Kilpailu 29.3.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:57, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 36,82 4,92 -20,18 0 -20,18 SERT
2 14 karmäy Jessi Karkkarin Terttu Sonja Lehtilä KANSK 52,03 3,48 -4,97 0 -4,97 LUVA
3 23 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 52,61 3,44 -4,39 0 -4,39 LUVA
4 15 jackru Bella Jack´s Hood Like Adorable Jenna Kulmala TSAU 57,54 3,15 0,54 5 5,54  
5 20 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 59,74 3,03 2,74 5 7,74  
6 16 shelam Susu Dash'ing Ideal Impression Veera Hart OKK 45,21 4,00 -11,79 10 10  
7 1 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS 50,69 3,57 -6,31 10 10  
8 25 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 55,15 3,28 -1,85 10 10  
9 4 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT 60,27 3,00 3,27 15 18,27  
10 17 bologn Beltsu Igaz Gyöngyszem Ariel Arja Mahlamäki KANSK 70,28 2,58 13,28 5 18,28  
11 21 norwte Niki Truestar Anise Harrison Milla Karvinen ATT 70,37 2,57 13,37 10 23,37  
12 19 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 66,86 2,71 9,86 15 24,86  
  2 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  3 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  5 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU         HYL  
  6 shelam Noora Mei Dan Anaconda Ida Tallqvist KISA         HYL  
  7 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  18 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  22 beagle Hertta Cardiem Three Colours Tero Mattila TAMSK         HYL  
  24 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  12 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         POIS  

Medi 1, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 34,56 5,24 -22,44 0 -22,44 SERT
2 101 schape Konsta Puuparran Moritz Janne Marjanen MYNSK 41,29 4,38 -15,71 0 -15,71 LUVA
3 109 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 48,79 3,71 -8,21 0 -8,21 LUVA
4 113 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT 36,55 4,95 -20,45 5 5  
5 117 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA 37,12 4,88 -19,88 5 5  
6 105 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi KISA 52,31 3,46 -4,69 5 5  
  103 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  104 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  107 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  110 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT         HYL  
  111 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  112 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  115 slapko Papu Pilvipolun Ulappa Marjatta Kalaranta PAHA         HYL  
  116 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Jari Helin YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 23, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 34,32 5,27 -22,68 0 -22,68  
2 207 auspai Myytti Coppercreek\'s Thriller Nina Vuori TSAU 36,23 5,00 -20,77 0 -20,77 LUVA
3 212 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 43,35 4,18 -13,65 0 -13,65 LUVA
4 231 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA 30,83 5,87 -26,17 5 5  
5 228 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KANSK 39,75 4,55 -17,25 5 5  
6 209 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 39,31 4,60 -17,69 10 10  
7 218 borcol boa Bearpon`s Black Boa Anne Ristiniemi TSAU 41,20 4,39 -15,80 10 10  
8 226 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU 41,68 4,34 -15,32 10 10  
9 242 borcol Helmi Decathlete's Feu De Joie Sanna Raussi TSAU 43,32 4,18 -13,68 10 10  
10 203 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 52,16 3,47 -4,84 10 10  
11 230 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 46,70 3,88 -10,30 15 15  
  202 auspai Rondo Landzett Corleone Camilla Saarinen ATT         HYL  
  205 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  211 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU         HYL  
  221 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Evi Julia Stauffer TSAU         HYL  
  222 x-rotu Lutu Lutu Taina Haapala KANSK         HYL  
  223 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  225 novnou Papu Jadored's Mr Bean Heidi Vuoria VEIKK         HYL  
  229 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  232 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  236 borcol Yemma Eventually Running Free Katja Koivisto ATT         HYL  
  238 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  241 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  227 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  
  233 borcol Mamba Bearpon's Black Mamba Johanna Majalahti TSAU         POIS  
  234 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         POIS  

Mini 2, kello 15:27, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 312 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 40,42 4,16 -10,58 0 -10,58 LUVA
2 301 kääsna Nera Enyos Black Beauty Julia Vornanen RÄ-KÄ 45,82 3,67 -5,18 0 -5,18 LUVA
3 309 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 45,16 3,72 -5,84 5 5  
4 302 bicfri Dumba Windy Wow Odebl Z Podchotuci Justiina Mahlamäki KANSK 53,18 3,16 2,18 5 7,18  
5 316 bicfri Mini Bela Triple Happines Justiina Mahlamäki KANSK 57,01 2,95 6,01 5 11,01  
6 303 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT 45,94 3,66 -5,06 15 15  
  304 jackru Unto Jack's Hood Diggory Tiina Järvinen ATT         HYL  
  305 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  307 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  308 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  310 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  313 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  314 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU         HYL  
  315 mittel Merri Damirazin Pelimies Erja Lindstedt ATT         HYL  
  306 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  311 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         POIS Siirto 3lk.

Medi 2, kello 15:59, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 404 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 42,91 3,91 -8,09 0 -8,09 LUVA
2 401 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH 44,50 3,78 -6,50 0 -6,50 LUVA
3 403 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 46,92 3,58 -4,08 0 -4,08  
4 409 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 47,65 3,53 -3,35 0 -3,35  
  402 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  405 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  406 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  410 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  114   Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU         POIS  
  407 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         POIS  
  408 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 14:41, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 507 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 36,54 4,60 -14,46 0 -14,46 SERT
2 516 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 39,50 4,25 -11,50 0 -11,50 LUVA
3 508 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 52,97 3,17 1,97 0 1,97  
4 502 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 53,36 3,15 2,36 0 2,36  
5 505 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 45,58 3,69 -5,42 10 10  
6 520 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 47,05 3,57 -3,95 10 10  
7 509 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA 50,74 3,31 -0,26 10 10  
8 503 parcol Taimi Tireless Kisser's Almost Too Fast Päivi Nummi TAMSK 46,76 3,59 -4,24 15 15  
9 513 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK 45,42 3,70 -5,58 20 20  
  501 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  504 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  506 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT         HYL  
  510 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  511 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  514 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT         HYL  
  515 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  518 doberm Nomi A'dreams Gisele Terhi Ketola ATT         HYL  
  519 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         HYL  
  521 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  522 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  523 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  524 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  517 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK         POIS siirtynyt 3-lk