Kilpailu 18.5.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:22, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 33,64 4,52 -8,36 0 -8,36  
2 135 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ 33,81 4,50 -8,19 0 -8,19 SERT-H
3 145 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 33,93 4,48 -8,07 0 -8,07  
4 127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 34,28 4,43 -7,72 0 -7,72  
5 130 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 36,30 4,19 -5,70 0 -5,70  
6 142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 33,82 4,49 -8,18 5 5  
7 106 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 35,56 4,27 -6,44 5 5  
8 138 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 39,31 3,87 -2,69 5 5  
9 108 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KANSK 43,29 3,51 1,29 5 6,29  
10 122 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 43,46 3,50 1,46 5 6,46  
11 103 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 48,94 3,11 6,94 0 6,94  
12 126 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KANSK 51,75 2,94 9,75 0 9,75  
13 110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 34,01 4,47 -7,99 10 10  
14 120 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 34,80 4,37 -7,20 10 10  
15 123 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 35,25 4,31 -6,75 10 10  
16 109 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 41,30 3,68 -0,70 10 10  
17 107 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 55,39 2,74 13,39 5 18,39  
  111 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         HYL  
  116 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ         HYL  
  119 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  136 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  144 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  

Medi 3, kello 13:16, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 33,93 4,48 -8,07 0 -8,07 SERT-H
2 218 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT 34,34 4,43 -7,66 0 -7,66  
3 214 shelam Riku Shet Up Mr Lovejoy Raija Småträsk ATT 34,80 4,37 -7,20 0 -7,20  
4 204 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 35,32 4,30 -6,68 0 -6,68  
5 221 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU 38,90 3,91 -3,10 0 -3,10  
6 226 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 31,91 4,76 -10,09 5 5  
7 220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 32,02 4,75 -9,98 5 5  
8 217 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 37,30 4,07 -4,70 5 5  
  212 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  

Maksi 3, kello 13:52, tuomari Henri Luomala, koirakoita 20, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 29,70 5,12 -12,30 0 -12,30 SERT-H
2 335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 33,10 4,59 -8,90 5 5  
3 337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 33,74 4,51 -8,26 5 5  
4 328 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU 40,25 3,78 -1,75 5 5  
5 353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT 41,37 3,67 -0,63 5 5  
6 350 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN 43,20 3,52 1,20 5 6,20  
7 307 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 33,10 4,59 -8,90 10 10  
8 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 37,46 4,06 -4,54 15 15  
  303 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU         HYL  
  313 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  323 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  324 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  327 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  332 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  333 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  336 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  340 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  349 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Joona Uusitalo ATT         HYL  
  351 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  308 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         POIS  
  343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         POIS