Kilpailu 27.4.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 316 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 31,89 4,70 -18,11 0 -18,11 SERT
2 314 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 36,21 4,14 -13,79 0 -13,79 LUVA
3 327 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH 37,92 3,96 -12,08 0 -12,08 LUVA
4 305 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA 26,69 5,62 -23,31 5 5  
5 303 borcol Yemma Eventually Running Free Katja Koivisto ATT 32,09 4,67 -17,91 5 5  
6 318 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU 32,34 4,64 -17,66 5 5  
7 320 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU 34,89 4,30 -15,11 5 5  
8 304 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKH 42,06 3,57 -7,94 5 5  
9 306 auspai Ransu Ardiente Chico Lobo Johanna Köymäri ATT 38,96 3,85 -11,04 15 15  
10 317 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 43,12 3,48 -6,88 20 20  
  311 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu JOA         HYL  
  312 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK         HYL  
  313 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  315 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  322 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  324 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  326 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  301 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         POIS  

Mini 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 37,80 3,97 -12,20 0 -12,20 LUVA
2 112 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Rusila VAU 44,24 3,39 -5,76 0 -5,76 LUVA
3 101 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 37,28 4,02 -12,72 5 5  
4 104 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT 55,06 2,72 5,06 0 5,06  
5 111 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 44,60 3,36 -5,40 10 10  
6 103 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 60,40 2,48 10,40 5 15,40  
  106 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU         HYL  
  109 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen LEVEK         HYL  
  110 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  

Medi 1, kello 11:19, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 40,58 3,70 -9,42 0 -9,42 LUVA
2 205 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 35,80 4,19 -14,20 5 5  
3 211 slapko Papu Pilvipolun Ulappa Marjatta Kalaranta PAHA 45,89 3,27 -4,11 5 5  
4 202 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 29,79 5,03 -20,21 10 10  
5 206 shelam Jade Hartwell Bonus Surprise Sanna Hovila SHELT 34,58 4,34 -15,42 10 10  
6 212 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 47,91 3,13 -2,09 10 10  
7 201 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 54,50 2,75 4,50 10 14,50  
8 208 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund WOFF 30,22 4,96 -19,78 15 15  
9 203 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT 50,19 2,99 0,19 15 15,19  
  207 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU         HYL  
  209 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Taina Helin YLÖKK         HYL  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 622 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 34,12 4,98 -15,88 0 -15,88 LUVA
2 625 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 34,37 4,95 -15,63 0 -15,63 LUVA
3 606 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 35,87 4,74 -14,13 0 -14,13 SERT
4 607 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU 36,90 4,61 -13,10 0 -13,10 LUVA
5 601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 39,03 4,36 -10,97 5 5  
6 603 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 41,22 4,12 -8,78 5 5  
7 628 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 46,84 3,63 -3,16 5 5  
8 616 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 39,02 4,36 -10,98 10 10  
9 615 auspai Fanni Hazelmoor Summer Surprise Minna Saros TAMSK 47,38 3,59 -2,62 10 10  
10 624 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa ATT 50,32 3,38 0,32 15 15,32  
  604 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  605 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  608 borcol Huippu Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  609 valpai Niro Dragonhill Nadav Annika Heikkonen FORPK         HYL  
  610 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA         HYL  
  612 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  614 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA         HYL  
  617 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  618 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  620 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  621 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  626 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  627 borcol Nala Maccabee Faith In U Lea Taipaleenmäki TAMSK         HYL  
  623 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 14:32, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 402 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 37,49 4,53 -12,51 0 -12,51 SERT
2 401 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ 40,89 4,16 -9,11 5 5  
3 403 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 44,52 3,82 -5,48 5 5  
  108 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  406 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  405 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 14:47, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 501 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU 39,85 4,27 -10,15 0 -10,15 SERT
2 502 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 48,90 3,48 -1,10 0 -1,10 LUVA
3 510 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 42,24 4,03 -7,76 10 10  
  503 tarupi Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU         HYL  
  504 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT         HYL  
  505 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  506 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  507 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  509 shelam Morris Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour Janne Nopanen TAMSK         HYL  
  210 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         POIS