Kilpailu 29.3.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 13:16, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 39,86 4,24 -13,14 0 -13,14 LUVA
2 19 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 47,33 3,57 -5,67 0 -5,67 SERT
3 23 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 52,76 3,20 -0,24 0 -0,24 SERT
4 14 karmäy Jessi Karkkarin Terttu Sonja Lehtilä KANSK 55,29 3,06 2,29 0 2,29  
5 22 beagle Hertta Cardiem Three Colours Tero Mattila TAMSK 51,74 3,27 -1,26 5 5  
6 6 shelam Noora Mei Dan Anaconda Ida Tallqvist KISA 67,14 2,52 14,14 0 14,14  
  1 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  2 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  8 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  9 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  18 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  24 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  17 bologn Beltsu Igaz Gyöngyszem Ariel Arja Mahlamäki KANSK         POIS  

Medi 1, kello 13:47, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA 36,78 4,59 -16,22 0 -16,22 LUVA
2 107 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 42,33 3,99 -10,67 0 -10,67 LUVA
3 109 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 57,63 2,93 4,63 0 4,63  
4 113 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT 44,38 3,81 -8,62 10 10  
5 102 schipp Oikku Mökötuvan Oikku Ilona Nevalainen FORPK 58,03 2,91 5,03 5 10,03  
6 108 mudi Ilona Mustapippurin Rockrinsessa Anni Saari LSKK 65,95 2,56 12,95 10 22,95  
  101 schape Konsta Puuparran Moritz Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  103 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  104 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  105 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi KISA         HYL  
  111 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  116 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Jari Helin YLÖKK         HYL  
  106 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         POIS  

Maksi 1, kello 12:23, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 25, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU 42,09 4,01 -10,91 0 -10,91 LUVA
2 213 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 44,17 3,83 -8,83 0 -8,83 LUVA
3 208 valpai Niro Dragonhill Nadav Annika Heikkonen FORPK 46,53 3,63 -6,47 0 -6,47 LUVA
4 209 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 38,53 4,39 -14,47 5 5  
5 211 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 39,12 4,32 -13,88 5 5  
6 224 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 39,23 4,31 -13,77 5 5  
7 212 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 40,29 4,20 -12,71 5 5  
8 201 beauce Reiska Ylhäis Caradog Ilona Nevalainen FORPK 46,44 3,64 -6,56 5 5  
9 222 x-rotu Lutu Lutu Taina Haapala KANSK 49,96 3,38 -3,04 5 5  
10 225 novnou Papu Jadored's Mr Bean Heidi Vuoria VEIKK 51,40 3,29 -1,60 5 5  
11 219 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU 38,60 4,38 -14,40 10 10  
12 223 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 45,32 3,73 -7,68 10 10  
13 228 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KANSK 46,91 3,60 -6,09 10 10  
14 232 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU 52,76 3,20 -0,24 10 10  
15 202 auspai Rondo Landzett Corleone Camilla Saarinen ATT 45,66 3,70 -7,34 15 15  
16 217 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen AN 38,82 4,35 -14,18 20 20  
  205 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  206 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  221 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Evi Julia Stauffer TSAU         HYL  
  229 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  230 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  231 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA         HYL  
  235 faarao Enzo Northgate's Forever N Ever Jenna Leino TSAU         HYL  
  237 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FORPK         HYL  
  241 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  207 auspai Myytti Coppercreek\'s Thriller Nina Vuori TSAU         POIS  
  210 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  216 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         POIS  
  227 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  
  234 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         POIS  

Mini 2, kello 17:18, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 38,30 4,70 -14,70 0 -14,70 LUVA
2 312 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 38,57 4,67 -14,43 0 -14,43 SERT
3 303 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT 42,85 4,20 -10,15 0 -10,15 LUVA
4 301 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 44,01 4,09 -8,99 0 -8,99  
5 314 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU 47,18 3,82 -5,82 0 -5,82  
6 313 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 46,97 3,83 -6,03 5 5  
7 308 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ 47,98 3,75 -5,02 5 5  
8 310 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 49,00 3,67 -4,00 10 10  
9 307 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 59,07 3,05 6,07 5 11,07  
  302 bicfri Dumba Windy Wow Odebl Z Podchotuci Justiina Mahlamäki KANSK         HYL  
  305 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  316 bicfri Mini Bela Triple Happines Justiina Mahlamäki KANSK         HYL  
  311 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         POIS  

Medi 2, kello 17:44, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH 44,74 4,02 -8,26 0 -8,26 SERT
2 403 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 45,02 4,00 -7,98 0 -7,98  
3 410 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 42,85 4,20 -10,15 5 5  
  406 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  114 tsepai Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU         POIS  
  408 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 16:39, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 512 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 35,00 5,14 -18,00 0 -18,00 SERT
2 521 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT 36,70 4,91 -16,30 0 -16,30 LUVA
3 524 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 42,48 4,24 -10,52 0 -10,52 SERT
4 515 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT 43,77 4,11 -9,23 0 -9,23 LUVA
5 516 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 37,84 4,76 -15,16 5 5  
6 505 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 38,96 4,62 -14,04 5 5  
7 519 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN 44,08 4,08 -8,92 5 5  
8 523 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 52,20 3,45 -0,80 5 5  
9 504 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 40,53 4,44 -12,47 10 10  
10 509 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA 52,91 3,40 -0,09 10 10  
11 503 parcol Taimi Tireless Kisser's Almost Too Fast Päivi Nummi TAMSK 45,36 3,97 -7,64 15 15  
12 506 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT 46,23 3,89 -6,77 15 15  
13 511 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 52,83 3,41 -0,17 15 15  
  501 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  502 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  508 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  510 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  518 doberm Nomi A'dreams Gisele Terhi Ketola ATT         HYL  
  520 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  522 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL