Kilpailu 23.6.2013 E agilityrata, paikka Tuorla, Kaarina, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, tuomari Bob Griffin, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 jackru Stella Jackxellent Iloveyou Tanja Manninen JAU 35,98 3,95 -11,02 0 -11,02 LUVA
2 208 cavspa Pumba Agapito Merja Kettunen JAT 51,47 2,76 4,47 10 14,47  
3 104 borter Yoda Little Duck´s Yoda Kirsi Ullakonoja ATT 65,23 2,18 18,23 10 28,23  
  101 shelam Della Camicats Della Lena Karlsson HARJA         HYL  
  103 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST         HYL  
  107 shelam Sissi Pikikuonon Super Ninni Anne Toivonen HARJA         HYL  

Medi 1, tuomari Bob Griffin, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 34,56 4,11 -12,44 0 -12,44 SERT
2 201 kromfo Olga Krumme Furche Crystal Anu Pulliainen MAH 43,71 3,25 -3,29 0 -3,29 LUVA
3 203 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 38,81 3,66 -8,19 5 5  
4 206 tiiter Tellervo Lövskär´s O Du Milde Teresa Rosenlund VAU 54,58 2,60 7,58 5 12,58  
  202 kesvil Milo Nutlee Moonwalker Eeva-Kaarina Korpela E-HKK         HYL  
  207 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  

Maksi 1, tuomari Bob Griffin, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 320 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU 29,29 4,85 -17,71 0 -17,71 SERT
2 302 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 30,10 4,72 -16,90 0 -16,90 SERT
3 306 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK 35,70 3,98 -11,30 5 5  
4 309 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Mattila HSKH 38,02 3,73 -8,98 5 5  
5 322 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI 44,74 3,17 -2,26 5 5  
6 301 walspa Mysti Wild Fellow's Royal Mystic Henna Lempiäinen K-PKK 45,14 3,15 -1,86 5 5  
7 310 borcol Mamba Bearpon's Black Mamba Anne Ristimäki TSAU 35,90 3,95 -11,10 10 10  
8 308 pitcol Nasu Bladepitfall Lady Lover Merja Kettunen JAT 52,99 2,68 5,99 5 10,99  
9 317 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH 48,77 2,91 1,77 10 11,77  
10 304 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 52,38 2,71 5,38 10 15,38  
  303 pitcol Bolivar Bolivar Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL  
  305 lyhcol Shanti Lifedream Endless Narnia Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  307 auskel Ralli Kelmi Kekäleen Hehku Jari Hokkanen JAT         HYL  
  312 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  313 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  
  314 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  315 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  316 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  321 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  311 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         POIS  
  318 belpag DIXIE Valkohampaan Xavier Susanna Uusitalo KOTKA         POIS  

Mini 2, tuomari Bob Griffin, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 409 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU 43,53 4,16 -9,47 0 -9,47 SERT
2 404 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 52,11 3,47 -0,89 0 -0,89 LUVA
3 406 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 58,51 3,09 5,51 0 5,51  
4 401 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK 61,35 2,95 8,35 10 18,35  
5 405 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT 48,26 3,75 -4,74 25 25  
  102 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  105 shelam Lilli Ashley Veera Hart OKK         HYL  
  402 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  403 schipp kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  407 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU         HYL  
  408 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  410 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  

Medi 2, tuomari Bob Griffin, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 501 espves Zerlina Gullhill's Intellectu-Elli Hans Seppelin POSE 56,62 3,20 3,62 0 3,62  
2 503 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 53,58 3,38 0,58 10 10,58  
  204 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  502 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  504 kesvil Sani Filagon Be With Me Emma Siippainen TAMSK         HYL  
  505 kromfo Rasse Fannimer Afanis Anu Pulliainen MAH         HYL  

Maksi 2, tuomari Bob Griffin, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 604 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK 37,79 4,79 -15,21 0 -15,21 SERT
2 319 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU 37,96 4,77 -15,04 0 -15,04 LUVA
3 610 doberm Brandon Petremma´s Flavor Flav Rosanna Peltoniemi ATT 42,83 4,23 -10,17 0 -10,17 LUVA
4 603 borcol Venla No Doubt A Knight's Tale Tarja Rousku KOTKA 44,80 4,04 -8,20 0 -8,20  
5 611 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT 50,65 3,57 -2,35 5 5  
6 609 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 52,97 3,42 -0,03 5 5  
7 607 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT 42,81 4,23 -10,19 15 15  
  601 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  602 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  608 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH         HYL  
  612 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  613 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  605 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  

