Kilpailu 18.5.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:40, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 25, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 344 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 31,78 5,19 -14,22 0 -14,22  
2 326 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 33,04 4,99 -12,96 0 -12,96  
3 320 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 34,38 4,80 -11,62 0 -11,62  
4 307 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 34,65 4,76 -11,35 0 -11,35  
5 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 34,81 4,74 -11,19 0 -11,19  
6 332 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 36,28 4,55 -9,72 0 -9,72  
7 342 mudi Riimi Pilkkopimeän Peter Pan Sini Sulkama ATT 37,65 4,38 -8,35 0 -8,35  
8 313 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK 35,48 4,65 -10,52 5 5  
9 349 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Joona Uusitalo ATT 37,31 4,42 -8,69 5 5  
10 333 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 40,81 4,04 -5,19 5 5  
11 348 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK 49,10 3,36 3,10 5 8,10  
12 323 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 34,47 4,79 -11,53 10 10  
13 305 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 41,32 3,99 -4,68 10 10  
  309 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  324 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  331 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  340 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)         HYL  
  350 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  351 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT         HYL  
  308 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         POIS  

Mini 3, kello 13:22, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 39,86 4,14 -6,14 0 -6,14 SERT-A
2 109 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 41,58 3,97 -4,42 0 -4,42  
3 102 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU 42,05 3,92 -3,95 0 -3,95  
4 130 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 42,86 3,85 -3,14 0 -3,14  
5 140 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 44,59 3,70 -1,41 0 -1,41  
6 107 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 50,18 3,29 4,18 0 4,18  
7 136 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 50,96 3,24 4,96 0 4,96  
8 145 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 36,94 4,47 -9,06 5 5  
9 142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 39,51 4,18 -6,49 5 5  
10 120 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 40,51 4,07 -5,49 5 5  
11 133 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 43,48 3,80 -2,52 5 5  
12 105 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 45,49 3,63 -0,51 5 5  
13 132 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 45,71 3,61 -0,29 5 5  
14 108 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KANSK 45,79 3,60 -0,21 5 5  
  106 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  111 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         HYL  
  125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  134 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  135 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  146 cavspa Turo Bacchante Du Nid Du Faisan Virpi Laaksonen KISA         HYL  

Medi 3, kello 13:59, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 36,32 4,54 -9,68 0 -9,68  
2 218 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT 39,37 4,19 -6,63 0 -6,63  
3 226 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 42,95 3,84 -3,05 5 5  
4 206 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT 44,58 3,70 -1,42 5 5  
5 221 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU 47,60 3,47 1,60 5 6,60  
  204 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  217 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  224 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         POIS