Kilpailu 19.5.2013 F agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 35,19 5,11 -13,81 0 -13,81  
2 319 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 36,59 4,92 -12,41 0 -12,41  
3 311 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 37,27 4,83 -11,73 0 -11,73  
4 337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 39,22 4,59 -9,78 0 -9,78  
5 345 sakpai Mursu Memorix Utzo Anna-Stina Venäläinen KKK 43,11 4,18 -5,89 0 -5,89  
6 316 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 48,31 3,73 -0,69 0 -0,69  
7 353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT 52,20 3,45 3,20 0 3,20  
8 320 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 38,40 4,69 -10,60 5 5  
9 312 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 38,76 4,64 -10,24 5 5  
10 343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW 39,56 4,55 -9,44 5 5  
11 352 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindel TASSU 39,64 4,54 -9,36 5 5  
12 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 42,28 4,26 -6,72 5 5  
12 336 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 42,28 4,26 -6,72 5 5  
14 305 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 45,30 3,97 -3,70 5 5  
15 304 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 40,82 4,41 -8,18 10 10  
16 321 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 44,04 4,09 -4,96 10 10  
  310 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  331 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  338 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  340 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  302 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  308 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         POIS  
  318 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         POIS  

Mini 3, kello 10:53, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 40,09 4,49 -8,91 0 -8,91  
2 141 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 41,02 4,39 -7,98 0 -7,98  
3 142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 42,07 4,28 -6,93 0 -6,93  
4 140 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 47,76 3,77 -1,24 0 -1,24  
5 134 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 48,47 3,71 -0,53 0 -0,53  
  101 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT         HYL  
  102 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  105 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  106 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  111 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         HYL  
  113 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Mirva Komulainen ATT         HYL  
  114 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  115 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  117 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  118 x-rotu Justus Justus Krista Ketokoski TASSU         HYL  
  119 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  121 jackru Jippu Whiteandwild Volere É Potere Paula Alanko TAKUT         HYL  
  125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  132 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 11:28, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 38,89 4,63 -10,11 0 -10,11  
2 205 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 42,59 4,23 -6,41 0 -6,41  
3 224 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 42,71 4,21 -6,29 0 -6,29  
4 209 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 44,40 4,05 -4,60 5 5  
5 202 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 45,64 3,94 -3,36 5 5  
6 219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA 41,29 4,36 -7,71 10 10  
7 212 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 54,41 3,31 5,41 5 10,41  
  201 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  206 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  207 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  210 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT         HYL  
  211 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK         HYL  
  215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  216 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Annika Vaahtoranta ATT         HYL  
  222 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  225 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  226 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  208 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         POIS