Mini 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 701 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina Merja Suomalainen RIMA 38,38 4,25 -6,62 0 -6,62  
2 720 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 38,85 4,20 -6,15 0 -6,15  
3 709 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 40,75 4,00 -4,25 0 -4,25  
4 724 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 42,97 3,79 -2,03 0 -2,03  
5 718 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 44,38 3,67 -0,62 0 -0,62  
6 715 shelam Tassa Pm Quality's Full Of Sweetness Dan Lindholm ÅBSK 45,53 3,58 0,53 0 0,53  
7 716 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 47,22 3,45 2,22 0 2,22  
8 705 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 44,34 3,68 -0,66 5 5  
9 726 cavspa Otto Crianza's Golden Boy Katja Taskinen KISA 48,75 3,34 3,75 5 8,75  
10 712 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 48,19 3,38 3,19 10 13,19  
11 729 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 53,91 3,02 8,91 5 13,91  
12 710 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA 57,90 2,82 12,90 5 17,90  
  702 kääpin Moona Pinserella's Ramona Katja Nieminen ATT         HYL  
  704 käävil Luca Backseat Driver’s Buzzing Hornet Eeva-Kaarina Korpela E-HKK         HYL  
  706 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  707 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  708 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  711 vlyter Aatu Capzy's Snowball Swany Elina Iso-Ilomäki ATT         HYL  
  714 parson Fanni Fancy Fantasy Of Old Burford Kati Kollanen KAT         HYL  
  717 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU         HYL  
  719 borter Saima Little Duck's Sweet Charm Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  721 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  722 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  723 jackru Lumi Donellis Aoithné Johanna Mäkynen ATT         HYL  
  725 shelam Taika Camicats Twister Pasi Savila HARJA         HYL  
  727 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  728 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  730 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  731 vlyter Rontti Geroshine Bruno Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  703 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         POIS  
  713 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         POIS  

Medi 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 801 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 35,10 4,56 -9,90 0 -9,90  
2 812 auskel Kettu Kelmi Liehuva Liekki Jari Hokkanen JAT 37,13 4,31 -7,87 0 -7,87  
3 802 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 45,37 3,53 0,37 0 0,37  
4 820 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 38,96 4,11 -6,04 5 5  
5 817 lagrom Fasu Foogel Dora Decorosa Sara Naamanka TAMSK 42,22 3,79 -2,78 5 5  
6 805 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 45,66 3,50 0,66 5 5,66  
7 815 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 49,75 3,22 4,75 5 9,75  
8 818 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 51,46 3,11 6,46 5 11,46  
9 814 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 46,47 3,44 1,47 10 11,47  
10 819 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK 51,73 3,09 6,73 5 11,73  
11 803 shelam Zoya Frebandas Donna Gerda Johansson ÅBSK 41,81 3,83 -3,19 15 15  
12 821 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 53,47 2,99 8,47 15 23,47  
  804 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  806 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  807 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  808 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  809 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  811 isllam Tiitiäinen Turnukan Pimu Misa Riiali RIMA         HYL  
  813 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  816 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  822 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  810 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         POIS  

Maksi 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 37, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 941 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 35,34 5,12 -9,66 0 -9,66  
2 939 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 35,90 5,04 -9,10 0 -9,10  
3 926 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 36,77 4,92 -8,23 0 -8,23  
4 938 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 36,88 4,91 -8,12 0 -8,12  
5 922 auskel Poco Skipper Alessa Koskinen TAMSK 41,81 4,33 -3,19 0 -3,19  
6 937 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT 42,16 4,29 -2,84 0 -2,84  
7 924 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 42,84 4,22 -2,16 0 -2,16  
8 919 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU 43,20 4,19 -1,80 0 -1,80  
9 920 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 33,88 5,34 -11,12 5 5  
10 900 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 35,21 5,14 -9,79 5 5  
11 912 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 35,51 5,10 -9,49 5 5  
12 927 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 35,56 5,09 -9,44 5 5  
13 913 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 37,60 4,81 -7,40 5 5  
14 906 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 40,66 4,45 -4,34 5 5  
15 930 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 42,36 4,27 -2,64 5 5  
16 903 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 42,89 4,22 -2,11 5 5  
17 921 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI 49,57 3,65 4,57 5 9,57  
18 915 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 37,31 4,85 -7,69 10 10  
19 905 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 45,59 3,97 0,59 10 10,59  
20 908 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 47,52 3,81 2,52 10 12,52  
21 934 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU 56,26 3,22 11,26 15 26,26  
22 923 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu LEVEK 54,16 3,34 9,16 25 34,16  
  901 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  902 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA         HYL  
  904 doberm Nomi A'dreams Gisele Terhi Ketola ATT         HYL  
  907 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  909 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  910 borcol Noa Noa Jouni Orenius TSAU         HYL  
  911 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  914 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE)         HYL  
  917 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  925 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK         HYL  
  928 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  933 auskel Pinko Kelmi Armoton Menijä Maria Kulmala ATT         HYL  
  935 borcol Simo Tammikallion Udany Jonna Nevalainen RIMA         HYL  
  940 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  931 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         KESK  
  916 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         POIS  
  918 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  929 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK         POIS  
  932 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         POIS  
  936 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA         POIS