Kilpailu 28.4.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 13:05, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 31, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 734 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,66 4,28 -5,34 0 -5,34  
2 727 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 37,48 4,19 -4,52 0 -4,52 SERT-H
3 715 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 38,26 4,10 -3,74 0 -3,74  
4 719 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 38,44 4,08 -3,56 0 -3,56  
5 724 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 39,49 3,98 -2,51 0 -2,51  
6 704 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT 40,34 3,89 -1,66 0 -1,66  
7 732 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 40,58 3,87 -1,42 0 -1,42  
8 720 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 43,09 3,64 1,09 0 1,09  
9 736 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 43,63 3,60 1,63 0 1,63  
10 714 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 44,70 3,51 2,70 0 2,70  
11 742 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST 44,71 3,51 2,71 0 2,71  
12 701 borter Roisto Foo Fighters Blossom Sanna Katainen ACE 38,11 4,12 -3,89 5 5  
13 733 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 39,60 3,96 -2,40 5 5  
14 738 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 49,95 3,14 7,95 0 7,95  
15 741 cavspa Iines Artblen Cream On Top Marco Frigård HARJA 49,76 3,15 7,76 5 12,76  
  705 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  706 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  708 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK         HYL  
  710 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  711 popopl Luna Tähtitaivaan Helmi Maaret Ridanpää ATT         HYL  
  712 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  713 parson Russu Pardonna's Afrodite Jari Valtonen TSAU         HYL  
  716 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  718 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen ACE         HYL  
  721 parson Nelli Kinapak Net Patsy Annuli Mendolin ATT         HYL  
  722 käävil Kikka Absolute Poppets Felisa Fabulosa Johanna Suuronen ATT         HYL  
  723 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  730 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  731 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  737 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  739 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  703 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  
  707 sakmet Heta Heta Jing-Lin Pekkala TAMSK         POIS  
  709 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         POIS  
  726 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros TSAU         POIS  

Medi 3, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 29, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 826 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA 33,39 4,70 -8,61 0 -8,61  
2 819 espves Soolo Bonachón Cafe Solo Taru Mäkinen RAUMA 34,45 4,56 -7,55 0 -7,55  
3 821 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 35,10 4,47 -6,90 0 -6,90  
4 816 shelam Riku Shet Up Mr Lovejoy Raija Småträsk ATT 35,37 4,44 -6,63 0 -6,63  
5 838 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 36,73 4,27 -5,27 0 -5,27  
6 837 schape Sohvi Puuparran Milli Heikki Pälä YLÖKK 38,09 4,12 -3,91 0 -3,91  
7 820 shelam Spike Sleepless Big Brother Kim Berglund WOFF 38,25 4,11 -3,75 0 -3,75  
8 834 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT 39,46 3,98 -2,54 0 -2,54  
9 823 skette Lahja Shoutinghill Used Sunset Maija Valovirta PAHA 39,51 3,97 -2,49 0 -2,49  
10 822 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 40,87 3,84 -1,13 0 -1,13  
11 818 kromfo Tuuli Jettildan Aitotähti Heini Stenberg ÄETSÄ 42,18 3,72 0,18 0 0,18  
12 809 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen WECA 39,09 4,02 -2,91 5 5  
13 836 espves Ebba Bonachón Ebba Taru Mäkinen RAUMA 39,69 3,96 -2,31 5 5  
14 817 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 40,80 3,85 -1,20 5 5  
15 804 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA 41,92 3,74 -0,08 5 5  
16 805 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Annika Vaahtoranta ATT 43,22 3,63 1,22 5 6,22  
17 802 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT 44,34 3,54 2,34 5 7,34  
18 803 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 37,39 4,20 -4,61 10 10  
19 806 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 41,43 3,79 -0,57 10 10  
  801 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  808 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  810 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  812 kääsna Torsti Svart Fan Cousteau Elina Honko WECA         HYL  
  814 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT         HYL  
  815 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  824 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  827 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  831 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  833 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  811 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  835 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         POIS  
  839 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         POIS  

Maksi 3, kello 14:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 50, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 904 borcol Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 32,39 4,85 -9,61 0 -9,61  
2 912 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen ACE 33,61 4,67 -8,39 0 -8,39  
3 926 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ 34,37 4,57 -7,63 0 -7,63  
4 936 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 34,70 4,52 -7,30 0 -7,30  
5 902 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 35,22 4,46 -6,78 0 -6,78  
6 951 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 35,48 4,43 -6,52 0 -6,52  
7 916 auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA 35,61 4,41 -6,39 0 -6,39  
8 934 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 35,65 4,40 -6,35 0 -6,35  
9 938 auspai Tellervo Bywater Dorin Teemu Hakanpää AK-6 36,80 4,27 -5,20 0 -5,20  
10 921 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 37,30 4,21 -4,70 0 -4,70  
11 937 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE 37,51 4,19 -4,49 0 -4,49  
12 923 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 37,66 4,17 -4,34 0 -4,34  
13 918 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 39,11 4,01 -2,89 0 -2,89  
14 908 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Esa Lehdistö ATT 41,61 3,77 -0,39 0 -0,39  
15 953 auspai Doomi Hazelmoor Merry Mood Jaana Lilja ATT 43,27 3,63 1,27 0 1,27  
16 917 auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm RIIHI 43,34 3,62 1,34 0 1,34  
17 944 borcol Noa Noa Jouni Orenius TSAU 33,09 4,74 -8,91 5 5  
18 949 borcol Trixie Tazzehagens Trixie Kaisa Honkonen JAT 34,91 4,50 -7,09 5 5  
19 901 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 36,09 4,35 -5,91 5 5  
20 943 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT 37,75 4,16 -4,25 5 5  
21 924 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 40,59 3,87 -1,41 5 5  
22 948 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 44,47 3,53 2,47 5 7,47  
23 952 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 38,47 4,08 -3,53 10 10  
24 928 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 40,80 3,85 -1,20 10 10  
25 931 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 40,83 3,85 -1,17 10 10  
26 945 auskel Aksu Nallikallion Aarteenetsijä Jetta Virtanen AK-6 42,03 3,73 0,03 15 15,03  
27 935 belpam Cera Iron Paws Caramel Diana Maria Miettinen TSAU 66,12 2,37 24,12 15 39,12  
  903 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto ATT         HYL  
  905 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  906 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  910 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  911 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  913 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  914 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  915 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  919 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  920 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  922 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU         HYL  
  925 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  927 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  929 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  930 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  932 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  933 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  939 auspai Kitsi Ghosteye's Evenstar Beauty Virpi Nieminen JAT         HYL  
  940 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  942 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  946 lagrom Roope Wildfinn Mugello Maija Mattila PAHA         HYL  
  947 auspai Pro Popotin Bubi Jari Salmela TAKUT         HYL  
  950 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  909 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  941 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         POIS