Kilpailu 22.6.2013 C agilityrata, paikka Tuorla, Kaarina, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 shelam Lilli Ashley Veera Hart OKK 38,10 3,96 -10,90 0 -10,90 SERT
2 210 cavspa Pumba Agapito Merja Kettunen JAT 45,37 3,33 -3,63 0 -3,63 LUVA
3 101 shelam Della Camicats Della Lena Karlsson HARJA 41,14 3,67 -7,86 5 5  
4 107 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 54,42 2,78 5,42 0 5,42  
5 102 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST 52,65 2,87 3,65 10 13,65  
  103 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  106 jackru Stella Jackxellent Iloveyou Tanja Manninen JAU         HYL  
  108 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  110 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  111 shelam Sissi Pikikuonon Super Ninni Anne Toivonen HARJA         HYL  

Medi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 35,54 4,25 -13,46 0 -13,46 LUVA
2 202 kääsna Taavi Peacemaker`s Aga Khan Frosty Taija Niemi ATT 48,03 3,14 -0,97 5 5  
3 208 tiiter Tellervo Lövskär´s O Du Milde Teresa Rosenlund VAU 50,76 2,97 1,76 5 6,76  
  201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  203 kromfo Olga Krumme Furche Crystal Anu Pulliainen MAH         HYL  
  204 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  207 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  209 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  212 kesvil Milo Nutlee Moonwalker Eeva-Kaarina Korpela E-HKK         HYL  
  215 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  216 x-rotu Kaapo Kaapo Tiina Herranen TSAU         POIS  

Maksi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 31, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 331 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 32,00 4,72 -17,00 0 -17,00 SERT
2 321 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI 32,89 4,59 -16,11 0 -16,11 LUVA
3 310 lyhcol Peppi Lifedream Day Dawns Red Hanna Maines ATT 32,14 4,70 -16,86 5 5  
4 341 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 34,45 4,38 -14,55 10 10  
5 307 isovil Cilla Cornetto Johan Nikkinen ÅBSK 43,09 3,50 -5,91 10 10  
6 306 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 56,64 2,67 7,64 10 17,64  
7 337 belpag DIXIE Valkohampaan Xavier Susanna Uusitalo KOTKA 36,23 4,17 -12,77 20 20  
8 339 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU 40,14 3,76 -8,86 20 20  
  302 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska TAMSK         HYL  
  303 borcol Hippu Pikkupaimenen U Got The Look Joona Uusitalo ATT         HYL  
  304 borcol Metka Perfect Wish Taija Kontulainen ATT         HYL  
  305 belpat Pannari Mustantuiskun Samson Janni Kröger HSKH         HYL  
  308 borcol Mamba Bearpon's Black Mamba Johanna Majalahti TSAU         HYL  
  309 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  311 pitcol Nooa Purple Pearls´s Keen Meneur Hanna Grönqvist HAU         HYL  
  313 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK         HYL  
  316 lyhcol Shanti Lifedream Endless Narnia Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  317 walspa Mysti Wild Fellow's Royal Mystic Henna Lempiäinen K-PKK         HYL  
  318 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  319 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  320 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  322 borcol Kvantti Oakmeadow Extra Energy Janne Komulainen MAH         HYL  
  323 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT         HYL  
  325 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         HYL  
  326 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  329 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU         HYL  
  330 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  333 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Mattila HSKH         HYL  
  334 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  335 lyhcol Flora Lubin's Garden Flower Taija Salo TAMSK         HYL  
  338 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA         HYL  
  327 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         POIS  
  336 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU         POIS  
  340 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra Hanna Grönqvist HAU         POIS  

