Kilpailu 22.6.2013 D hyppyrata, paikka Tuorla, Kaarina, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 1, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 31, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 319 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 24,96 4,81 -14,04 0 -14,04 LUVA
2 326 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI 25,10 4,78 -13,90 0 -13,90 LUVA
3 307 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK 27,38 4,38 -11,62 0 -11,62  
4 318 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH 28,56 4,20 -10,44 0 -10,44 LUVA
5 322 borcol Kvantti Oakmeadow Extra Energy Janne Komulainen MAH 24,58 4,88 -14,42 5 5  
6 321 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI 25,22 4,76 -13,78 5 5  
7 315 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 26,58 4,51 -12,42 5 5  
8 310 lyhcol Peppi Lifedream Day Dawns Red Hanna Maines ATT 29,00 4,14 -10,00 5 5  
9 311 pitcol Nooa Purple Pearls´s Keen Meneur Hanna Grönqvist HAU 30,89 3,88 -8,11 5 5  
10 323 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT 34,12 3,52 -4,88 5 5  
11 301 pitcol Nasu Bladepitfall Lady Lover Merja Kettunen JAT 43,02 2,79 4,02 5 9,02  
12 331 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 25,25 4,75 -13,75 10 10  
13 314 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 28,10 4,27 -10,90 10 10  
14 339 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU 28,84 4,16 -10,16 10 10  
15 335 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK 41,21 2,91 2,21 10 12,21  
16 303 borcol Hippu Pikkupaimenen U Got The Look Joona Uusitalo ATT 30,69 3,91 -8,31 20 20  
17 306 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 47,28 2,54 8,28 15 23,28  
18 316 lyhcol Shanti Lifedream Endless Narnia Sessa Salmenoja LAW 59,23 2,03 20,23 10 30,23  
  304 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  
  305 belpat Pannari Mustantuiskun Samson Janni Kröger HSKH         HYL  
  308 borcol Mamba Bearpon's Black Mamba Johanna Majalahti TSAU         HYL  
  309 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  312 auskel Ralli Kelmi Kekäleen Hehku Jari Hokkanen JAT         HYL  
  313 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK         HYL  
  317 walspa Mysti Wild Fellow's Royal Mystic Henna Lempiäinen K-PKK         HYL  
  320 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  325 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         HYL  
  330 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  333 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Mattila HSKH         HYL  
  338 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  341 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  327 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         POIS  
  328 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK         POIS  
  336 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU         POIS  
  340 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra Hanna Grönqvist HAU         POIS  

Mini 1, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 25,62 4,68 -13,38 5 5  
2 106 jackru Stella Jackxellent Iloveyou Tanja Manninen JAU 27,57 4,35 -11,43 5 5  
3 111 shelam Sissi Pikikuonon Super Ninni Anne Toivonen HARJA 41,30 2,91 2,30 10 12,30  
4 107 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 47,63 2,52 8,63 5 13,63  
5 210 cavspa Pumba Agapito Merja Kettunen JAT 42,75 2,81 3,75 15 18,75  
6 104 borter Yoda Little Duck´s Yoda Kirsi Ullakonoja ATT 59,02 2,03 20,02 5 25,02  
  101 shelam Della Camicats Della Lena Karlsson HARJA         HYL  
  102 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST         HYL  
  103 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  105 shelam Kiara Anyway Day And Night Idamaria Laitinen ATT         HYL  
  110 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  

Medi 1, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT 24,82 4,84 -14,18 0 -14,18 LUVA
2 215 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 25,01 4,80 -13,99 0 -13,99 LUVA
3 208 tiiter Tellervo Lövskär´s O Du Milde Teresa Rosenlund VAU 43,94 2,73 4,94 0 4,94  
4 204 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 28,04 4,28 -10,96 5 5  
5 203 kromfo Olga Krumme Furche Crystal Anu Pulliainen MAH 32,32 3,71 -6,68 5 5  
6 206 parson Ukko Kamunkorven Julma-Jussi Ville Pirisjoki YLÖKK 27,89 4,30 -11,11 10 10  
7 212 kesvil Milo Nutlee Moonwalker Eeva-Kaarina Korpela E-HKK 39,88 3,01 0,88 10 10,88  
8 201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS 43,90 2,73 4,90 10 14,90  
  205 shelam Peppi White Coastal Little Black Troja Heidi Försti LEVEK         HYL  
  207 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  213 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  216 x-rotu Kaapo Kaapo Tiina Herranen TSAU         POIS  

