Kilpailu 10.3.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 9:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 823 borcol Gaia Tending Kayo Jouni Orenius TSAU 35,80 4,78 -12,20 0 -12,20  
2 832 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 35,82 4,77 -12,18 0 -12,18  
3 800 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU 37,25 4,59 -10,75 0 -10,75  
4 842 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT 37,82 4,52 -10,18 0 -10,18  
5 829 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 38,17 4,48 -9,83 0 -9,83  
6 837 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE 39,49 4,33 -8,51 0 -8,51  
7 833 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 41,66 4,11 -6,34 0 -6,34  
8 806 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT 42,43 4,03 -5,57 0 -5,57  
9 827 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT 44,60 3,83 -3,40 0 -3,40  
10 801 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 34,76 4,92 -13,24 5 5  
11 809 borcol Taru Tronic Catarua Samu Pehkonen YLÖKK 34,94 4,89 -13,06 5 5  
12 834 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 36,11 4,74 -11,89 5 5  
13 845 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 40,18 4,26 -7,82 5 5  
14 807 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 40,70 4,20 -7,30 5 5  
15 839 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 41,20 4,15 -6,80 5 5  
16 802 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 43,42 3,94 -4,58 5 5  
  803 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  804 belpag Hile Talvihallan Bilehile Anne Kilpi YLÖKK         HYL  
  814 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  819 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  825 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  826 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  828 auspai Doomi Hazelmoor Merry Mood Jaana Lilja ATT         HYL  
  840 borcol Turo Tending Dewin Timo Haapanen TSAU         HYL  
  808 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  815 lappor Jupiter Pilvipolun Maa-Kari Taru Mäkelä ATT         POIS  
  820 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  821 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  822 borcol Hitti Decathlete's Hornet Minna Viitanen KKK         POIS  
  824 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  830 belpag Udo Udo Des Crétuz Neufs Sari Nieminen YLÖKK         POIS  
  835 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         POIS  
  841 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  844 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Minna Viitanen KKK         POIS  

Mini 3, kello 10:04, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 621 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki ÄETSÄ 39,74 4,30 -8,26 0 -8,26 SERT-A
2 605 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 40,42 4,23 -7,58 0 -7,58  
3 603 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 41,00 4,17 -7,00 0 -7,00  
3 632 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 41,00 4,17 -7,00 0 -7,00  
5 606 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 41,20 4,15 -6,80 0 -6,80  
6 611 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 43,71 3,91 -4,29 0 -4,29  
7 630 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 44,09 3,88 -3,91 0 -3,91  
8 607 parson Lilli Tallitontun Xandy Tanja Pitkänen RAUMA 46,74 3,66 -1,26 0 -1,26  
9 619 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 48,60 3,52 0,60 0 0,60  
10 620 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 49,26 3,47 1,26 0 1,26  
10 626 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 49,26 3,47 1,26 0 1,26  
12 601 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 50,56 3,38 2,56 0 2,56  
13 614 x-rotu Justus Justus Krista Ketokoski TASSU 52,02 3,29 4,02 0 4,02  
14 609 parson Konsta Gwragged Annwn Irish Keegan Kaisa Lehtimäki ATT 52,04 3,29 4,04 0 4,04  
15 618 toyvil Greta Pudelpower's Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 44,37 3,85 -3,63 5 5  
16 622 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 44,62 3,83 -3,38 5 5  
17 636 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Ida Viitanen KKK 51,06 3,35 3,06 5 8,06  
18 628 bicfri Nana Pilvi Paimen Iines Johanna Uusitalo PAHA 63,66 2,69 15,66 0 15,66  
19 616 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 63,58 2,69 15,58 5 20,58  
20 608 jackru Miiru Tikkatassun Miirumaarukka Arja Heinonen ATT 67,41 2,54 19,41 15 34,41  
  600 popopl Luna Tähtitaivaan Helmi Maaret Ridanpää ATT         HYL  
  604 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH         HYL  
  623 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  633 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  634 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  637 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  602 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Niina Närhi ATT         POIS  
  610 käävil Popi Voyeror's Groovy Jutta Candolin-Kolu ATT         POIS  
  613 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen KISA         POIS  
  615 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         POIS  
  624 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU         POIS  
  627 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         POIS  
  631 parson Nelli Kinapak Net Patsy Annuli Mendolin ATT         POIS  
  635 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  

Medi 3, kello 10:56, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 725 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU 39,51 4,33 -8,49 0 -8,49  
2 705 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 40,21 4,25 -7,79 0 -7,79  
3 710 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 40,33 4,24 -7,67 0 -7,67  
4 717 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 41,07 4,16 -6,93 0 -6,93  
5 718 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 41,60 4,11 -6,40 0 -6,40  
6 712 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 42,30 4,04 -5,70 0 -5,70  
7 703 skette Bitti Rascal Tanja Pitkänen RAUMA 42,36 4,04 -5,64 0 -5,64  
8 711 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 44,22 3,87 -3,78 0 -3,78  
9 720 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 44,31 3,86 -3,69 0 -3,69  
10 700 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 41,16 4,16 -6,84 5 5  
11 709 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT 41,80 4,09 -6,20 5 5  
12 707 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 43,00 3,98 -5,00 5 5  
13 724 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 43,45 3,94 -4,55 5 5  
14 715 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 50,62 3,38 2,62 5 7,62  
15 704 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 39,49 4,33 -8,51 10 10  
16 702 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 41,28 4,14 -6,72 10 10  
  706 mittel Niki Huraus Coksi Niina Nevala PAHA         HYL  
  716 novnou Nova Hederas Lemon Tree Linda Sundström ÅBSK         HYL  
  719 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  721 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius ATT         HYL  
  722 shelam Zoya Febandas Donna Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  726 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  713 parson Eicca Tairngire Tantrum Marja Karjalainen ATT         POIS  
  723 shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT         POIS