Kilpailu 27.4.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 12:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA 30,68 4,89 -19,32 0 -19,32 SERT
2 320 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU 33,98 4,41 -16,02 0 -16,02 LUVA
3 319 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FORPK 45,16 3,32 -4,84 0 -4,84 LUVA
4 313 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU 47,46 3,16 -2,54 5 5  
5 309 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT 37,55 3,99 -12,45 10 10  
6 317 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 40,43 3,71 -9,57 10 10  
7 307 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 58,18 2,58 8,18 5 13,18  
  304 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKH         HYL  
  308 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen AN         HYL  
  311 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu JOA         HYL  
  312 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK         HYL  
  322 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  327 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH         HYL  

Mini 1, kello 12:37, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Rusila VAU 48,18 3,11 -1,82 0 -1,82 SERT
2 111 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 45,93 3,27 -4,07 5 5  
3 110 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH 49,13 3,05 -0,87 5 5  
4 105 356 Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU 41,56 3,61 -8,44 15 15  

Medi 1, kello 13:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 37,38 4,01 -12,62 10 10  
2 211 slapko Papu Pilvipolun Ulappa Marjatta Kalaranta PAHA 55,26 2,71 5,26 10 15,26  
  204 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  206 shelam Jade Hartwell Bonus Surprise Sanna Hovila SHELT         HYL  
  208 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund WOFF         HYL  
  209 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Taina Helin YLÖKK         HYL  
  207 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 15:26, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 618 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 33,34 4,80 -12,66 0 -12,66 LUVA
2 603 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 35,84 4,46 -10,16 0 -10,16 SERT
3 608 borcol Huippu Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH 36,05 4,44 -9,95 0 -9,95 LUVA
4 616 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 37,32 4,29 -8,68 5 5  
5 612 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT 37,56 4,26 -8,44 5 5  
6 628 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 48,65 3,29 2,65 5 7,65  
7 627 borcol Nala Maccabee Faith In U Lea Taipaleenmäki TAMSK 34,09 4,69 -11,91 10 10  
8 621 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 38,25 4,18 -7,75 10 10  
9 626 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 38,42 4,16 -7,58 10 10  
10 611 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 46,33 3,45 0,33 10 10,33  
11 605 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA 48,62 3,29 2,62 10 12,62  
12 610 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA 52,08 3,07 6,08 10 16,08  
13 614 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA 60,52 2,64 14,52 10 24,52  
  601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  602 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  604 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  607 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU         HYL  
  613 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  615 auspai Fanni Hazelmoor Summer Surprise Minna Saros TAMSK         HYL  
  617 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  619 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  625 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  606 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  620 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  623 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 16:11, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 43,74 3,66 -2,26 0 -2,26 LUVA
  406 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  405 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 16:32, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 507 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 36,78 4,35 -9,22 0 -9,22 SERT
2 509 shelam Morris Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour Janne Nopanen TAMSK 37,20 4,30 -8,80 10 10  
  505 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  506 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  510 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  501 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         POIS