Kilpailu 30.3.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 32, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 611 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE 33,02 4,18 -6,98 0 -6,98  
2 645 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 33,06 4,17 -6,94 0 -6,94 SERT-A
3 604 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 33,39 4,13 -6,61 0 -6,61  
4 607 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 35,90 3,84 -4,10 0 -4,10  
5 616 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KANSK 36,70 3,76 -3,30 0 -3,30  
6 646 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 37,80 3,65 -2,20 0 -2,20  
7 625 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 38,03 3,63 -1,97 0 -1,97  
8 648 schipp Aappa Bilgepump's Ginnie Pia Rämö TSAU 38,68 3,57 -1,32 0 -1,32  
9 606 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU 41,67 3,31 1,67 0 1,67  
10 643 cavspa Turo Bacchante Du Nid Du Faisan Virpi Laaksonen KISA 39,85 3,46 -0,15 5 5  
11 644 jackru Hamu Kairojen Cosmo Einari Pekkala TAMSK 42,62 3,24 2,62 5 7,62  
12 636 cavspa Minni Babbler's Mc Woodoo Päivi Kärkkäinen TAMSK 37,48 3,68 -2,52 10 10  
13 637 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 37,63 3,67 -2,37 10 10  
14 614 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 42,43 3,25 2,43 15 17,43  
  603 shelam Vivica Mutkis Ainoa Oikea Eija Pannimaa WECA         HYL  
  608 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  609 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  620 parson Hariett Fouruses Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  621 sakmet Heta Heta Einari Pekkala TAMSK         HYL  
  624 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  626 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  627 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen SAVPK         HYL  
  628 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Katariina Göös TAKUT         HYL  
  629 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  630 schipp Tara Bilgepump's Exotic Nina Rämö TSAU         HYL  
  631 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  632 chihup Mini Merihelmen Tehotyttö Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  633 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  635 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  638 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  640 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  647 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE         HYL  

Medi 3, kello 11:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 26, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 736 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 29,60 4,66 -10,40 0 -10,40  
2 713 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 35,74 3,86 -4,26 0 -4,26 SERT-A
3 726 koohon Vili Nordkooik's Lord Willy V. D. Bas Anitta Kerminen WECA 38,14 3,62 -1,86 0 -1,86  
4 722 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 38,42 3,59 -1,58 0 -1,58  
5 724 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 36,18 3,81 -3,82 5 5  
6 734 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 36,49 3,78 -3,51 5 5  
7 739 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 37,23 3,71 -2,77 5 5  
8 707 schape Lotta Nalle-Haukun Lotta Anna-Mari Nurmi TSAU 40,68 3,39 0,68 5 5,68  
9 704 shelam Zacco Linlands Quijote Gerda Johansson ÅBSK 45,20 3,05 5,20 5 10,20  
10 709 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT 49,40 2,79 9,40 15 24,40  
  701 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  702 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  703 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  705 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  717 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  720 kromfo Zimbo Zimsalabim Maria Lepänhaara-Koivunen TSAU         HYL  
  721 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  723 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK         HYL  
  725 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA         HYL  
  727 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  728 pyrpap Muska Calins Nounours Muscadenoire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  729 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  730 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  731 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Annika Vaahtoranta ATT         HYL  
  732 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  737 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  735 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT         POIS  

Maksi 3, kello 11:43, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 58, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 813 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 28,32 4,87 -11,68 0 -11,68  
2 865 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 29,05 4,75 -10,95 0 -10,95  
3 844 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 29,16 4,73 -10,84 0 -10,84  
4 805 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 29,55 4,67 -10,45 0 -10,45  
5 856 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ 30,40 4,54 -9,60 0 -9,60  
6 804 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 30,68 4,50 -9,32 0 -9,32  
7 855 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU 31,04 4,45 -8,96 0 -8,96  
8 815 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 31,49 4,38 -8,51 0 -8,51  
9 811 borcol Maximus Felltop Maximus Karoliina Finnilä ATT 32,14 4,29 -7,86 0 -7,86  
10 810 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 32,19 4,29 -7,81 0 -7,81  
11 802 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK 34,00 4,06 -6,00 0 -6,00  
12 853 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA 34,10 4,05 -5,90 0 -5,90  
13 851 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 38,89 3,55 -1,11 0 -1,11  
14 841 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 29,10 4,74 -10,90 5 5  
15 848 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen P-HAU 31,06 4,44 -8,94 5 5  
16 820 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 32,42 4,26 -7,58 5 5  
17 854 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 34,17 4,04 -5,83 5 5  
18 864 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 34,37 4,01 -5,63 5 5  
19 838 auspai Tellervo Bywater Dorin Teemu Hakanpää AK-6 35,02 3,94 -4,98 5 5  
20 807 x-rotu Rauli Rauli Jouni Suutari ATT 44,42 3,11 4,42 5 9,42  
21 817 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 28,40 4,86 -11,60 10 10  
22 837 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 31,82 4,34 -8,18 10 10  
23 849 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU 32,67 4,22 -7,33 10 10  
24 862 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 36,24 3,81 -3,76 10 10  
25 808 auspai Doomi Hazelmoor Merry Mood Jaana Lilja ATT 39,09 3,53 -0,91 10 10  
26 846 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 39,32 3,51 -0,68 10 10  
27 816 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 35,19 3,92 -4,81 15 15  
28 830 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 36,75 3,76 -3,25 15 15  
  801 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  803 espves Fico Bonachón Bucanero Laura Honkanen WECA         HYL  
  806 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Marko Mäki OCA         HYL  
  809 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  814 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  818 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  819 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  823 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Esa Lehdistö ATT         HYL  
  824 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  826 auskel Bc Durante Diza Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  828 borcol fliz Somollis Shannons Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  829 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  831 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  832 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Sami Salminen PIRKU         HYL  
  833 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  834 borcol Loffo Nice Of You To Come Bye Dust Devil Jenni Leino LAW         HYL  
  835 parcol Stella Ovenslope Blues Troll Johanna Rauma ATT         HYL  
  836 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Miettinen TSAU         HYL  
  839 borcol Sky Decathlete's Skyknight Mikko Aaltonen ACTIV         HYL  
  840 belpag Nuka Tuulimustan Öinen Usva Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  842 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  845 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  847 lyhcol Faro Pinehillside's Rusty Nail Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  852 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  857 borcol Split Eyewitness Sunborn Marko Mäki OCA         HYL  
  858 borcol Timon Never Stop Lion King Anders Stens PAWS         HYL  
  861 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  863 borcol Kiia Maya Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  866 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK         HYL  
  867 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  812 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         POIS  
  825 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         POIS  
  850 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA         POIS  
  859 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Jenni Leino LAW         POIS