Mini 2, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 schipp gera Pikkuhäjyn Gladiaattori Sari Kurman ATT 47,33   -2,67 0 -2,67 SERT
2 410 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 47,38   -2,62 0 -2,62 LUVA
3 405 käävil Teppo Apolet Silver Samson Susanna Heinonen KOTKA 42,45   -7,55 5 5  
4 109 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 43,09   -6,91 10 10  
5 403 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Mia Hellstén TSAU 43,50   -6,50 10 10  
6 402 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 47,34   -2,66 10 10  
7 408 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 48,31   -1,69 10 10  
8 404 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 58,34   8,34 5 13,34  
9 413 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT 51,94   1,94 15 16,94  
10 407 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK 59,72   9,72 15 24,72  
  406 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  409 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  411 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  412 mittel Aada Thomdy Dom´s Antonia Amorosa Anna Sandström POSE         HYL  
  414 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  415 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  
  416 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  417 schipp kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  

Medi 2, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 509 kromfo Rasse Fannimer Afanis Anu Pulliainen MAH 48,06   -1,94 0 -1,94 LUVA
2 501 espves Zerlina Gullhill's Intellectu-Elli Hans Seppelin POSE 48,52   -1,48 5 5  
3 502 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 51,71   1,71 5 6,71  
4 506 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 39,56   -10,44 10 10  
5 505 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 44,94   -5,06 15 15  
  211 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  503 kesvil Sani Filagon Be With Me Emma Siippainen TAMSK         HYL  
  507 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  508 kääsna Totti Cheantake Axcium Addict Taija Niemi ATT         HYL  
  510 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  

Maksi 2, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 624 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 34,16   -15,84 0 -15,84 LUVA
2 614 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 45,45   -4,55 0 -4,55 LUVA
3 617 pitcol Nita Black Chips Caramia Hanna Grönqvist HAU 47,28   -2,72 0 -2,72 LUVA
4 615 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 39,51   -10,49 5 5  
5 603 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 51,04   1,04 5 6,04  
6 605 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 36,98   -13,02 10 10  
7 626 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT 39,28   -10,72 10 10  
8 621 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 43,30   -6,70 10 10  
9 620 doberm Brandon Petremma´s Flavor Flav Rosanna Peltoniemi ATT 44,72   -5,28 10 10  
10 606 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 47,88   -2,12 10 10  
11 625 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 58,13   8,13 5 13,13  
12 622 parcol Naru Bristregal Queen Of Spades Sami Puska TAMSK 50,36   0,36 15 15,36  
13 616 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 55,07   5,07 15 20,07  
  332 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  601 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  602 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK         HYL  
  604 borcol Norppa Norppa Kulta Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  607 auspai Unni Odotettu Kati Koivisto LAGU         HYL  
  608 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  612 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  613 borcol Venla No Doubt A Knight's Tale Tarja Rousku KOTKA         HYL  
  618 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  619 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK         HYL  
  623 borcol Karak Blessed Bordes Extraordinary Mari Rastas LAW         HYL  
  627 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         HYL  
  324 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Stauffer TSAU         HYL  
  610 borcol Teema Tending Quantum Jari Kukkula ATT         POIS  
  611 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         POIS  

