Kilpailu 29.3.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:23, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 43,10 3,41 -3,90 0 -3,90 LUVA
2 22 beagle Hertta Cardiem Three Colours Tero Mattila TAMSK 43,71 3,36 -3,29 5 5  
3 25 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 46,79 3,14 -0,21 5 5  
4 23 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 49,68 2,96 2,68 5 7,68  
5 1 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS 42,80 3,43 -4,20 10 10  
6 18 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX 46,47 3,16 -0,53 10 10  
7 9 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 48,52 3,03 1,52 10 11,52  
8 3 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 44,27 3,32 -2,73 20 20  
9 14 karmäy Jessi Karkkarin Terttu Sonja Lehtilä KANSK 61,91 2,37 14,91 10 24,91  
  2 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  7 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  8 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  15 jackru Bella Jack´s Hood Like Adorable Jenna Kulmala TSAU         HYL  
  16 shelam Susu Dash'ing Ideal Impression Veera Hart OKK         HYL  
  17 bologn Beltsu Igaz Gyöngyszem Ariel Arja Mahlamäki KANSK         HYL  
  10 käävil Rumba Zebec Amorin Rumba Susanna Korhonen KISA         POIS  

Medi 1, kello 13:01, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA 34,84 4,22 -12,16 0 -12,16 LUVA
2 108 mudi Ilona Mustapippurin Rockrinsessa Anni Saari LSKK 42,91 3,43 -4,09 0 -4,09 LUVA
3 109 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 47,97 3,06 0,97 0 0,97  
4 117 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA 32,90 4,47 -14,10 5 5  
5 113 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT 37,08 3,96 -9,92 5 5  
6 118 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH 38,34 3,83 -8,66 10 10  
  102 schipp Oikku Mökötuvan Oikku Ilona Nevalainen FORPK         HYL  
  103 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  104 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  111 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  116 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Jari Helin YLÖKK         HYL  
  119 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  106 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         POIS  

Maksi 1, kello 13:35, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 28, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA 29,67 4,95 -17,33 0 -17,33 LUVA
2 209 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 29,94 4,91 -17,06 0 -17,06 SERT
3 221 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Evi Julia Stauffer TSAU 34,19 4,30 -12,81 0 -12,81 LUVA
4 225 novnou Papu Jadored's Mr Bean Heidi Vuoria VEIKK 38,00 3,87 -9,00 0 -9,00 SERT
5 208 valpai Niro Dragonhill Nadav Annika Heikkonen FORPK 40,45 3,63 -6,55 0 -6,55 LUVA
6 237 valpai Väiski Kustom Karake's Wiseguy Annika Heikkonen FORPK 40,82 3,60 -6,18 0 -6,18 LUVA
7 222 x-rotu Lutu Lutu Taina Haapala KANSK 41,23 3,57 -5,77 0 -5,77 LUVA
8 226 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU 38,22 3,85 -8,78 5 5  
9 203 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 43,60 3,37 -3,40 5 5  
10 215 x-rotu Luru Luru Cecilia Hedeman TAMMI 53,27 2,76 6,27 0 6,27  
11 228 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KANSK 36,96 3,98 -10,04 10 10  
12 214 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori 11004843 45,78 3,21 -1,22 10 10  
13 212 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 46,13 3,19 -0,87 10 10  
14 235 faarao Enzo Northgate's Forever N Ever Jenna Leino TSAU 53,99 2,72 6,99 15 21,99  
  201 beauce Reiska Ylhäis Caradog Ilona Nevalainen FORPK         HYL  
  204 snauts Niña Seladys Nina Kauppi Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  205 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  206 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  213 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         HYL  
  217 silnou Jago Finnflats Casanova Ida Vuorinen AN         HYL  
  219 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  220 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  224 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  229 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  232 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  239 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  240 schape Morris Puuparran Mauritz Sari Tuominen TASSU         HYL  
  241 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  210 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  216 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         POIS  
  227 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  
  234 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         POIS  

Mini 2, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 311 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 28,43 4,68 -10,57 0 -10,57 SERT
2 302 bicfri Dumba Windy Wow Odebl Z Podchotuci Justiina Mahlamäki KANSK 41,08 3,24 2,08 0 2,08  
3 308 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ 33,66 3,95 -5,34 5 5  
4 310 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 37,85 3,51 -1,15 5 5  
5 312 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 39,51 3,37 0,51 10 10,51  
6 316 bicfri Mini Bela Triple Happines Justiina Mahlamäki KANSK 44,91 2,96 5,91 5 10,91  
7 314 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU 46,36 2,87 7,36 5 12,36  
8 313 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 38,55 3,45 -0,45 15 15  
  301 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ         HYL  
  304 jackru Unto Jack's Hood Diggory Tiina Järvinen ATT         HYL  
  317 pebagv Nappi Newzonen Beata Stella Minna Tuominen TSAU         HYL  
  306 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 2, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH 31,91 4,17 -7,09 0 -7,09  
2 404 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 32,21 4,13 -6,79 0 -6,79  
3 403 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 32,25 4,12 -6,75 0 -6,75  
4 409 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 36,46 3,65 -2,54 5 5  
5 402 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU 39,84 3,34 0,84 10 10,84  
  405 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  

Maksi 2, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 18, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 502 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 39,54 3,36 0,54 0 0,54  
2 516 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 30,47 4,36 -8,53 5 5  
3 518 doberm Nomi A'dreams Gisele Terhi Ketola ATT 36,77 3,62 -2,23 5 5  
4 523 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 43,18 3,08 4,18 5 9,18  
5 505 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 32,74 4,06 -6,26 10 10  
6 524 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 35,85 3,71 -3,15 10 10  
7 514 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT 34,11 3,90 -4,89 15 15  
8 511 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 42,72 3,11 3,72 15 18,72  
9 503 parcol Taimi Tireless Kisser's Almost Too Fast Päivi Nummi TAMSK 33,31 3,99 -5,69 35 35  
  501 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  504 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  508 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  509 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA         HYL  
  510 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  513 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  519 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  520 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  522 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  507 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS Siirtynyt 3-lk
  517 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK         POIS siirtynyt 3-lk