Maksi 2, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 613 borcol Venla No Doubt A Knight's Tale Tarja Rousku KOTKA 33,61 4,31 -10,39 0 -10,39 LUVA
2 603 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 37,40 3,88 -6,60 0 -6,60  
3 617 pitcol Nita Black Chips Caramia Hanna Grönqvist HAU 37,64 3,85 -6,36 0 -6,36  
4 601 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 48,08 3,02 4,08 0 4,08  
5 602 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK 30,80 4,71 -13,20 5 5  
6 623 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW 32,28 4,49 -11,72 5 5  
7 616 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 46,91 3,09 2,91 5 7,91  
8 618 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 29,38 4,93 -14,62 10 10  
9 619 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 32,82 4,42 -11,18 10 10  
10 612 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 33,46 4,33 -10,54 10 10  
11 620 doberm Brandon Petremma´s Flavor Flav Rosanna Peltoniemi ATT 36,83 3,94 -7,17 10 10  
12 625 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 43,96 3,30 -0,04 10 10  
13 607 auspai Unni Odotettu Kati Koivisto LAGU 36,52 3,97 -7,48 15 15  
  332 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  604 borcol Norppa Norppa Kulta Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  605 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  609 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  615 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  621 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  624 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  626 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT         HYL  
  324 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU         HYL  
  610 borcol Teema Tending Quantum Jari Kukkula ATT         POIS  
  611 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  

Mini 2, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 29,38 4,93 -14,62 0 -14,62 LUVA
2 417 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 39,78 3,64 -4,22 0 -4,22 LUVA
3 409 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 40,31 3,60 -3,69 0 -3,69 LUVA
4 402 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 43,58 3,33 -0,42 0 -0,42  
5 412 mittel Aada Thomdy Dom´s Antonia Amorosa Anna Sandström POSE 45,02 3,22 1,02 0 1,02  
6 403 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU 31,52 4,60 -12,48 5 5  
7 407 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK 42,89 3,38 -1,11 5 5  
8 416 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 36,97 3,92 -7,03 10 10  
  112 shelam Lilli Ashley Veera Hart OKK         HYL  
  405 käävil Teppo Apolet Silver Samson Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  408 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU         HYL  
  410 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA         HYL  
  411 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  414 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  415 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  

Medi 2, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 501 espves Zerlina Gullhill's Intellectu-Elli Hans Seppelin POSE 40,30 3,60 -3,70 0 -3,70  
2 506 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 29,39 4,93 -14,61 10 10  
3 509 kromfo Rasse Fannimer Afanis Anu Pulliainen MAH 41,08 3,53 -2,92 10 10  
  211 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  502 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  503 kesvil Sani Filagon Be With Me Emma Siippainen TAMSK         HYL  
  505 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  507 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  510 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  

