Kilpailu 10.3.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:44, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 623 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 27,11 5,05 -10,89 0 -10,89  
2 621 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ 30,23 4,53 -7,77 0 -7,77 SERT-H
3 606 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 32,03 4,28 -5,97 0 -5,97  
4 612 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Hanna Miettinen TSAU 32,26 4,25 -5,74 0 -5,74  
5 634 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 32,28 4,24 -5,72 0 -5,72  
6 615 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 32,73 4,19 -5,27 0 -5,27  
7 607 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA 33,01 4,15 -4,99 0 -4,99  
8 617 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU 33,61 4,08 -4,39 0 -4,39  
8 618 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 33,61 4,08 -4,39 0 -4,39  
10 626 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 34,36 3,99 -3,64 0 -3,64  
11 608 jackru Miiru Tikkatassun Miirumaarukka Arja Heinonen ATT 37,48 3,65 -0,52 0 -0,52  
12 622 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 31,09 4,41 -6,91 5 5  
13 630 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 37,09 3,69 -0,91 5 5  
14 614 x-rotu Justus Justus Krista Ketokoski TASSU 38,64 3,55 0,64 5 5,64  
15 616 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 45,19 3,03 7,19 0 7,19  
  600 popopl Luna Tähtitaivaan Helmi Maaret Ridanpää ATT         HYL  
  603 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  604 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH         HYL  
  605 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  609 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT         HYL  
  619 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  625 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         HYL  
  633 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  610 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT         POIS  
  613 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen KISA         POIS  
  627 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         POIS  
  635 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  

Medi 3, kello 12:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 717 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 28,45 4,82 -9,55 0 -9,55 SERT-H
2 707 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 28,76 4,76 -9,24 0 -9,24  
3 727 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 28,82 4,75 -9,18 0 -9,18  
4 700 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 29,05 4,72 -8,95 0 -8,95  
5 710 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 29,21 4,69 -8,79 0 -8,79  
6 702 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 29,33 4,67 -8,67 0 -8,67  
7 708 parson Rasmus Gwragged Annwn Rambutan Taina Aitio ATT 29,56 4,64 -8,44 0 -8,44  
8 722 shelam Zoya Febandas Donna Gerda Johansson ÅBSK 30,27 4,53 -7,73 0 -7,73  
9 726 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 30,58 4,48 -7,42 0 -7,42  
10 711 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 32,30 4,24 -5,70 0 -5,70  
11 701 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Tiina Selenius ATT 33,79 4,05 -4,21 0 -4,21  
12 715 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 41,91 3,27 3,91 5 8,91  
  703 skette Bitti Rascal Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  704 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  705 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  709 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT         HYL  
  712 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU         HYL  
  714 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  716 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  718 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  719 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  721 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  725 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  713 parson Eicca Tairngire Tantrum Marja Karjalainen ATT         POIS  

Maksi 3, kello 13:22, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 32, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 820 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 26,54 5,16 -11,46 0 -11,46 SERT-H
2 801 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 26,77 5,12 -11,23 0 -11,23  
2 823 borcol Gaia Tending Kayo Jouni Orenius TSAU 26,77 5,12 -11,23 0 -11,23  
4 832 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 26,93 5,09 -11,07 0 -11,07  
5 812 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 27,30 5,02 -10,70 0 -10,70  
6 802 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 27,39 5,00 -10,61 0 -10,61  
7 838 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW 27,40 5,00 -10,60 0 -10,60  
8 809 borcol Taru Tronic Catarua Samu Pehkonen YLÖKK 27,42 5,00 -10,58 0 -10,58  
9 813 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 28,38 4,83 -9,62 0 -9,62  
10 842 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT 28,67 4,78 -9,33 0 -9,33  
11 810 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 28,77 4,76 -9,23 0 -9,23  
12 845 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 28,86 4,75 -9,14 0 -9,14  
13 833 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 30,54 4,49 -7,46 0 -7,46  
14 818 auskel Viima Kelmi Hopun Hilpiä Kirsi Henttinen TSAU 27,83 4,92 -10,17 5 5  
15 811 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 28,30 4,84 -9,70 5 5  
16 821 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 28,66 4,78 -9,34 5 5  
17 803 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 29,27 4,68 -8,73 5 5  
18 807 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 29,33 4,67 -8,67 5 5  
19 825 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK 29,83 4,59 -8,17 5 5  
20 837 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE 29,57 4,63 -8,43 10 10  
  506 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  800 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  804 belpag Hile Talvihallan Bilehile Anne Kilpi YLÖKK         HYL  
  814 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  816 borcol Maximus Felltop Maximus Karoliina Finnilä ATT         HYL  
  826 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  835 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  836 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  839 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         HYL  
  840 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU         HYL  
  846 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU         HYL  
  808 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  822 borcol Hitti Decathlete's Hornet Marja Karjalainen ATT            
  824 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  830 belpag Udo Udo Des Crétuz Neufs Sari Nieminen YLÖKK         POIS  
  834 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         POIS  
  841 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  843 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         POIS  
  844 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Minna Viitanen KKK         POIS  
  847 belpag Numbe Dark Joy Number One Tuija Vahlroos TASSU         POIS