Kilpailu 19.5.2013 H agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:29, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 30, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 33,20 4,76 -9,80 0 -9,80  
2 338 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 33,35 4,74 -9,65 0 -9,65  
3 314 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,36 4,60 -8,64 0 -8,64  
4 341 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 35,01 4,51 -7,99 0 -7,99  
5 320 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 35,56 4,44 -7,44 0 -7,44  
6 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 36,80 4,29 -6,20 0 -6,20  
7 335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 37,09 4,26 -5,91 0 -5,91  
8 315 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 37,41 4,22 -5,59 0 -5,59  
9 337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 38,72 4,08 -4,28 0 -4,28  
10 345 sakpai Mursu Memorix Utzo Anna-Stina Venäläinen KKK 39,83 3,97 -3,17 0 -3,17  
11 316 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 42,38 3,73 -0,62 0 -0,62  
12 343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW 36,49 4,33 -6,51 5 5  
13 306 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 46,65 3,39 3,65 5 8,65  
14 347 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 37,74 4,19 -5,26 10 10  
  301 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  302 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  304 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  307 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  310 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  311 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  312 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  317 pitcol Chilla Say Wuf Star Neptune Kirsi Kemppainen ATT         HYL  
  321 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  326 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  331 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  344 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  351 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  352 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT         HYL  
  308 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         POIS  
  318 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         POIS  
  319 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         POIS  

Mini 3, kello 13:18, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 17, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 37,87 4,17 -5,13 0 -5,13  
2 112 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 43,14 3,66 0,14 0 0,14  
3 134 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 43,38 3,64 0,38 0 0,38  
4 106 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 43,45 3,64 0,45 0 0,45  
5 140 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 43,51 3,63 0,51 0 0,51  
6 120 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 44,15 3,58 1,15 5 6,15  
  101 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT         HYL  
  104 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  105 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  113 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Mirva Komulainen ATT         HYL  
  114 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  117 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  121 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAKUT         HYL  
  125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  132 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  
  127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 13:50, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,32 4,12 -4,68 0 -4,68  
2 224 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 39,27 4,02 -3,73 0 -3,73  
3 207 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 45,93 3,44 2,93 0 2,93  
4 201 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 48,77 3,24 5,77 0 5,77  
5 209 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 39,41 4,01 -3,59 10 10  
6 206 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT 43,75 3,61 0,75 10 10,75  
7 210 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT 49,13 3,22 6,13 10 16,13  
  205 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  212 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  225 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  208 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         POIS