Kilpailu 27.4.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT 41,49 3,74 -11,51 0 -11,51 SERT
2 111 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder Christina Reinikainen TAMSK 45,49 3,41 -7,51 0 -7,51 LUVA
3 104 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT 59,13 2,62 6,13 0 6,13  
4 101 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 45,94 3,37 -7,06 10 10  
5 102 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 53,81 2,88 0,81 10 10,81  
6 106 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 54,04 2,87 1,04 10 11,04  
7 112 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Rusila VAU 60,79 2,55 7,79 5 12,79  
  103 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  107 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  109 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen LEVEK         HYL  
  110 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  

Medi 1, kello 10:34, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT 38,30 4,05 -14,70 0 -14,70 SERT
2 205 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 38,69 4,01 -14,31 0 -14,31 LUVA
3 212 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 42,73 3,63 -10,27 5 5  
4 201 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 53,71 2,89 0,71 5 5,71  
5 202 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 33,15 4,68 -19,85 10 10  
6 211 slapko Papu Pilvipolun Ulappa Marjatta Kalaranta PAHA 54,65 2,84 1,65 10 11,65  
  203 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT         HYL  
  204 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  206 shelam Jade Hartwell Bonus Surprise Sanna Hovila SHELT         HYL  
  207 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU         HYL  
  208 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund WOFF         HYL  
  209 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Taina Helin YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 11:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 155 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 borcol Jekku Muttaburra This Is It Miia Tammiluoto TSAU 38,53   -14,47 0 -14,47 LUVA
2 326 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 38,70   -14,30 0 -14,30 LUVA
3 325 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 46,18   -6,82 0 -6,82 LUVA
4 302 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU 54,05   1,05 0 1,05  
5 323 auspai Nadi Bywater Bieke Kaisa Kivi ATT 41,95   -11,05 5 5  
6 317 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 42,52   -10,48 5 5  
7 319 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FORPK 54,74   1,74 10 11,74  
8 313 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU 49,30   -3,70 15 15  
9 306 auspai Ransu Ardiente Chico Lobo Johanna Köymäri ATT 43,86   -9,14 20 20  
  303 borcol Yemma Eventually Running Free Katja Koivisto ATT         HYL  
  304 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKH         HYL  
  305 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA         HYL  
  307 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         HYL  
  314 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  315 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  320 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  321 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA         HYL  
  322 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  324 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  327 kroati Selma Tuus Hiinokka Pia Jalomeri HSKH         HYL  
  301 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         POIS  

Mini 2, kello 15:44, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 406 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 45,48 3,41 -2,52 15 15  
  403 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  404 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         POIS  
  405 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 15:58, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 510 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 39,57 3,92 -8,43 0 -8,43 LUVA
2 508 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 42,44 3,65 -5,56 5 5  
3 509 shelam Morris Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour Janne Nopanen TAMSK 43,14 3,59 -4,86 10 10  
4 507 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 47,38 3,27 -0,62 10 10  
5 506 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU 39,88 3,89 -8,12 20 20  
  502 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  505 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  501 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 16:26, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 625 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 34,93 4,44 -13,07 0 -13,07 LUVA
2 617 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 46,26 3,35 -1,74 0 -1,74 LUVA
3 613 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 38,95 3,98 -9,05 5 5  
4 619 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 41,21 3,76 -6,79 5 5  
5 628 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 52,92 2,93 4,92 5 9,92  
6 604 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 35,93 4,31 -12,07 10 10  
7 611 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 42,82 3,62 -5,18 10 10  
8 618 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 40,68 3,81 -7,32 15 15  
9 626 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 46,32 3,35 -1,68 15 15  
10 627 borcol Nala Maccabee Faith In U Lea Taipaleenmäki TAMSK 44,03 3,52 -3,97 20 20  
11 601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 47,00 3,30 -1,00 20 20  
12 614 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA 65,66 2,36 17,66 5 22,66  
  602 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  605 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  607 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU         HYL  
  608 borcol Huippu Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  612 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  615 auspai Fanni Hazelmoor Summer Surprise Minna Saros TAMSK         HYL  
  616 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  621 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  316 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU         POIS  
  603 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         POIS  
  606 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  620 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  622 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS  
  623 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         POIS