Mini 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 61, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 708 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 37,05 4,43 -7,95 0 -7,95  
2 732 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU 37,51 4,37 -7,49 0 -7,49  
3 738 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 37,75 4,34 -7,25 0 -7,25  
4 760 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 39,04 4,20 -5,96 0 -5,96  
5 728 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ 40,87 4,01 -4,13 0 -4,13  
6 721 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 41,08 3,99 -3,92 0 -3,92  
7 702 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 42,05 3,90 -2,95 0 -2,95  
8 743 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 45,65 3,59 0,65 0 0,65  
9 733 bicfri Pondi Sormusten Mahdin Voima Aino Lehti WECA 45,86 3,58 0,86 0 0,86  
10 707 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 46,10 3,56 1,10 0 1,10  
11 774 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen JAU 49,43 3,32 4,43 0 4,43  
12 730 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 39,36 4,17 -5,64 5 5  
13 754 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 41,39 3,96 -3,61 5 5  
14 740 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 42,33 3,87 -2,67 5 5  
15 731 vlyter Elviira Elviira Teresa Rosenlund VAU 43,42 3,78 -1,58 5 5  
16 718 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 45,00 3,64 0,00 5 5  
17 712 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 45,29 3,62 0,29 5 5,29  
18 759 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 50,69 3,23 5,69 0 5,69  
19 767 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 50,80 3,23 5,80 0 5,80  
20 706 chihup Mini Merihelmen Tehotyttö Kirsi Mertala VIRTA 48,96 3,35 3,96 5 8,96  
21 776 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi AST 55,21 2,97 10,21 0 10,21  
22 752 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 50,92 3,22 5,92 5 10,92  
23 739 jackru Lumi Donellis Aoithné Johanna Mäkynen ATT 46,49 3,53 1,49 10 11,49  
24 750 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 44,38 3,69 -0,62 15 15  
25 741 jackru Hamu Kairojen Cosmo Einari Pekkala TAMSK 52,28 3,14 7,28 10 17,28  
26 766 jackru Betsy Bettyboop Johanna Edgren YLÖKK 59,78 2,74 14,78 5 19,78  
27 726 wecoca Antero Tyhjätaskun Jälkiviisas Mona Liljegren JANKK 49,99 3,28 4,99 15 19,99  
28 768 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK 46,00 3,57 1,00 25 26,00  
  701 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA         HYL  
  703 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  704 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina Markku Laaksonen KKK         HYL  
  705 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  709 jackru Unto Jack's Hood Diggory Tiina Järvinen ATT         HYL  
  710 käävil Luca Backseat Driver’s Buzzing Hornet Eeva-Kaarina Korpela E-HKK         HYL  
  713 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK         HYL  
  714 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  715 sakmet Heta Heta Einari Pekkala TAMSK         HYL  
  716 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  717 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  719 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  734 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  735 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  742 schipp Viuhka Picaro Agil Cougar Miia Laaksonen KKK         HYL  
  744 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  747 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  748 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  749 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  751 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  756 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  757 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  758 vlyter Mimmi Glace Cherry Ursa Major Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  761 lägpys Zippi Vinhallan Viikinkitaru Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  762 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  763 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  764 shelam Taika Camicats Twister Pasi Savila HARJA         HYL  
  769 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  770 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  773 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  775 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  777 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  778 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  711 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         POIS  
  722 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         POIS  
  727 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         POIS  
  736 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         POIS  
  737 shelam Riia Karvakedon Euforia Jani Salomaa HAU         POIS  
  753 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         POIS  
  755 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         POIS  
  765 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

Medi 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 41, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 810 auskel Kettu Kelmi Liehuva Liekki Jari Hokkanen JAT 38,79   -6,21 0 -6,21  
2 831 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 39,94   -5,06 0 -5,06  
3 833 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen KOTKA 40,10   -4,90 0 -4,90  
4 836 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK 45,46   0,46 0 0,46  
5 843 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 46,29   1,29 0 1,29  
6 827 koohon Noppa Black Amiikos Aeilkina Anjet Tero Parvinen TSAU 49,42   4,42 0 4,42  
7 805 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 39,20   -5,80 5 5  
8 828 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA 39,84   -5,16 5 5  
9 824 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 40,74   -4,26 5 5  
10 832 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 41,30   -3,70 5 5  
11 844 lagrom Fasu Foogel Dora Decorosa Sara Naamanka TAMSK 45,67   0,67 5 5,67  
12 504 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 50,00   5,00 5 10,00  
13 815 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Ari Kuparinen RIMA 41,90   -3,10 10 10  
14 838 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 45,29   0,29 10 10,29  
15 825 cocspa Onni Cucciolandia Oro Susanna Korpi HAU 50,42   5,42 5 10,42  
16 845 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 43,75   -1,25 15 15  
17 837 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 56,23   11,23 5 16,23  
18 839 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 51,25   6,25 10 16,25  
19 840 pumi Liisa Aliz Jyrki Försti LEVEK 56,21   11,21 15 26,21  
  801 manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  802 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  803 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  804 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  808 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  809 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  811 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  812 pumi Nara Cseresznyeskerti-Csalfa Nara Jyrki Försti LEVEK         HYL  
  813 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  814 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  816 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  817 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  823 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  826 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  829 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA         HYL  
  841 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  842 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  846 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  849 pyrpap Xena Drole D'oiseau Moulin Aparoles Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  850 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  851 shelam Zoya Frebandas Donna Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  853 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  807 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  819 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  
  830 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         POIS  
  834 schape Lotta Nalle-Haukun Lotta Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  
  835 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         POIS  
  852 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  