Maksi 3, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 78, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 989 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 30,86 4,89 -12,14 0 -12,14  
2 936 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 30,93 4,88 -12,07 0 -12,07  
3 988 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 31,13 4,85 -11,87 0 -11,87  
4 964 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 31,57 4,78 -11,43 0 -11,43  
5 957 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 31,89 4,74 -11,11 0 -11,11  
6 945 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 32,34 4,67 -10,66 0 -10,66  
7 910 borcol Juju Decathlete's Gryffindor Veijo Koistinen RIMA 32,52 4,64 -10,48 0 -10,48  
8 960 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 32,71 4,62 -10,29 0 -10,29  
9 916 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 32,76 4,61 -10,24 0 -10,24  
10 935 auspai Toivo Onninpoika Anne Huhtanen LAGU 33,15 4,55 -9,85 0 -9,85  
11 940 borcol Rico Decathlete's Comet Santtu Stenberg ATT 33,20 4,55 -9,80 0 -9,80  
12 909 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 33,48 4,51 -9,52 0 -9,52  
13 946 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 33,77 4,47 -9,23 0 -9,23  
14 911 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Maria Miettinen TSAU 34,90 4,33 -8,10 0 -8,10  
15 907 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela AST 38,38 3,93 -4,62 0 -4,62  
16 962 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 38,51 3,92 -4,49 0 -4,49  
17 930 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU 38,64 3,91 -4,36 0 -4,36  
18 963 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK 40,21 3,76 -2,79 0 -2,79  
19 912 lappor Ruska Ruska Emilia Soudunsaari SAWON 42,36 3,57 -0,64 0 -0,64  
20 923 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 43,08 3,51 0,08 0 0,08  
21 984 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 31,05 4,86 -11,95 5 5  
22 979 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 32,54 4,64 -10,46 5 5  
23 987 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 33,04 4,57 -9,96 5 5  
24 959 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK 33,37 4,53 -9,63 5 5  
25 941 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 33,54 4,50 -9,46 5 5  
26 974 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 33,76 4,47 -9,24 5 5  
27 956 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOOHO 34,63 4,36 -8,37 5 5  
28 901 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 35,25 4,28 -7,75 5 5  
29 913 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA 35,68 4,23 -7,32 5 5  
30 942 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT 36,22 4,17 -6,78 5 5  
31 965 auspai Elsa Patchcoat Pocahontas Pirjo Sajantola E-HKK 36,49 4,14 -6,51 5 5  
32 900 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 36,88 4,09 -6,12 5 5  
33 980 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU 38,22 3,95 -4,78 5 5  
34 921 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 38,53 3,92 -4,47 5 5  
35 977 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU 40,04 3,77 -2,96 5 5  
36 927 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU 44,09 3,42 1,09 5 6,09  
37 986 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 33,28 4,54 -9,72 10 10  
38 949 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 37,55 4,02 -5,45 10 10  
39 914 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM 38,03 3,97 -4,97 10 10  
40 904 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 38,57 3,91 -4,43 10 10  
41 955 bokser Ruuti Sky Bridge La Donnadellago Leena Pohjaranta WECA 50,36 3,00 7,36 5 12,36  
42 920 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 36,48 4,14 -6,52 15 15  
43 937 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 39,61 3,81 -3,39 15 15  
44 950 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 47,30 3,19 4,30 15 19,30  
45 939 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 52,83 2,86 9,83 10 19,83  
46 934 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 46,70 3,23 3,70 25 28,70  
  903 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  908 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  915 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  917 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  919 borcol Pixie Tronic Pandora Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  922 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  924 borcol Metku Pythagoraan New Joy Satu Syvänperä HSKH         HYL  
  926 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  929 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  932 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Joona Uusitalo ATT         HYL  
  933 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  938 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW         HYL  
  943 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  947 x-rotu Jaajo Jaajo Jenni Mäki WECA         HYL  
  951 lyhcol Jesse Calibra's F-f-f Falling Maria Miettinen TSAU         HYL  
  952 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  953 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  958 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  961 auskel Poco Skipper Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  966 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU         HYL  
  967 auskel Pinko Kelmi Armoton Menijä Maria Kulmala ATT         HYL  
  968 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  969 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  970 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  972 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  973 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  975 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE)         HYL  
  976 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  978 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  981 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu LEVEK         HYL  
  982 borcol Simo Tammikallion Udany Jonna Nevalainen RIMA         HYL  
  985 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU         HYL  
  902 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         POIS  
  905 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  906 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         POIS  
  918 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  928 parcol Memmu Bristregal Make My Day Anu Puska TAMSK         POIS  
  948 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         POIS  
  954 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen ATT         POIS  
  971 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         POIS  
  983 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA         POIS  

