  
  247 auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm RIIHI         HYL  
  248 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  250 espves Iines Bonachón Hebe Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  256 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT         HYL  
  259 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  260 espves Piraya Zorrazo Karamela Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  261 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         HYL  
  253 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  
  258 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS