Kilpailu 10.3.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 37, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 809 borcol Taru Tronic Catarua Samu Pehkonen YLÖKK 33,62 4,94 -10,38 0 -10,38  
2 801 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 34,19 4,86 -9,81 0 -9,81  
3 823 borcol Gaia Tending Kayo Jouni Orenius TSAU 34,60 4,80 -9,40 0 -9,40  
4 842 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT 35,43 4,68 -8,57 0 -8,57  
5 802 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 36,40 4,56 -7,60 0 -7,60  
6 834 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 36,42 4,56 -7,58 0 -7,58  
7 813 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 37,08 4,48 -6,92 0 -6,92  
8 812 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 37,72 4,40 -6,28 0 -6,28  
9 816 borcol Maximus Felltop Maximus Karoliina Finnilä ATT 38,12 4,36 -5,88 0 -5,88  
10 826 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 38,90 4,27 -5,10 0 -5,10  
11 807 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 39,02 4,25 -4,98 0 -4,98  
12 833 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 41,16 4,03 -2,84 0 -2,84  
13 835 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 42,59 3,90 -1,41 0 -1,41  
14 804 belpag Hile Talvihallan Bilehile Anne Kilpi YLÖKK 43,04 3,86 -0,96 0 -0,96  
15 828 auspai Doomi Hazelmoor Merry Mood Jaana Lilja ATT 45,42 3,65 1,42 0 1,42  
16 838 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 38,83 4,28 -5,17 5 5  
17 845 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 39,66 4,19 -4,34 5 5  
18 840 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU 41,73 3,98 -2,27 5 5  
19 821 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,15 3,94 -1,85 10 10  
20 815 lappor Jupiter Pilvipolun Maa-Kari Taru Mäkelä ATT 51,90 3,20 7,90 5 12,90  
21 803 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 40,83 4,07 -3,17 25 25  
  506 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  800 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  806 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  811 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW         HYL  
  814 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  818 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU         HYL  
  819 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  820 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  825 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  827 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  829 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  832 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  836 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  837 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE         HYL  
  839 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         HYL  
  843 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Miettinen TSAU         HYL  
  805 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Jenni Inkinen ATT         POIS  
  808 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  817 borcol Hitti Decathlete's Hornet Marja Karjalainen ATT         POIS  
  824 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  830 belpag Udo Udo Des Crétuz Neufs Sari Nieminen YLÖKK         POIS  
  831 borcol fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         POIS  
  841 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 3, kello 13:03, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 19, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 625 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 38,14 4,35 -5,86 0 -5,86  
2 622 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 44,38 3,74 0,38 0 0,38  
3 607 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA 44,74 3,71 0,74 0 0,74  
4 626 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 45,50 3,65 1,50 0 1,50  
5 609 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 48,62 3,41 4,62 0 4,62  
6 603 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 40,26 4,12 -3,74 5 5  
7 615 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 43,18 3,84 -0,82 5 5  
8 618 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 43,78 3,79 -0,22 5 5  
9 630 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 41,54 4,00 -2,46 10 10  
10 612 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU 46,39 3,58 2,39 10 12,39  
11 636 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Ida Viitanen KKK 54,61 3,04 10,61 5 15,61  
  601 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII         HYL  
  604 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH         HYL  
  605 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  619 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  623 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  633 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  634 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  637 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  602 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT         POIS  
  613 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen KISA         POIS  
  617 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         POIS  
  627 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         POIS  
  635 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  

Medi 3, kello 13:35, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 20, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 705 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 36,53 4,54 -7,47 0 -7,47  
2 714 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 38,70 4,29 -5,30 0 -5,30  
3 727 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 38,98 4,26 -5,02 0 -5,02  
4 707 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 39,02 4,25 -4,98 0 -4,98  
5 700 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,26 4,23 -4,74 0 -4,74  
6 711 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 39,72 4,18 -4,28 0 -4,28  
7 708 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT 39,82 4,17 -4,18 0 -4,18  
7 726 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 39,82 4,17 -4,18 0 -4,18  
9 702 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 36,82 4,51 -7,18 5 5  
10 717 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 37,98 4,37 -6,02 5 5  
11 709 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT 43,17 3,85 -0,83 5 5  
12 715 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 49,12 3,38 5,12 0 5,12  
  703 skette Bitti Rascal Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  704 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  712 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         HYL  
  716 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  718 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  719 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  721 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  722 shelam Zoya Febandas Donna Gerda Johansson ÅBSK         HYL