Kilpailu 19.5.2013 G agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:14, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 17, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 34,01 3,94 -6,99 0 -6,99  
2 120 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 35,08 3,82 -5,92 0 -5,92  
3 117 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 36,69 3,65 -4,31 0 -4,31  
4 102 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU 37,48 3,58 -3,52 0 -3,52  
5 115 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 37,62 3,56 -3,38 0 -3,38  
6 114 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 32,29 4,15 -8,71 5 5  
7 139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 32,46 4,13 -8,54 5 5  
8 142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 35,50 3,78 -5,50 5 5  
9 112 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 35,53 3,77 -5,47 5 5  
10 141 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 37,13 3,61 -3,87 5 5  
11 106 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 38,71 3,46 -2,29 5 5  
12 113 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Mirva Komulainen ATT 40,21 3,33 -0,79 5 5  
13 111 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU 38,71 3,46 -2,29 15 15  
14 121 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAKUT 48,98 2,74 7,98 15 22,98  
  101 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT         HYL  
  125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  140 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII         HYL  
  127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 12:59, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 13, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 30,71 4,36 -10,29 0 -10,29  
2 202 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 31,18 4,30 -9,82 0 -9,82  
3 215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 31,19 4,30 -9,81 0 -9,81  
4 216 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Annika Vaahtoranta ATT 32,52 4,12 -8,48 0 -8,48  
5 206 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT 34,96 3,83 -6,04 0 -6,04  
6 207 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 39,68 3,38 -1,32 0 -1,32  
7 205 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 35,32 3,79 -5,68 5 5  
8 211 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 38,88 3,45 -2,12 5 5  
9 209 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 39,22 3,42 -1,78 15 15  
10 210 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT 42,70 3,14 1,70 15 16,70  
  219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  224 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  225 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  208 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         POIS  

Maksi 3, kello 13:39, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 30, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 27,26 4,92 -13,74 0 -13,74  
2 344 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Janita Leinonen LAW 28,30 4,74 -12,70 0 -12,70  
3 338 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 28,89 4,64 -12,11 0 -12,11  
4 310 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 29,40 4,56 -11,60 0 -11,60  
5 343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW 29,90 4,48 -11,10 0 -11,10  
6 326 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Timo Liuhto LAW 30,16 4,44 -10,84 0 -10,84  
7 352 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU 30,73 4,36 -10,27 0 -10,27  
8 320 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 31,44 4,26 -9,56 0 -9,56  
9 336 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 33,16 4,04 -7,84 0 -7,84  
10 345 sakpai Mursu Memorix Utzo Anna-Stina Venäläinen KKK 33,63 3,98 -7,37 0 -7,37  
11 301 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT 35,20 3,81 -5,80 0 -5,80  
12 334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 28,86 4,64 -12,14 5 5  
13 306 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 30,89 4,34 -10,11 5 5  
14 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 31,77 4,22 -9,23 5 5  
15 337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 32,45 4,13 -8,55 5 5  
16 347 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 35,18 3,81 -5,82 5 5  
17 353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT 37,06 3,62 -3,94 5 5  
18 307 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 29,79 4,50 -11,21 10 10  
19 351 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 33,30 4,02 -7,70 10 10  
20 335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 36,01 3,72 -4,99 10 10  
21 315 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 30,33 4,42 -10,67 15 15  
  302 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  304 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  311 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  312 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  314 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  316 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  321 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  331 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  341 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         HYL  
  308 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         POIS  
  318 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         POIS  
  319 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         POIS