Mini 3, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 60, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 760 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 35,23 4,54 -7,77 0 -7,77  
2 716 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 36,12 4,43 -6,88 0 -6,88  
3 771 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI 36,13 4,43 -6,87 0 -6,87  
4 702 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 36,20 4,42 -6,80 0 -6,80 SERT-H
5 759 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 36,88 4,34 -6,12 0 -6,12  
6 728 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ 37,08 4,32 -5,92 0 -5,92  
7 754 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 37,37 4,28 -5,63 0 -5,63  
8 721 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 37,96 4,22 -5,04 0 -5,04  
9 777 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 39,11 4,09 -3,89 0 -3,89  
10 712 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 39,62 4,04 -3,38 0 -3,38  
11 745 jackru Jeppe Jevil's Don Corleone Terhi Thuneberg E-HKK 39,76 4,02 -3,24 0 -3,24  
12 752 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 40,75 3,93 -2,25 0 -2,25  
13 743 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 41,14 3,89 -1,86 0 -1,86  
14 725 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski SHELT 41,76 3,83 -1,24 0 -1,24  
15 707 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 42,42 3,77 -0,58 0 -0,58  
16 724 cavspa Minni Babbler's Mc Woodoo Päivi Kärkkäinen TAMSK 43,23 3,70 0,23 0 0,23  
17 701 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA 45,72 3,50 2,72 0 2,72  
18 768 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK 31,92 5,01 -11,08 5 5  
19 750 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 33,89 4,72 -9,11 5 5  
20 738 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 35,14 4,55 -7,86 5 5  
21 717 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 37,14 4,31 -5,86 5 5  
22 740 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 37,20 4,30 -5,80 5 5  
23 708 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 37,72 4,24 -5,28 5 5  
24 744 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 39,32 4,07 -3,68 5 5  
25 746 x-rotu ulpu Ulpu Tiina Järvinen ATT 40,76 3,92 -2,24 5 5  
26 767 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 44,46 3,60 1,46 5 6,46  
27 730 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 37,99 4,21 -5,01 10 10  
28 772 shelam Tassa Pm Quality's Full Of Sweetness Dan Lindholm ÅBSK 48,01 3,33 5,01 5 10,01  
29 776 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Esa Lehdistö AST 50,41 3,17 7,41 5 12,41  
30 731 vlyter Elviira Elviira Teresa Rosenlund VAU 45,92 3,48 2,92 10 12,92  
31 766 jackru Betsy Bettyboop Johanna Edgren YLÖKK 51,18 3,13 8,18 5 13,18  
32 747 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT 54,13 2,96 11,13 10 21,13  
33 756 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 61,65 2,60 18,65 10 28,65  
  703 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  705 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  706 chihup Mini Merihelmen Tehotyttö Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  709 jackru Unto Jack's Hood Diggory Tiina Järvinen ATT         HYL  
  715 sakmet Heta Heta Jing-Lin Pekkala TAMSK         HYL  
  718 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT         HYL  
  719 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  720 vlyter Rontti Geroshine Bruno Veera Niemi KISA         HYL  
  723 parson Fanni Fancy Fantasy Of Old Burford Kati Kollanen KAT         HYL  
  729 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI         HYL  
  732 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  733 bicfri Pondi Sormusten Mahdin Voima Aino Lehti WECA         HYL  
  734 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  735 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  741 jackru Hamu Kairojen Cosmo Einari Pekkala TAMSK         HYL  
  748 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  749 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  751 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  757 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  762 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  763 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  764 shelam Taika Camicats Twister Pasi Savila HARJA         HYL  
  769 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  770 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  774 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU         HYL  
  775 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  778 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  704 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina Markku Laaksonen KKK         POIS  
  711 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         POIS  
  713 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK         POIS  
  722 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS  
  727 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         POIS  
  736 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         POIS  
  742 schipp Viuhka Picaro Agil Cougar Miia Laaksonen KKK         POIS  
  753 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         POIS  
  755 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         POIS  
  765 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

Medi 3, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 42, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 833 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 34,90 4,59 -8,10 0 -8,10  
2 816 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 35,38 4,52 -7,62 0 -7,62 SERT-H
3 805 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35,69 4,48 -7,31 0 -7,31  
4 843 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 39,61 4,04 -3,39 0 -3,39  
5 809 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 39,82 4,02 -3,18 0 -3,18  
6 803 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 44,14 3,62 1,14 0 1,14  
7 851 shelam Zoya Frebandas Donna Gerda Johansson ÅBSK 44,36 3,61 1,36 0 1,36  
8 847 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK 45,48 3,52 2,48 0 2,48  
9 810 auskel Kettu Kelmi Liehuva Liekki Jari Hokkanen JAT 34,71 4,61 -8,29 5 5  
10 823 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA 36,72 4,36 -6,28 5 5  
11 831 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 38,01 4,21 -4,99 5 5  
12 846 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT 40,92 3,91 -2,08 5 5  
13 832 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 41,64 3,84 -1,36 5 5  
14 829 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA 41,00 3,90 -2,00 10 10  
15 811 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 46,85 3,41 3,85 10 13,85  
16 812 pumi Nara Cseresznyeskerti-Csalfa Nara Jyrki Försti LEVEK 44,15 3,62 1,15 15 16,15  
  504 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH         HYL  
  801 manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  802 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  804 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  808 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  813 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  814 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  817 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  818 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  820 isllam Tiitiäinen Turnukan Pimu Mika Harinen HSKH         HYL  
  822 cocspa Into Crawford Galeb Aija Sulander HSKH         HYL  
  824 parson Kapu Pardonna's Athos Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  827 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU         HYL  
  828 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA         HYL  
  836 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  837 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  838 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  839 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  841 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  842 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  844 lagrom Fasu Foogel Dora Decorosa Sara Naamanka TAMSK         HYL  
  845 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  849 pyrpap Xena Drole D'oiseau Moulin Aparoles Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  850 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  853 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  854 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Jani Salomaa HAU         HYL  
  806 schape Riesu Puuparran Liina Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  
  807 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  819 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  
  821 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK         POIS  
  825 cocspa Onni Cucciolandia Oro Susanna Korpi HAU         POIS  
  826 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         POIS  
  830 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  
  835 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         POIS  
  852 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS