Kilpailu 29.3.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 43,12 3,32 -3,88 0 -3,88 LUVA
2 13 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 41,92 3,41 -5,08 5 5  
3 15 jackru Bella Jack´s Hood Like Adorable Jenna Kulmala TSAU 42,64 3,35 -4,36 5 5  
4 23 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 43,71 3,27 -3,29 5 5  
5 14 karmäy Jessi Karkkarin Terttu Sonja Lehtilä KANSK 48,61 2,94 1,61 5 6,61  
6 5 tarupi Herne Aridgeocrat's Ernest Hemmingway Tiina Nurmi NU-PU 46,14 3,10 -0,86 15 15  
7 21 norwte Niki Truestar Anise Harrison Milla Karvinen ATT 65,11 2,20 18,11 10 28,11  
  4 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT         HYL  
  16 shelam Susu Dash'ing Ideal Impression Veera Hart OKK         HYL  
  17 bologn Beltsu Igaz Gyöngyszem Ariel Arja Mahlamäki KANSK         HYL  
  18 borter Stiina Grindstones Globeflower Maria Åbonde AGIAX         HYL  
  19 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  22 beagle Hertta Cardiem Three Colours Tero Mattila TAMSK         HYL  
  24 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  25 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  
  12 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 tarupi Eppu Aagerups Dunder Marja-Leena Suomi NU-PU 31,05 4,61 -15,95 0 -15,95 SERT
2 109 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 50,85 2,81 3,85 0 3,85  
3 107 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 37,08 3,86 -9,92 5 5  
4 110 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT 40,14 3,56 -6,86 5 5  
5 119 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 41,52 3,44 -5,48 5 5  
6 115 slapko Papu Pilvipolun Ulappa Marjatta Kalaranta PAHA 42,28 3,38 -4,72 5 5  
7 104 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS 49,08 2,91 2,08 5 7,08  
  103 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  111 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  112 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  113 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT         HYL  
  116 parson Frank Pearch Hill's Royal Coachman Jari Helin YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 11:06, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 30,04 4,76 -16,96 0 -16,96 LUVA
2 224 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 28,40 5,03 -18,60 5 5  
3 240 schape Morris Puuparran Mauritz Sari Tuominen TASSU 37,23 3,84 -9,77 5 5  
4 225 novnou Papu Jadored's Mr Bean Heidi Vuoria VEIKK 38,81 3,68 -8,19 5 5  
5 230 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 40,60 3,52 -6,40 5 5  
6 232 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU 45,48 3,14 -1,52 5 5  
7 231 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA 27,79 5,15 -19,21 10 10  
8 221 espves Oiva Nadador Don Pedro De Noche Janina Evi Julia Stauffer TSAU 32,30 4,43 -14,70 10 10  
9 212 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 37,93 3,77 -9,07 10 10  
10 222 x-rotu Lutu Lutu Taina Haapala KANSK 40,61 3,52 -6,39 10 10  
11 236 borcol Yemma Eventually Running Free Katja Koivisto ATT 45,33 3,15 -1,67 10 10  
12 228 auspai Perla Kariluodon Aroviiiriäinen Kirsi Vuorenmaa KANSK 32,32 4,43 -14,68 15 15  
13 242 borcol Helmi Decathlete's Feu De Joie Sanna Raussi TSAU 32,48 4,40 -14,52 15 15  
14 229 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT 36,55 3,91 -10,45 15 15  
  204 snauts Niña Seladys Nina Kauppi Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  205 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         HYL  
  207 auspai Myytti Coppercreek\'s Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  218 borcol boa Bearpon`s Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  223 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  226 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU         HYL  
  235 faarao Enzo Northgate's Forever N Ever Jenna Leino TSAU         HYL  
  238 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  239 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  241 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  210 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         POIS  
  227 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         POIS  
  233 borcol Mamba Bearpon's Black Mamba Johanna Majalahti TSAU         POIS  
  234 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         POIS  

Mini 2, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 314 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU 45,66 3,39 -1,34 0 -1,34 LUVA
2 304 jackru Unto Jack's Hood Diggory Tiina Järvinen ATT 48,82 3,17 1,82 0 1,82  
3 316 bicfri Mini Bela Triple Happines Justiina Mahlamäki KANSK 51,81 2,99 4,81 0 4,81  
4 312 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 41,14 3,77 -5,86 5 5  
5 310 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 45,88 3,38 -1,12 15 15  
  302 bicfri Dumba Windy Wow Odebl Z Podchotuci Justiina Mahlamäki KANSK         HYL  
  303 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT         HYL  
  308 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe RÄ-KÄ         HYL  
  309 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT         HYL  
  313 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  315 mittel Merri Damirazin Pelimies Erja Lindstedt ATT         HYL  
  306 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  311 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         POIS  

Medi 2, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  401 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen NPKH         HYL  
  402 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  403 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  405 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         HYL  
  406 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  407 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  409 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  410 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK         HYL  

Maksi 2, kello 17:37, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 521 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT 31,43   -15,57 0 -15,57 SERT
2 514 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT 36,26   -10,74 0 -10,74 LUVA
3 522 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 36,37   -10,63 0 -10,63 LUVA
4 515 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT 37,74   -9,26 5 5  
5 504 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 44,80   -2,20 5 5  
6 523 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 51,25   4,25 5 9,25  
7 519 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN 40,15   -6,85 10 10  
8 506 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT 44,80   -2,20 10 10  
9 502 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 52,85   5,85 5 10,85  
10 513 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK 38,09   -8,91 15 15  
  501 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  505 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK         HYL  
  516 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  518 doberm Nomi A'dreams Gisele Terhi Ketola ATT         HYL  
  520 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  503 parcol Taimi Tireless Kisser's Almost Too Fast Päivi Nummi TAMSK         POIS  
  507 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS  
  512 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         POIS  
  524 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         POIS