Kilpailu 18.5.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 39,22 4,34 -8,78 0 -8,78  
2 125 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 41,17 4,13 -6,83 0 -6,83  
3 132 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 41,40 4,11 -6,60 0 -6,60  
4 116 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki ÄETSÄ 41,88 4,06 -6,12 0 -6,12  
5 138 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 42,95 3,96 -5,05 0 -5,05  
6 133 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 43,11 3,94 -4,89 0 -4,89  
7 105 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 45,17 3,76 -2,83 0 -2,83  
8 137 kääsna Benny Ann's Adagio Bertil Noora Nummela E-HKK 47,27 3,60 -0,73 0 -0,73  
9 110 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 41,41 4,11 -6,59 5 5  
10 142 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 42,72 3,98 -5,28 5 5  
11 120 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 46,04 3,69 -1,96 5 5  
12 135 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ 46,34 3,67 -1,66 5 5  
13 102 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU 47,55 3,58 -0,45 5 5  
14 136 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 54,60 3,11 6,60 0 6,60  
15 128 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU 51,00 3,33 3,00 5 8,00  
16 131 kääsna Muusa Xtravaschnauza Champagne Noora Nummela E-HKK 51,94 3,27 3,94 5 8,94  
17 108 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KANSK 49,39 3,44 1,39 10 11,39  
18 143 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT 54,43 3,12 6,43 5 11,43  
19 126 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KANSK 55,47 3,07 7,47 5 12,47  
20 129 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA 48,96 3,47 0,96 15 15,96  
  109 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT         HYL  
  122 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU         HYL  
  123 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  124 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         HYL  
  127 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  130 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  140 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII         HYL  
  144 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  145 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  

Medi 3, kello 10:46, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Annika Vaahtoranta ATT 41,38 4,11 -6,62 0 -6,62 SERT-A
2 224 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 43,78 3,88 -4,22 0 -4,22  
3 220 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 36,74 4,63 -11,26 5 5  
4 215 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 42,99 3,95 -5,01 5 5  
5 226 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 43,73 3,89 -4,27 5 5  
6 218 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT 44,57 3,81 -3,43 5 5  
7 217 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 52,61 3,23 4,61 10 14,61  
  203 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  213 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  219 shelam Noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         HYL  
  221 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         HYL  
  223 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  225 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 11:12, tuomari Henri Luomala, koirakoita 27, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 340 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 36,23 4,69 -11,77 0 -11,77 SERT-A
2 335 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 39,10 4,35 -8,90 0 -8,90  
3 336 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU 40,28 4,22 -7,72 0 -7,72  
4 337 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 41,53 4,09 -6,47 0 -6,47  
5 320 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 42,36 4,01 -5,64 0 -5,64  
6 323 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 38,29 4,44 -9,71 5 5  
7 329 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 41,22 4,12 -6,78 5 5  
8 349 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK 45,96 3,70 -2,04 5 5  
9 330 sakpai Elvis Nexocan Eroder Elina Koponen RAUMA 51,64 3,29 3,64 5 8,64  
10 307 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 39,14 4,34 -8,86 10 10  
11 343 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW 39,82 4,27 -8,18 10 10  
12 342 mudi Riimi Pilkkopimeän Peter Pan Sini Sulkama ATT 42,81 3,97 -5,19 10 10  
13 333 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 45,76 3,71 -2,24 15 15  
  305 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  313 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  324 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  325 beauce Unski Punasukan Uni Minna Koskinen TSAU         HYL  
  327 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  328 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU         HYL  
  331 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  332 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  334 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  339 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  346 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)         HYL  
  348 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK         HYL  
  350 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  353 pksaks Yty Taikasuon Yty Mari Löytökorpi ATT         HYL