Maksi 3, tuomari Bob Griffin, koirakoita 73, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 975 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE) 36,98   -8,02 0 -8,02  
2 909 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 37,01   -7,99 0 -7,99  
3 900 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 38,19   -6,81 0 -6,81  
4 916 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 38,50   -6,50 0 -6,50  
5 938 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 40,79   -4,21 0 -4,21 SERT-A
6 943 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT 42,58   -2,42 0 -2,42  
7 925 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 42,63   -2,37 0 -2,37  
8 962 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 47,06   2,06 0 2,06  
9 923 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 47,42   2,42 0 2,42  
10 912 lappor Ruska Ruska Emilia Soudunsaari SAWON 49,02   4,02 0 4,02  
11 973 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 35,45   -9,55 5 5  
12 984 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 36,03   -8,97 5 5  
13 977 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU 37,24   -7,76 5 5  
14 989 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 37,33   -7,67 5 5  
15 987 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 38,74   -6,26 5 5  
16 976 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU 40,07   -4,93 5 5  
17 979 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 40,28   -4,72 5 5  
18 982 borcol Simo Tammikallion Udany Jonna Nevalainen RIMA 40,85   -4,15 5 5  
19 904 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 42,74   -2,26 5 5  
20 950 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 45,71   0,71 5 5,71  
21 903 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI 42,05   -2,95 10 10  
22 959 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK 42,16   -2,84 10 10  
23 961 auskel Poco Skipper Alessa Koskinen TAMSK 46,65   1,65 10 11,65  
24 955 bokser Ruuti Sky Bridge La Donnadellago Leena Pohjaranta WECA 48,75   3,75 10 13,75  
25 920 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 42,27   -2,73 15 15  
26 964 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 43,12   -1,88 15 15  
27 968 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 41,00   -4,00 20 20  
28 934 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 44,23   -0,77 25 25  
  901 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  907 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela AST         HYL  
  908 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  910 borcol Juju Decathlete's Gryffindor Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  913 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA         HYL  
  914 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  915 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  921 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH         HYL  
  922 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  926 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  927 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU         HYL  
  930 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  931 belpam Rela Tammikallion Destiny Anja Savikko HAU         HYL  
  932 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen ATT         HYL  
  933 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  935 auspai Toivo Onninpoika Anne Huhtanen LAGU         HYL  
  936 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  937 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  939 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  940 borcol Rico Decathlete's Comet Santtu Stenberg ATT         HYL  
  941 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  942 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  944 borcol Metku Pythagoraan New Joy Laura Isohanni RIMA         HYL  
  945 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  946 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  947 x-rotu Jaajo Jaajo Jenni Mäki WECA         HYL  
  949 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  952 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  956 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOOHO         HYL  
  957 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  958 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  960 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  963 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK         HYL  
  965 auspai Elsa Patchcoat Pocahontas Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  966 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU         HYL  
  967 auskel Pinko Kelmi Armoton Menijä Maria Kulmala ATT         HYL  
  969 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  970 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  972 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  974 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE)         HYL  
  978 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  981 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu LEVEK         HYL  
  985 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU         HYL  
  986 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  988 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  902 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         POIS  
  905 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  906 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         POIS  
  911 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         POIS  
  917 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  918 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  919 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         POIS  
  948 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         POIS  
  953 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  954 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen ATT         POIS  
  971 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         POIS