Kilpailu 27.4.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:08, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen LEVEK 46,89 3,11 0,89 10 10,89  
2 105 356 Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU 49,19 2,97 3,19 15 18,19  
3 111 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 56,28 2,59 10,28 15 25,28  
  101 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  110 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  

Medi 1, kello 12:31, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU 37,80 3,86 -8,20 5 5  
2 202 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 33,70 4,33 -12,30 10 10  
3 205 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 40,83 3,58 -5,17 10 10  
  204 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  208 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund WOFF         HYL  

Maksi 1, kello 12:53, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 325 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 35,60 4,10 -10,40 0 -10,40 SERT
2 321 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 44,30 3,30 -1,70 0 -1,70 SERT
3 312 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK 46,51 3,14 0,51 0 0,51  
4 314 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 36,75 3,97 -9,25 5 5  
5 313 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU 43,49 3,36 -2,51 5 5  
6 323 auspai Nadi Bywater Bieke Kaisa Kivi ATT 38,46 3,80 -7,54 10 10  
7 310 borcol Riepu Secretmoor's Colour Of Magic Lea Taipaleenmäki TAMSK 45,90 3,18 -0,10 10 10  
8 309 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT 32,67 4,47 -13,33 15 15  
9 308 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen AN 33,32 4,38 -12,68 15 15  
  302 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         HYL  
  311 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu JOA         HYL  
  320 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  322 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  327 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH         HYL  

Mini 2, kello 13:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 402 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 34,81 4,37 -9,19 0 -9,19 LUVA
2 403 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 46,30 3,28 2,30 5 7,30  
3 406 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 37,26 4,08 -6,74 10 10  
  401 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  404 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         POIS  
  405 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 14:07, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 507 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 34,07 4,46 -9,93 5 5  
2 503 356 Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU 36,28 4,19 -7,72 5 5  
3 504 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT 38,27 3,97 -5,73 5 5  
4 510 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 41,57 3,66 -2,43 5 5  
5 502 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 48,44 3,14 4,44 5 9,44  
6 508 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 40,64 3,74 -3,36 10 10  
  506 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  509 shelam Morris Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour Janne Nopanen TAMSK         HYL  

Maksi 2, kello 14:41, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA 31,26 4,86 -12,74 0 -12,74 LUVA
2 618 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 33,31 4,56 -10,69 0 -10,69 LUVA
3 622 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 33,78 4,50 -10,22 0 -10,22 SERT
4 616 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 38,12 3,99 -5,88 0 -5,88 LUVA
5 620 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN 42,18 3,60 -1,82 0 -1,82 SERT
6 610 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA 45,25 3,36 1,25 0 1,25  
7 625 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 33,59 4,53 -10,41 5 5  
8 609 valpai Niro Dragonhill Nadav Annika Heikkonen FORPK 47,07 3,23 3,07 10 13,07  
9 607 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU 41,65 3,65 -2,35 15 15  
10 614 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA 56,79 2,68 12,79 5 17,79  
  601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  602 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  603 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         HYL  
  604 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  611 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  612 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  617 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  619 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  621 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  624 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa ATT         HYL  
  626 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  628 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  623 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         POIS